Huawei, HarmonyOS ile Cihaz Portföyünü Genişletiyor

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,148
9
Bakü

Geçen yıl, Huawei Technologies şirketin ekosisteminin "çimentolanacağı" kendi HarmonyOS işletim sistemini tanıttı. Üreticinin kendisi işletim sisteminin hala çok ham olduğunun farkındadır ve tescilli işletim sisteminin Android ve iOS ile eşit şartlarda rekabet etmesi için çok zamana ihtiyaçları olacaktır. Huawei'nin kurucusu Ren Zhengfei'ye göre, 300 yıl sürebilir.


Ancak şirket, HarmonyOS desteğiyle cihaz portföyünü sürekli genişletiyor. Dolayısıyla, üretici HarmonyOS 2.0 çalıştıran ve ARM mimarisine sahip tescilli Kunpeng işlemciye dayanan kişisel bir bilgisayar yayınlamayı planlıyor. Yeni PC Çin'de özel bir pazar olacak ve şirket PC yolunu tescilli bir işletim sistemi ile başlatmayı planlıyor iç pazarın fethi ile.
HarmonyOS bilgisayarının piyasaya sürülmesi, Huawei’nin bilerek hayata geçirdiği planının bir parçasıdır. Şirket, HDC 2019 geliştiricileri için kendi konferansı sırasında, 2020'de HarmonyOS tabanlı bir giyilebilir elektronik ve PC piyasaya sürmek istediğini açıkladı.
Huawei başlangıçta HarmonyOS ile akıllı telefonların piyasaya sürülmesinin planlarının bir parçası olmadığını açıkladı. Ancak ABD ve onun bir şirketi pazardan sıkma politikası, başka bir seçenek bırakmayacaksa, tescilli işletim sistemi akıllı telefonlara gelecek. Bu yılın başında, şirketin başkanı Ren Zhengfei, HarmonyOS'un tabletlerde ve akıllı telefonlarda görüneceğini açıkladı. Ancak bu olduğunda, hiçbir son tarih açıklanmadı.​
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.