hard diskteki gizli bölüm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

shergar5555

Katılımcı Üye
14 May 2009
728
0
keşke bilseydim :=)
arkadaşlar hard diskte gizli bölümü biçimlendirmemize yarayan bir yöntem biliyormusunuz?

düzeltme:

x(boot)u kastettim. normal windows cd si taktığında göremezsin ama linux cdsi takınca hard diskte bir bölüm daha olduğu ortaya çıkar. bu ölümü nasıl veya hangi program ile görebilirim.

Son düzenleme:

masumkullanici

Katılımcı Üye
6 Haz 2009
366
0
Gparted programi ile veya bir linux kurulumu sirasinda bunu alanin büyüklügünü görebilme imkanin var. Ancak icinde neler var ve icerisine nasil girilir onu bilemiyorum.Ancak Gparted ile bu alani silebilmen olasilik dahilinde.

vuzuiluz

Uzman üye
19 Ağu 2008
1,190
0
İstanbul/Çağlayan
hyr öyle bir şey var şöyle oluyor

PC de hem linux hem windows var. Ama önce linux sonra windows yüklendiği için linux bilg başlarken F8' e basılmadığı sürece ortada gözükmüyor. Linux'un kullandığı disk alanını Windows bilgisayarımda görüntülüyemez. Ancak Disk yönetiminden görünür orda da sadece biçimlerndirme felan yapabiliryorsunuz.
Ama linuxdeyken hem windows hem de linux disklerini görebiliyorsun. Disk derken bölümleri kastettim

Aradığın bu muydu!

Yardımcı olduysam ne mutlu bana!

Son düzenleme:

shergar5555

Katılımcı Üye
14 May 2009
728
0
hyr öyle bir şey var şöyle oluyor

PC de hem linux hem windows var. Ama önce linux sonra windows yüklendiği için linux bilg başlarken F8' e basılmadığı sürece ortada gözükmüyor. Linux'un kullandığı disk alanını Windows bilgisayarımda görüntülüyemez. Ancak Disk yönetiminden görünür orda da sadece biçimlerndirme felan yapabiliryorsunuz.
Ama linuxdeyken hem windows hem de linux disklerini görebiliyorsun. Disk derken bölümleri kastettim

Aradığın bu muydu!

Yardımcı olduysam ne mutlu bana!

ewet kardeş aradığım bu mesela pardus çalışan cd yi taktığım zaman bu bülümü yereldisk c ve d nin yanında ayrı bir bölüm olarak görebiliyorum ve içindekilerin tamamını silsem bile sisteme zarar vermiyor. bu bölümü windows ta nasıl veya hangi program vasıtası ile görebilirim. bunu bilmek istiyorum.

aldapaslan

Yeni üye
13 Haz 2009
42
0
Adana
Takas alanını kastediyor olabilir misin ? Takas alanı ram çok zorlandığında harddiskin kullanılan alanıdır.O bölüme hiç bir dosya yazılamaz. Bu ayarlaman için tavsiyem harddisk geldiğinde linux cd takıp
düzenlemen ama kurmaman.Düzenlemeden sonra istediğini kurarsın.

shergar5555

Katılımcı Üye
14 May 2009
728
0
Takas alanını kastediyor olabilir misin ? Takas alanı ram çok zorlandığında harddiskin kullanılan alanıdır.O bölüme hiç bir dosya yazılamaz. Bu ayarlaman için tavsiyem harddisk geldiğinde linux cd takıp
düzenlemen ama kurmaman.Düzenlemeden sonra istediğini kurarsın.

sanırım kurulan değil de çalışan linux işletim sistemlarini kastediyor olmalısın. ben her iki tip linux uda kuramıyorum. bunun için bir dafa sinirlendim ve hard diske iki kurşun sıktım (80gb idi iyide oldu) sonunda gittim yine vista kurdum. boot engeline takılıyorum işin kısası. söylediğin yöntemi biliyorum ama vista bootu nasıl sistemden kaldırırım onu bilmiyorum. bootlu xp cdsi hazırladım o bile işe yaramı ..
herşeyden daha önemlisi ilgilendiğin için teşekkür ederim.

crematory

Uzman üye
12 Ara 2007
1,212
29
<? echo “Err
40864291.jpg

fathkull

Üye
20 Haz 2009
53
0
arkadaşlar o söylediğiniz şeyi yani gizli bölümü yapan bilgisayarlar var secretpartition diye geçiyo ve benim bilgisayarımdada mevcut ancak programla yapılabilir bu arada arkadaşlar bööle bişii olduysa ve giremiyosanız bunu açmak için çok çeşitli programlar mevcut o gizli bölüm şifrelenir normalde o yüzden açamazsınız bunu açmanın en uzun ve yorucu olan yolu programları teker teker kurup şifre kırıcı kullanmaktır mesela acer laptopların hemen hemen tamamında var PSD disk diye geçer ve iconuda bir a4 sayfasının üzerinde anahtar silüeti var nşada bilgisayarımı açtığınızda görünmez partition programlarıyla görünür ancak içine giremezsiniz o yüzden dediğim gibi epey bi uğraşmanız gerekir

ÖNCE BAŞLANGIÇ

amakc.png

SONRA

bilgisayarm.png

VE ŞİFREMİ KOYDUKTAN SONRA İSTEDİĞİM KADAR BEN 100 MB LIK İSTEDİM AYARLAMAYA GEÇİYO :

ifreli.png

VE SONUÇ(UNUTMADAN SÖÖLİİM İŞİM BİTİP OLUŞTURDUĞUM HDD DEN ÇIKINCA 15 SN SONRA OTOMATİK KİLİTLENİYO):

sonu.png

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.