insanı güçlü yapan kasmıdır?

alperen24

Üye
12 Mar 2013
101
0
beyler farz edelimki 2kişi kalvga ediyo birisi çok kaslı vucut yapmış birisi diğeriside fazla kaslı değil diğelim yani böyle bi durumda illaki kaslı olan mı kaznır...fazla kaslı olmayan kişi kaslı olan kişiyi yıkabilir mi?..yani olay sadece kasta değilde doğuştan gelen bir biyolojik özellikten ötürü az kaslı olan rahatlıkla kaslı olan birisini yıkmayı başarabilir mi ? :RpS_confused:

alperen24

Üye
12 Mar 2013
101
0
akıl herzaman insanı üstün kılar tabikide ama akıl kadar insanın gücüde öenmlidir bende..ama benim merak ettiğim bunun sinir hücreliri veya doğuştan gelen bir biyolojik özellik olabilir mi?

Unauthorized

Kıdemli Üye
14 Eki 2011
2,602
3
C:\
dünyanın en güçlü insanları kaslı olanlar değil biraz kilolu olanlardır ayrıca kavgada yani ister inanın ister inanamayın ilk vuran kazanır ilk o cesareti gösteren :D

stokw

Özel Üye
27 Nis 2014
4,596
69
önemli olan kas değil aklını kullanabilmendir. o sana vururken ani savunma yapıp kendini korursan o vurduktan sonraki sürede sen vurur kazanırsın

Black-Thund€r

Katılımcı Üye
25 Haz 2013
997
0
kas önemli değil akıl ve tekinik önemli sen teknik bilirsen herkesi indirirsin adamı ilk sersemletici hareketler yap

4 Şub 2012
160
0
Teknik Önemli Dövüşürken Sakin Dövüş Ve Ceneyi Koru Ceneye Bir darbe alırsan direk başın döner adam artık ne geldiyse yardırır senin üzerinde kavgada yumruğunu daha cok kullanmalısın aslında tekme cabalarına girme elmacık kemiğine yapıştur yumruğuuuu aahh cok pis gaza geldim kardeşimi dövüp geliyorum

Pathfinter

Üye
22 Eki 2013
231
0
Aslında birçok etken var...Benim sıralamama göre ;

1-) AKIL (Akıllı ve sakin olan kavgayı bitirmiş demektir zaten)
2-)KONDİSYON (Eğer kondisyonun zayıfsa adamı ya tekte indircen yada Allaha selamet artık,rakibine kalmış :))
3-)KAS (Tabiki çok büyük bir atken,birde yukardaki saydıklarımla beraber olursa,müthiş biri olursun) SELAMETLE...

bukalemun92

Katılımcı Üye
29 Şub 2012
747
0
İzmir!
teknik herşeydir. Teknik deyince aklınıza sadece şu gelmesin. Adam 2-3 hareket biliyor, herkesi devirir.
Teknik şudur;
Kondisyon,
pratik zeka,
mantık,
kas gücü,
bilek gücü,
analiz,
hareketlilik
cesaret. bunlar bir bütün olarak teknik diye geçer. Bakın burada kas derken, hayvan gibi kastan bahsetmiyorum. Gerekli olan kas. örn. judo. Judo da karşı taraf ne kadar kaslı ise o kadar kazanma şansın vardır. Judo = karşıdakinin kullandığı şeyi karşıdakine yedirmek :) bunun içinde çok iyi bilek gücü ve denge gerekir. denge için ayak kası ve bel çok önemli. bunları baz aldığımızda kas her şey değildir. kas hiçbirşeyde değildir. :D her şey zincirin bir halkasıdır. Bir halka olmazsa eksik kalır ve yıkılırsın.
ayrıca konuda çok saçma, niye bu kadar uğraştım bilmiyorum :D

Veteran 7

El Patrón
26 Ara 2011
11,502
12,884
Ben gördüğüm bir olaydan yola çıkarak söylüyorumki yıllarını fitnesse harcayıp kas yapan bir adam sıska ama dövüş tekniği iyi birinden dayak yer. herşey kas değil

cdrhckr

Katılımcı Üye
25 May 2014
293
0
Bileceksiniz
15 yaşındayım 8 yaşından beri dövüş sporlarına ilgi duyar bir çok dövüş kursuna gittim hiç bir kurs hocası dediğinizi demedi çok saçmalamamışsınız bir bukelamun biraz açıklamış kas elbette önemlidir ama nerede dövüşeceksen uzak yakın dövüş mesele o mesela sen kaslı fit bir sumo güreşçisi gördün mü :) tabiki imkansız. birde vücut yapına bağlı eğer eğitim felan istiyorsan bana vücut şeklini söyle kol el ayak kilon ve boy uzunluğunu söyle sana uygun dövüşü söyliyim kavgada ona göre mesafe ayarlarlarsın kavgada önemli olan sana uygun stili öğrenmek :)

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
Bizim sınıftakilere sorun (nasıl soracaksanız :D) ben sınıfın en güçsüzü ama en de manyağıyım beni gelip biri ellese kapıyı kafasıyla parçalarım valla :D

'Black-Life

Kıdemli Üye
13 Mar 2013
2,543
0
38
Teşkilat
Bana Göre Kişiden Kişiye Göre Değişir Paşa
Kimi İnsan Var Kas Gücü Baskındır
Kimi İnsan Var Savunma Gücü
Kimi İnsan Var Taktikleri
5 Parmağın 5 i Bir Değildir :)
Akılda Çok Önemli Rol Oynar Burda

klons

Uzman üye
2 May 2014
1,327
0
kas nedir bunu bilmek lazım
ben sana şöyle söyliyeyim kas vardır doğuştan gelir-kas vardır çalışarak yapmıştır

eğer çalışarak kas yapmış olan birinden bahsedersek bu kişi %75 ihtimalle dövüş tekniği de biliyordur
eğer biri size artisleniyors büyük ihtimalle hiçbir şey yapamaıyodur ne demişler "dolu başak boynu eğik olur"(anlayana)
örneğin:
ben eskiden amatör futbolcuydum 16 yaşındaydım o zmn ve u 19 da forma giyiyordum boyu ve kalıbı benden iyi birisi ile omuz omuz mücadelede geçtim yani anlıyacağın her şey kalıp değil biraz da teknik bilmek lazım
:D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.