İngilizce Ödevim

alpoha19

Uzman üye
23 Haz 2015
1,542
0
Ag7LZv.jpg

Ingilizce 1. odevim bunu cevirmem lazim.
2. Ayrica utanç bir anımızı ingilizce yazicaz. Birisi buraya ingilizce yazarsa çok tesekkurler simdiden...

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Üstadım, ödevlerini de bize yaptırmaya başlarsan, olmaz. O ödev öğrenmen için. Sen n'apcaksın biz senin ödevini senin için yaparsak?

Çevirme kısmını yapıyorum, ama bak bu son...

fx7cjm.jpg

Yaklaşık iki yıl önce bir havalimanında yaşadığım utandırıcı deneyimi asla unutmayacağım. Arkadaşımla tatile gidiyordum. Uçağımız Barcelona'ya indi. Uçuş esnasında, nasıl olduysa pasaportlarımızı karıştırdık. (hocanızın hatası, o past perfect tense kullanacaktı, ben de -mışız diye çevirecektim). Pasaport memuru pasaportumu görünce çok şaşırdı. Bana baktı ve "Affedersiniz efendim, bu sizin pasaportunuz değil." dedi. Şaşırmıştım, "hayır benim" dedim. Derken bayan güldü ve "O zaman sizin isminiz Charlotte - bayan adı yani - mu efendim?" dedi. Komikti ama çok aptal hissettim.

alpoha19

Uzman üye
23 Haz 2015
1,542
0
Üstadım, ödevlerini de bize yaptırmaya başlarsan, olmaz. O ödev öğrenmen için. Sen n'apcaksın biz senin ödevini senin için yaparsak?

Çevirme kısmını yapıyorum, ama bak bu son...

fx7cjm.jpg

Yaklaşık iki yıl önce bir havalimanında yaşadığım utandırıcı deneyimi asla unutmayacağım. Arkadaşımla tatile gidiyordum. Uçağımız Barcelona'ya indi. Uçuş esnasında, nasıl olduysa pasaportlarımızı karıştırdık. (hocanızın hatası, o past perfect tense kullanacaktı, ben de -mışız diye çevirecektim). Pasaport memuru pasaportumu görünce çok şaşırdı. Bana baktı ve "Affedersiniz efendim, bu sizin pasaportunuz değil." dedi. Şaşırmıştım, "hayır benim" dedim. Derken bayan güldü ve "O zaman sizin isminiz Charlotte - bayan adı yani - mu efendim?" dedi. Komikti ama çok aptal hissettim.

Ya her ogrenci her derste basarili olmak zorunda degil. Bosunada odev bolumu yok ama cok tesekkur ederim. Bu arada odec hakkinda 2.nkonum bu :) hocalar cok zorluyor.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Ya her ogrenci her derste basarili olmak zorunda degil. Bosunada odev bolumu yok ama cok tesekkur ederim. Bu arada odec hakkinda 2.nkonum bu :) hocalar cok zorluyor.

Ayıp yaa.. insan üç saniye siyah yazıyı görmez sinirlenirdi de azıcık gülerdik. Ödevini de yapmıyorsun, trollenmeye de gelmiyorsun, biz ne yapacağız seninle?

Copsxx

Üye
17 Nis 2015
90
0
Adana
Asla unutmayacağım utanç verici bir deneyim. 2 yıl önce bir havalimanında arkadaşımla tatile gidiyordum. Uçağımız barcelona'ya indi, uçakta nasıl olduysa pasaportlarımız karıştı. Sonrasında Pasaport kontrole vardığımızda pasaport görevlisi benim pasaportumu görünce cok şaşkın görünüyordu. Bana baktı ve dedi ki; Özür dilerim efendim ama bu sizin pasaportunuz değil. Çok şaşkındım ve evet o benim pasaportum dedim sonra ? güldü ve dedi ki adınız charlotte mi efendim ? Eğlenceliydi fakat kendimi çok aptal hissettim.. Lütfen ödevlerinizi kendiniz yapınız :) Ayrıca ? olan yer yazından anlamadığım bölüm Then the ... lauged olan yer onuda erkekse he kızda she eklersin bi zahmet :)

aq294sw

Üye
23 Tem 2012
98
0
Başımıza yöneticimi olacan lo :)
Hocam ödev yapmak nedir :) Sadece performans ödevleri yapmak içindir. Hoca sözlü verirken senin yaptığın ödevi nereden hatırlayacak kişiliğine göre puan verir sen efendiysen bırak ödev yapmayı kitap bile ***ürme hoca her türlü geçirir

