Hazır Script Kurmak İçin Gerekli Bilgiler , Uyarılar Ve Programlar [Özel]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
9 Eyl 2012
1,943
0
Poland
Bu makaleyi oluşturmak istedim. Bir çok hazır scripti nasıl ve ne şekilde yapacağız gibi mesajlar aldım. Bununla ilgili Bir makale yazmayı düşündüm. Umarım işinize yarar.
(Bu yazılan makale hiç bir şekilde alıntı değildir kendi anlatımım dır -Quantum Physics)

rNHf4y.png

Öncelikle Scriptinizi indirdiniz gayet güzel şekilde çalışacağına emin olmak istiyorsunuz yada eminsiniz bir an önce scriptinizi kurup aktif etmeye hazırlanıyorsunuz. Öncelikle; Php , Asp vb gibi diller de açık var mı yok mu diye kontrol edin. Kodlama bilginiz var ise bunu az çok anlar yapabilirsiniz. Ayrıca Php için özellikle geçerli ('','' - '' ' '' ) gibi tırnak hatalarına yada virgüllere iyi şekilde odaklanın. Aksi takdirde hem scriptte sorun oluşacaktır hemde kurduktan sonra düzeltmesi bir hayli zor olacaktır.

Açıklar kontrol edildi (Kapatıldı ) , Kodlama hatası yok (Emin olundu) .... Sıra scripti kurmaya geldi.

Öncelikle bu konuda yapmanız gereken (Üye sayısı yada giriş sayısı fazla olacaksa eğer ) Sağlam bir host almalısınız. Öyle ki kendimden örnek vereyim ; 2 günde 4.000 kişinin üye olduğu sosyal paylaşım sitesi açmıştım ve günlük harcanan (200-250 gb) bant genişliği vardı. Böyle bir büyük proje ise eğer hostu tüm özellikleriyle beraber sınırsız almanızı tavsiye ediyorum.

Hostunuzu isteğinize göre seçtiniz ve giriş yaptınız.

rNHf4y.png

Gerekli Prgoramlar :

Filezilla: https://filezilla-project.org
Php My Admin : (PHP geliştirme ortamı için Appserv indirin daha iyi: https://www.appserv.org/en/download/ )

Gereken programlar indirildi.

rNHf4y.png

Siteniz için verilen Filezilla bilgilerinizi Giriş yaparak resimde ki yerlere yazın ;

M6lZVa.png

Filezillaya giriş yaptık dan sonra Host paneline girip Veri tabanı oluşturuyoruz. (MYSQL Veri Tabanı)

8F29DU.jpg

Tıklayarak veri tabanınızı istediğiniz şekilde (isimde) oluşturabiliyorsunuz.

Ardından Filezillaya geri dönüyoruz. Scriptimizi Buraya atıyoruz ;

Gv1MD2.png

Yükledikten sonra application dosyasının içerisinde (DB) not defteri görürsünüz ;

İçerisin de Bu şekilde kodlamalar olacaktır ;

Kod:
<?php
/*
 * DATABASE PARAMS
 * 
 * */
$config = Config::singleton();
$config->set('dbhost', 'Localhost');
$config->set('dbname', 'DataName'); //<-- DATABASE NAME
$config->set('dbuser', 'DataUser'); //<-- USER
$config->set('dbpass', 'Pass'); //<-- PASS
$config->set('dbchar', 'utf8' ); //<-- NOT MODIFIED

/*
 * DATABASE TABLES  ** PLEASE NOT MODIFIED **
 * 
 * */
define('ADMIN_SETTINGS', 'admin_settings');
define('PAGES_GENERAL', 'pages_general');
/*
 * SITE NAME PATH
 * */
define('URL_BASE', 'http://siteadı.com/'); //<-- IMPORTANT: place a backslash at the end
?>

Gerekli yerleri Veri Tabanı oluşturduğunuz isimlerle doldurunuz....

Doldurduktan sonra tamam diyerek bir sonra ki adıma geçiniz.

Bir sonra ki adım PhpMyadmine host panelinden giriş yaparak sql dosyasını yükleyiniz.

Yükleme şu şekilde ;

QRg9Gg.png

Bu şekilde Scriptimizi kurmuş bulunuyoruz.

rNHf4y.png

Şimdi ise açıklarımız var mı bir hata yaptık mı diye bakalım.

Bunun için önerebileceğim programlar :

Acunetix (Bu işi oldukça iyi yaptığını düşündüğüm program) Buradan indirebilirsiniz : Acunetix Web Vulnerability Scanner

Gerekli açıkları gördüğünüz de kapatmak için verdiği uyarıları izleyin. Bu şekilde açıkları kapatmış olursunuz.

rNHf4y.png

Türk Hack Team Ailesi adına bu kurulumu , önerileri ve dikkat edilmesi gerekenleri paylaştım. Umarım hepinize bir yararı dokunur. Anlatım tamamıyla bana aittir.

Sevgilerimle Quantum Physics

İyi Forumlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

JohnDoe

Kıdemli Üye
29 Eyl 2013
2,710
6
Teşkilat
Elinize sağlık, yeni başlayan ve bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlarımıza büyük katkı sağlayacak bir anlatım olmuş teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.