Windows Hive.zy virüsü nedir?

Konce

Üye
11 Ağu 2018
233
1
Edirne
Sabahtan beri windows güvenliği bana ara ara bildirimler gönderiyor ve bilgisayarda virüs tehtidleri bulduğunu söylüyordu ama ne zaman detaylara girsem ya ismini yakalayamadan imha ediyor ya da geçmişte dahi gözükmüyordu. Bende ekranı açıp pusuda bekledim ve en son uyarının ekran görüntüsünü alabildim. Birkaç farklı forum da bunla alakalı konu açılmıştı ki az önce de sorunun asıl kaynağı tespit edildi bende buradan paylaşmak istedim.

2lztj5o.png

o9pt8qh.png

Sorunun çözümünü henüz bulamadım ama kaynağa göre Chromium temelli bir program çalışınca oluyormuş.
Microsoft'un forumundaki cevap : Microsoft Forumdaki Konu
Orada da yazdığı gibi henüz resmi bir açıklama yok olursa buraya da unutmazsam eklerim. Çözüm şuanlık bence yapabilirseniz defender'ın bir eski sürümüne döndürmek olmazsa da çok rahatsız oluyorsanız defenderı devre dışı bırakıp en azından düzeltilene kadar idare edebilirsiniz.
Teşekkür ederim uzun bir aradan sonra tekrar forumlara dönmek konu yazmak hele sıcağı sıcağına özlemişim :) Mutlu Pazarlar
NOT: Microsoft Forumdaki o konu sanırım yoğunluktan olsa gerek ya açılmıyor ya da silindi iş giderek garipleşiyor bakalım güncellemelerden haberdar edeceğim.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.