İkametimi Nasıl Silebilirim ya da Değiştirebilirim?

bugrabekkk

Yeni üye
1 Ocak 2016
29
1
Merhabalar, üzerime icra geldiği için ikametimi değiştirmem gerekiyor çünkü ailemin evine haciz gelecek. komple ikametimi nasıl silebilirim veya nasıl başka bir yere alabilirim lütfen yardım bekliyorum.

Blueteamforse

Katılımcı Üye
17 Ağu 2023
436
198
Moderasyon Ekibi
Merhaba dostum.
İlk önce geçmiş olsun umarım bu durumlarıda atlatırsın.

Konuya gelicek olursak icra takibi için bir avukatla görüşmeni tavsiye ederim.
Bir meskende oturduğunuza dair evinizin belgesiyle birlikte nüfus müdürlüğüne başvurunuz ve ikematgahınızı değiştirirsiniz yanlız bu biraz uzun sürebilir.

Ayrıca icraya belirli bir adres girmiş ise ikemtag değiştirmek fayda sağlamayacaktır aksine zarar sağlayacaktır.Bunun için bir avukatla görüşün.

İyi forumlar...

'PİON

Ar-Ge Ekibi Asistanı
16 Ocak 2023
195
115
Londra
  • E devlete giriş yapın
  • Arama çubuğuna "Adres Değişikliği Bildirimi" yazınız ve ilgili hizmete tıklayınız.
  • "Yerleşim Yeri Adresi ve/veya Diğer Adres Bildirimi" seçeneğini seçiniz.
  • Kendiniz için mi yoksa ailenizle birlikte mi adres değişikliği yapmak istediğinizi seçiniz.
  • Yeni adresinizi doğru bir şekilde giriniz.
  • Adres beyanında bulunmak isteyen kişilerin muvafakat vermesi gerekmektedir. Ailenizle birlikte adres değişikliği yapıyorsanız, aile bireyleri de sisteme giriş yaparak "Adres Beyanı için Muvafakat Verme" seçeneğini kullanarak onay vermelidirler.
  • Doğrulama işlemini e-imza, mobil imza veya SMS ile tamamlayınız.
  • Adres değişikliği bildiriminiz işleme alınacaktır.

'GonzaLes

Stajyer Grafiker
17 Nis 2015
11,927
486
85
u bilmiyorum maalesef
e-devlette değiştirmek için yol var ancak başarılı olmaz ise köyünüz var ise hemen ilçesine gidin ve nüfus müdürlüğünden direk güncelletebilirsiniz. Tabi biraz rica minnet veya tarım için istiyorlar bugün yapmam lazım gibisinden bahaneler ile değiştirin. Eğer elektrik faturası vs varsa onu götürün direk sorgusuz güncellerler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.