Huawei, ABD’den istediğini aldı! Ortalık karıştı

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,148
9
Bakü
huawei-5g-teknolojisi-icin-abd-firmalar-ile-calisabilecek-1.jpg


ABD Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklama birçok kişiyi heyecanlandırdı. Huawei 5G teknolojisi adına yaşanan gelişmelerin seyrini değiştirebilecek kadar önemli olan bu açıklama, akıllı telefon piyasasını derinden sarsacak.

Huawei 5G teknolojisi için ABD’li firmalar ile çalışabilecek!
ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, ABD’nin telekomünikasyon sektöründeki gelirini artırmak adına Huawei ile ABD’li firmaların ortak bir şekilde çalışabileceğini ifade etti. Bu bağlamda yeni bir düzenleme yapıldı.

İlgili düzenlemenin 5G adına yapılan ticaret anlaşmalarını kapsadığı bildirildi. Ross, Huawei’ye uygulanan ambargo ile 5G için yapılan anlaşmaların arasında bir bağlantının olmadığını ve ambargonun bu kuralı etkilemediğini söyledi.

huawei-5g-teknolojisi-icin-abd-firmalar-ile-calisabilecek.jpg


ABD Ticaret Bakanı, bu konu hakkında iddialı bir demeç verdi: “Amerika Birleşik Devletleri, küresel inovasyon alanında lider olmaya devam edecek. ABD Ticaret Bakanlığı, bu ülke tarafından üretilen teknolojilerin uluslararası standartlar haline gelmesini sağlamak adına ABD’li şirketlerin teknoloji alanındaki çalışmalarını destekleyerek ülkemizin ulusal güvenliğini ve dış politika çıkarlarını korumaya kararlıdır.”

Huawei, bu açıklama ile beraber 5G teknolojisi adına istediğini elde etmiş oldu. Buradan hareketle ABD Başkanı Donald Trump’ın kendi ülkesini teknoloji alanında başkaları tarafından örnek alınan ve bu konuda bir karar merci olarak görülen bir ülkeye dönüştürmek istediğini anlıyoruz.

huawei-5g-teknolojisi-icin-abd-firmalar-ile-calisabilecek-2.jpg


Wilbur Ross, ABD tarafından yapılan çalışmaların 4 ana sektörü doğrudan etkilediğini aktardı: 5G’nin geleceği, otomatik araçlar, yapay zekâ ve diğer ileri düzey teknolojiler. Peki kullanıcılar 5G’den neler bekliyor?

5G altyapısından internete video yükleme konusunda çok yüksek bir hız sağlaması ve kendi kendine giden araçlara destek vermesi bekleniyor. Son olarak ABD, geçen yıldan beri Huawei’ye ticari anlamda baskı yapmaya devam ediyor.

huawei-5g-teknolojisi-icin-abd-firmalar-ile-calisabilecek-3.jpg


Hatırlanacağı üzere Huawei, 5G teknolojisini ABD’de kullanmak istiyordu. Buna ek olarak Huawei’nin bir numaralı ismi olan Ren Zhengfei, her fırsatta ABD ile birlikte çalışmak istediğini dile getiriyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.