I-Tunes Nedir? Nasıl Ücretsiz Depolama ve Yedeklenme Yapılır?

aMRX

Uzman üye
20 Şub 2016
1,491
0
Eski Albay
jLVYCJ.pngİ-Tunes Nedir?

İtunes Apple şirketi tarafından 9 Ocak 2001 yılında İOS işletimli telefonlar ve buna ek olarak MacOS, Windows XP ve üst sürümlerde kullanıla bilmesi için C++ tabanlı olarak yazılmış internet radyosu adı altında ortam oynatıcısı dır. Program üzerinden şarkılar dinleyip film izleyebilir iphoneniz de olan videolarınızı düzenleyebilirsiniz. İtunes ücretli ve ücretsiz olarak iki kategoriye ayrılmış durumdadır. Apple Music adı altında müzik tarayıcı görevi de görmektedir. Ek olarak PC üzerinden bağlantı sağladığımız süreç içerisinde iphone telefonumuzun bir çok işlevini kullandırıyor ve müdahale ettiriyor.


İ-Tunes Yedekleme İşlemi Nereden ve Nasıl Yapılır?

İphone kullanıcıların büyük bir sorunu olan ıcloud yedekleme alanı çok çabuk dolarak yedekleme yapılmasına izin vermiyor. Ek olarak için Ücret talep edip Icloud saklama alanınızı yükseltebileceğiniz söyleniyor. Evet bu doğru ancak bunu ücret vermeden de yapabilirsiniz. Böylelikle hem yedekleme sorununuz ortadan kalkmış olur hemde ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Peki ya bu yedekleme işlemi nasıl yapacağız?

348mDn.jpg

Öncelikle adım adım gidelim.Öncelikle telefonumuz ile aynı sürümde olan güncel bir ıtunes yazılımı internet tarayıcınız üzerinden indirim kolay kurulumunu yapmalıyız. Merak etmeyiniz hangi sürüm benim sürümüm acaba konusu hakkında doğru yazılımı indirmez iseniz kurulumu yaptık dan sonra size ön bilgilendirme olarak yazılımınız güncel değil güncelleyiniz diyerek size yeni güncel telefonunuza uygun sürümü yükletiyor. Peki bu yazılımı nereden bulacağım?

Size alt tarafda vermiş olduğum link üzerinden indirebilirsiniz.

https://support.apple.com/tr_TR/downloads/itunes


İndirme işleminden sonra kurulum sihirbazının talimatları ile hızlıca kurulum yapacaktır.


Öncelikle kurulum sağlandıktan sonra bu şekilde düz bir içerik gelecektir.

UU0voA.jpgYukarıda görülen Accounts ((Hesap)) Bölümüne tıklıyoruz ve gelen ekrandan İphone Kimliğimiz ile oraya giriş yapıyoruz.


1UjEUo.png


Giriş yaptık dan sonra, iphone kablonuz ile ((şarj kablosu)) telefonu pc bağlayın uygulama bu şekilde gözükmeye başlayacaktır.


z3F5gB.pngDaha sonrasında görselde gördüğünüz telefon simgesine tıklayarak ana işimizin olduğu bölüme erişiyoruz.

qfs46k.pngGelen ekranda gördüğünüz bölüm telefonunuz hakkında genel olan tüm bilgilere ulaşabilir görsellerinizi görebilir düzenleyebilir ve güncelleme depolama gibi durumları yapabilir ve yönetebilirsiniz.

yisYsy.pngSon olarak aşşağı da ekranda gördüğünüz Yedeklemeler bölümünden, yedekleme işlemini yapıyoruz. Ancak Icloud bölümünüz seçili ise Icloud depolama alanınız boş olması gerekmektedir ki oraya depolama işlemi yapabilsin onun haricinde depolama alanınız boş değil dolu ise alt kutucuğa tıklıyor ve ''Bu bilgisayar'' ı seçiyoruz ve hemen sağında duran bölümden depolama işlemini başlatıyoruz. Başlatmadan önce ''Bu bilgisayar'' yazısından altında ki ''Yerel Yedeklmeyi Şifrelere'' kutucuğu işaretleyip bir şifre oluşturmalısınız yoksa PC'inize erişen herkes oradan sizin yedeklemenizi yükler ve görebilir ancak şifre olduğu zaman şifrenizi bilmeden bu işlemi yapamaz.

Gx0DKW.png


Peki bilgisayara kaydetmiş olduğumuz bu yedeği nasıl sonrasında telefonumuza yükleyeceğiz? aynı işlemleri işleyerek depolama bölümüne geldikten sonra ''Bu bilgisayar'' kutucuğu altından Solda durun ''Yedeklemeyi Geri Yükle'' ile iphonemize geri yedeğimizi yükleyebiliriz.
Yedekleme yükleme işlemi ve Yedeklenme İşlemi direk olarak telefonunuzda ki uygulamalar fotograflar notlar, uygulama yedekleri vs gibi etmenlere bağlıdır ne kadar çok o kadar geç olacaktır bu işlem sabrediniz
.


Dikkat Etmeniz gereken hususlar;

İphone Kablonuz sağlam olamak zorundadır eğer ki git gel yapıyor ise yedekleme sürekli olarak iptal olur ve başa sarar.

İnternet bağlantınız düzgün olmalı kesilir ise tekrar başa sarar ve bir daha yedeklemeye çalışır.

Telefonunuzu biri arar ise aynı durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Kesilmeler olduğunda sorunu düzelttiğiniz de kaldığı yerden devam etmez en başa alır ve sıfırdan yedeklemeye başlar.
Okuduğunuz için Teşekkürler TürkHackTeam Ailesi.


Stajyer Moderatör aMRX
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Ghost Killer

Anka Red Team Junior
13 Ocak 2019
5,254
334
Cevap: I-Tunes Nedir? Nasıl Ücretsiz Depolama ve Yedeklenme Yapılır? // aMRX

eline sağlık .
 

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,055
23
Shibuya
Cevap: I-Tunes Nedir? Nasıl Ücretsiz Depolama ve Yedeklenme Yapılır? // aMRX

Ellerine sağlık MRX. :)) :))
 

blacksmt

Katılımcı Üye
27 Haz 2020
893
74
CyberKeTa
Cevap: I-Tunes Nedir? Nasıl Ücretsiz Depolama ve Yedeklenme Yapılır? // aMRX

Tebrikler konu güzel olmuş.
 

ZiksthemW

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
889
41
Oslo
Cevap: I-Tunes Nedir? Nasıl Ücretsiz Depolama ve Yedeklenme Yapılır? // aMRX

Elinize sağlık :))
 

aMRX

Uzman üye
20 Şub 2016
1,491
0
Eski Albay
Cevap: I-Tunes Nedir? Nasıl Ücretsiz Depolama ve Yedeklenme Yapılır? // aMRX


Teşekkürler

Elinize Emeğinize Sağlık.

Teşekkürler

Ellerine sağlık MRX. :)) :))

Sağolun Hocam

Tebrikler konu güzel olmuş.

Teşekkürler, umarım işinize yarar bir yerde.

Elinize sağlık :))
Teşekkürler

Eline sağlık kardeşim.

Teşekkürler Komutanım
 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.