Internet Download Manager (IDM) En Güncel Sürüm Lisanslama ve Kullanımı - Detaylı Video Anlatımı // Musileno

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Herkese merhaba arkadaşlari hepinizi teker teker selamlıyorum. Bugünkü anlatımımda sizlere her bilgisayarın olmazsa olmaz programlarından birisi olan Internet Download Manager (IDM)'den bahsettim. Çoğumuzun bildiği IDM bir indirme yöneticisidir. Tarayıcıların indirme yöneticilerinin aşrı yetersiz ve kullanışsız olmasından ötürü geliştirilen IDM, halen piyasasının 1 numaralı programı olma özelliğini sürdürüyor. Haliyle de bu programa sahip olmanın bir bedeli var elbet.

Neden IDM? Dersek, başlıca sebepler şunlardır;

• Dosyaları indirirken bölerek indirir bu sayede normalden en az 40% daha hızlı indirirsiniz.
  • Dosyaları indirirken TCP/IP protokolünüz ve bağdaştırıcı ayarlarınıza göre en uygun değerleri belirler bu sayede normalden en az 25% daha hızlı indirirsiniz.
  • Herhangi bir sayfadaki video veya müzik akışını indirebilirsiniz bu sayede dizi/film indirirken ne olduğunu bildiğiniz şeyi indirmenizi sağlar (en sevdiğim özelliği).
  • Turbobit, Upload vs. tarzı sitelerden sürekli indirme yapabilmek için hesabınızı kaydeder ve kesintisiz indirme yapar.

Duraklama özelliği mevcuttur.

CQFuk6.png

Yani anlayacağınız, çay getirmediği kaldı bir tek. Programımızı fulllerken şu adımları izleyeceğiz:

1. İnternet bağlantımızı kesiyoruz.
  2. Cihazımızda IDM yüklü ise bilgisayarımızdan tamamen kaldırıp yeniden başlatıyoruz.
  3. Yeniden başlattıktan sonra setup'ı kuruyoruz, kurduktan sonra sistem tepsisinden IDM'yi kapatıyoruz eğer açıksa.
  4. Ardından klasörün içindeki IDman.exe'yi kopyalayıp, IDM'yi kurduğumuz dizine yapıştırıp oradaki IDMan.exe ile değiştiriyoruz.
  5. Ve patch'i de yine IDM'nin kurulu olduğu dizine taşıyıp yönetici olarak açıyoruz ardından patch butonuna basıyoruz ve işlem tamamlanıyor.

Linklerimiz : ( 6.37 Build 14 'e Güncellendi 15.06.2020)

Video Anlatım :

https://www.dropbox.com/s/qo6bi0i8mwz9ue3/IDM Full Lisanslama.wmv?dl=0
[/B]

Bir anlatımın daha sonuna geldik arkadaşlar, bir sonrakinde görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.

Not: Bu makale ve video tamamen eğitim amaçlıdır. Programı beğendiyseniz satın alın. Patchledikten sonra doğacak hiçbir yasal sorumluluk Musileno'yu bağlamaz...

Copyright Musileno

İndirme Linki: İndir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Theros

Uzman üye
21 Eki 2013
1,111
2
İstanßLue
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki;
indirme hızınız yükselmez ttnet ne hız veriyorsa o hızda indirirsin bunun üstüne çıkman imkansız :)

patch yaparken internet bağlantısını kesmemize gerek yok olur da antivirüs patch dosyasını zararlı algılar ki genelde patch'ler algılanır antivirüsü devre dışı bırakıp patch işlemini yapabiliriz.

Bir de bu şekilde bir soru sorup cevabını isteme herkez bilecek diye bir kaide yok örnek olarak ben cevabını bilmiyorum. Yinede emek vermişsin uğraşmışsın eline koluna sağlık..

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki;
indirme hızınız yükselmez ttnet ne hız veriyorsa o hızda indirirsin bunun üstüne çıkman imkansız :)

patch yaparken internet bağlantısını kesmemize gerek yok olur da antivirüs patch dosyasını zararlı algılar ki genelde patch'ler algılanır antivirüsü devre dışı bırakıp patch işlemini yapabiliriz.

Bir de bu şekilde bir soru sorup cevabını isteme herkez bilecek diye bir kaide yok örnek olarak ben cevabını bilmiyorum. Yinede emek vermişsin uğraşmışsın eline koluna sağlık..
Yorumun için teşekkürler. Şifredeki amaç da şu; ben de biliyorum kimsenin bilmediğini, maksadım google da bu sorunun cevabını aratıp ardından kişilerin yavuz çetin hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak..

kkyykk

Üye
18 Eki 2010
116
1
Kuzey Irak
1970 yılında Samsun'da doğan ve 15 Ağustos 2001 tarihinde saat 19.00 sularında ... Büyük üstad Yavuz Çetin Hakkı Rahmetine Kavuşmuştur...

Theros

Uzman üye
21 Eki 2013
1,111
2
İstanßLue
İDM serial hatası alanlar için çözüm yolu;

IDM yi kaldırın ve ccleaner tarzı bir programla temizlik yapın PC Yeniden Başlatın Başlat Çalıştıra regedit yazın Enter deyin ve bu yolu izleyin varsa
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Internet Download Manager Klasörünü silin
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Internet Download Manager Klasörünü silin bir silme işlemi daha var yolu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Internet Download Manager Klasörünü silin ve
Internet Download Manager yeniden yükleyip sağ alttan ıdm yi kapatın yani çıkış yapın
sonra Patch uygulayın hepsi bu kadar serial hatası çözülmüştür

Diğer bir yöntem ise yeni crack ve reg ile yapmanız gereken sıfırdan kurup crackı uygulayıni,ve reg kaydını kullanın.

Kod:
http://1drv.ms/1aHd0E7

musileno Konuya editlersen ihtiyacı olan arkadaşlar faydalansın msjlar arasında dolaşmalarına gerek kalmaz :)

Ferdi-Hacker

Uzman üye
1 Nis 2009
1,123
0
almanya
emeğine sağlık ama sanirim bende olmuyor sifreler yada ben yalnış yazıyorum gibi 15.08 yazdim hatta verdi onbes agustos yazdim yine hatta verdi özelden bir sifresini yazsan kardesim? yada ben mi yanlis yaziyorum anlamadim gitti..

K4RDAN4DAM

Uzman üye
22 Mar 2015
1,675
5
YOK
S.a musileno Dostum dediğin gıbı yabıyorum önceden oluyordu format felan attım .. yenıden fullemek ıstedıgım de patch içine atıyorum yonetıcı olarak calıstırdıgım zaman patch kayboluyor ve bulunumadı tarzındabırsey cıkıyor sence sebebı nedir ?

please answer me quickly.. :D

Theros

Uzman üye
21 Eki 2013
1,111
2
İstanßLue
S.a musileno Dostum dediğin gıbı yabıyorum önceden oluyordu format felan attım .. yenıden fullemek ıstedıgım de patch içine atıyorum yonetıcı olarak calıstırdıgım zaman patch kayboluyor ve bulunumadı tarzındabırsey cıkıyor sence sebebı nedir ?

please answer me quickly.. :D

Antivirüs'ün aktifse siliyor olabilir. Yukarıda verdiğim dosyayı deneyin.

K4RDAN4DAM

Uzman üye
22 Mar 2015
1,675
5
YOK
Regedit den kaldırdım aklıma geldıde wow da idm olucagını dusunemedım neyse elıne saglık umarım olur hemen denıyelım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.