Cave-Man

Kıdemli Üye
21 Nis 2015
3,120
0
Lüksemburg
Çevirisi:

İki yıl önce bir hava alanında yaşadığım utanç verici olayı asla unutmayacağım. Bir arkadaşımla tatile gidiyordum. Uçağımız Barcelona'ya indi. Uçakta, her nasılsa pasaportlarımızı karıştırmıştık. Sonra, vardığımızda pasaport kontrolünde, pasaport memuru pasaportumu gördüğünde çok şaşırmıştı. Bana baktı ve "Affedersiniz efendim, ama bu sizin pasaportunuz değil" dedi. Kafam karışmıştı. "Evet o benim" dedim. Sonra bayan güldü ve "Yani adınız Charlotte mi efendim?" dedi. Çok komikti ancak aptal gibi hissettim

-Onderpants-

alpoha19

Uzman üye
23 Haz 2015
1,542
0
Arkadaslar anliyorum sizleri ama bosuna odev bolumu koymadilar.. 2. Sinde belirttigim gibi utanç verico bir aninizi uazin dedi ingilizce.. Sallama serbestndedi hoca

HckerHardLose

Kıdemli Üye
6 Tem 2014
2,905
1
127.0.0.1
Asla unutmayacağım utanç verici bir deneyim. 2 yıl önce bir havalimanında arkadaşımla tatile gidiyordum. Uçağımız barcelona'ya indi, uçakta nasıl olduysa pasaportlarımız karıştı. Sonrasında Pasaport kontrole vardığımızda pasaport görevlisi benim pasaportumu görünce cok şaşkın görünüyordu. Bana baktı ve dedi ki; Özür dilerim efendim ama bu sizin pasaportunuz değil. Çok şaşkındım ve evet o benim pasaportum dedim sonra ? güldü ve dedi ki adınız charlotte mi efendim ? Eğlenceliydi fakat kendimi çok aptal hissettim.. Lütfen ödevlerinizi kendiniz yapınız :) Ayrıca ? olan yer yazından anlamadığım bölüm Then the ... lauged olan yer onuda erkekse he kızda she eklersin bi zahmet :)

Ne güzel çeviriymiş bu böyle :D
bir ana kendi hikayenizi anlatıyorsunuz sandım :D :D

Cave-Man

Kıdemli Üye
21 Nis 2015
3,120
0
Lüksemburg

the lady diyor orada

aq294sw

Üye
23 Tem 2012
98
0
Asla unutmayacağım bir macera yaşadım. Ben şişko at üstünde havaalanı hakkında 2 yıllık deneyim geçmişim var. Pazar günü arkadaşımla gittik. Uçak barcelenoya gidecek. Uçuş için hazırlanırken biz varlizden çıkarttık pasaportumuzu ofismen kadına verdik ... Yoruldum devamını sonra yazarım

GrayHatHacker

Uzman üye
25 Eki 2014
1,851
0
Cehennem
Asla unutmam bu utanç verici bir deneyimdi.2 Yıl önce havaalanındaydım.Arkadaşımla birlikte tatile gidiyordum.Uçağımız barcelona'ya indi.Uçaktayken
nasıl olduysa pasaportlarımız karıştı.Sonra pasaport kontrolüne gidince(buraları çeviremedim.) O Pasaportuma bakınca benim için büyük bir sürpriz oldu.O bana baktı ve
Özür dilerim bayım fakat bu sizin pasaportunuz değil dedi.Çok şaşırdım ve evet o ! Dedim.Bana güldü ve "yani sizin isminiz charlotten'mi bayım ? bu çok komik
ama çok aptalca hissettim.

al bazı hatalar olabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.