Huawei, Kendi İşletim Sistemi HarmonyOS'un Yeni Logolarını Tanıttı

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,557
759

Huawei, Kendi İşletim Sistemi HarmonyOS'un Yeni Logolarını Tanıttı

6apXyk.png

Çinli teknoloji devi Huawei'nin CEO'su Yu Chengdong, şirketin kendi işletim sistemi HarmonyOS'un yeni logolarını tanıttı. Şirket, kendi işletim sistemi için iki farklı logo tasarladı.
Huawei'nin Google servislerini kullanmasına yasak getirilmesi sonrası şirketin sahip olduğu HarmonyOS gündeme gelmişti. Huawei CEO'su da kendi işletim sistemleri HarmonyOS'un yeni logolarını duyurdu.

Yeni logoları dememizin sebebi ise şirketin Çin'de farklı, dünyanın geri kalanında farklı bir tasarımı kullanacak olması. Aşağıdan görebileceğiniz bu iki logonun birbirinden oldukça farklı olduğunu da söylemek gerekiyor.

HarmonyOS'un yeni logoları

73e843bc637be3fc241a84d62a48333ac525a100.jpeg

Globalde kullanılacak olan logoda 'H' harfinin yer aldığı görülüyor. H harfinin yanında 3 tane dikey çizgi ve bu çizgilerin üstüne rastgele yerleştirilmiş gibi duran 6 nokta bulunuyor. Ayrıca H'nin altında da bir nokta yer alıyor.

899dc61918b0e88ebdc8326a94de0ddaf2eeda25.jpeg

Çin'de kullanılacak olan logoda bir tanesi büyük olmak üzere üç tane nokta bulunuyor. Ayrıca buna ek olarak bu noktaların birleşimi gibi duran bir şekil de logoda yer alıyor. Şirketin CEO'su Yu Chengdong tarafından paylaşılan bilgiler bundan ibaret, bunun haricinde işletim sistemiyle ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

HarmonyOS telefonlara da gelecek mi?

d2eb7438751b2635f5a7c2c23504296f7043bf20.jpeg

Şirketin nihai hedefi, tüm ürünlerinde bu işletim sistemini kullanmak. Ancak yapılan açıklamada ilk olarak akıllı saatlerde, akıllı ekranlarda, araç içi sistemlerde ve akıllı hoparlörlerde kullanacaklarını söylemişlerdi. Akıllı telefonlar bu listede yer alıyor olsa bile üst sıralarda bulunmuyor.

Huawei, HarmonyOS'un benzersiz, sorunsuz, güvenli ve birleşik olduğunu söylüyor. Ayrıca şirket, işletim sisteminin güvenliğini de özellikle vurguluyor. Tabii HarmonyOS'un şirketin umduğu kadar popüler olup olamayacağını ise ilerleyen yıllarda göreceğiz. Sizce HarmonyOS, bir gün Android ve iOS'a rakip olur mu? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.