internet ortamının çok kötü olması

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
210
35
ben ilk 2013 yılından beri internet ve sosyal medya ile tanışıyorum onun öncesinde internet kafaye gidiyordum 2013 yılında ilk tablet pc mi almıştım kendi paramla o zamanlar hatırlıyorum internet alemi daha çok kişisel fantezi ve zevk verme üzerine paylaşımlar yapılıyordu aşk olsun komik videolar olsun vb yani internete girince yeni bir hayata giriş yaptığını hissediyordun şimdi ise internet ortamı insanların kin kusma ırkçılık siyaset durumları daha çok gözüme çarpıyor öncesinde internete girmek zevk verirken şu an internet ortamı zevkten ziyade mide bulantısına sebeb oluyor artık benim için tek türk interneti için değil diğer glabol serverlar içinde öyle dünya genelinde insanlarda gerçekten psikolojik baya sıkıntılar var.

internetin en prime olduğu dönemler benim gözümde 2013 ve 2020 yılları arası idi

Ms80

Üye
14 Haz 2023
146
25
?????
ben ilk 2013 yılından beri internet ve sosyal medya ile tanışıyorum onun öncesinde internet kafaye gidiyordum 2013 yılında ilk tablet pc mi almıştım kendi paramla o zamanlar hatırlıyorum internet alemi daha çok kişisel fantezi ve zevk verme üzerine paylaşımlar yapılıyordu aşk olsun komik videolar olsun vb yani internete girince yeni bir hayata giriş yaptığını hissediyordun şimdi ise internet ortamı insanların kin kusma ırkçılık siyaset durumları daha çok gözüme çarpıyor öncesinde internete girmek zevk verirken şu an internet ortamı zevkten ziyade mide bulantısına sebeb oluyor artık benim için tek türk interneti için değil diğer glabol serverlar içinde öyle dünya genelinde insanlarda gerçekten psikolojik baya sıkıntılar var.

internetin en prime olduğu dönemler benim gözümde 2013 ve 2020 yılları arası idi
2018 2019 ortamları çok iyiydi ne tehtid vardı ne kötü niyet ortalık çoluk çoçuk zihniyetsiz herifler dolduktan sonra sanalında zevki kalmadı eskiden çok iyiydi hele o csgo ortamları tadından yenmez

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
210
35
2018 2019 ortamları çok iyiydi ne tehtid vardı ne kötü niyet ortalık çoluk çoçuk zihniyetsiz herifler dolduktan sonra sanalında zevki kalmadı eskiden çok iyiydi hele o csgo ortamları tadından yenmez
bana göre hocam o yıllarda iyiydi ama sizin dediğiniz yıllar ama en prime üst sekmentte olduğu yıllar 2013 ve 2017 yılları arasıydı.

15 Eki 2019
247
31
ben nerdeyse çocukluğumdan bari full time asosyal olan birisiyim. önceden arkadaş bulur eğlenir bişeyler yapardık internet üzerinden. şimdi herkes birine zarar verme peşinde olduğundan artık internet başından kalkmaya çalışıp sosyal hayat kurmaya çalışıcam. tanıdığımda pek yok bakalım görecez :)

CyrusMan

Katılımcı Üye
19 Tem 2021
310
122
Düşsüzler Apartmanı

Bu tür durumlar her zaman olmuştur ve olmayada devam edecektir. İnternet insanların geniş kitleler ile kolay bir şekilde bağlantı kurmasını kolaylaştıran bir araç haliyle durum böyle olunca bazı kesimlerde kendi propagandalarını ve fikirlerini daha net bir şekilde dile getiriyor ve daha çok ön plana çıkıyor. Bunlara takılmayın derim. Emin olun her yaşınızda geçmişe özlem duyacaksınız bu insanlığın doğasında var. Yaşadıklarınızdan ziyade yaşayamadıklarınıza odaklanın,bunları gerçekleştirmek için çaba sarf edin ve anın tadını çıkarın.

WHITERUBY

Uzman üye
20 Şub 2023
1,749
1,708
Dediğin gibi; 2020. Kovid virüsü ortaya çıktıktan sonra aptal kitle (dünyanın %80'i (I think)) internetle tanıştı. Influencer gibi saçma sapan meslekler yayıncıların artması, Instagram ve T*ktok'un patlamasının sebebi de bunlar. Dünyanın büyük kesimi aptal olduğu için malum para kazanmak isteyen şirketler onlara hitap edecek içerikler- meslekler üretmeye başladı. Eskiden internet ilim sahibi, araştırmacıların yeri iken şimdi ise saçma sapan kültürün bir ürünü; sayıları fazla olduğu için, daha fazla kazandırdıkları için, daha fazla tükettikleri için...

basr1ko

Moderasyon Ekibi Çaylak
7 Kas 2019
73
39
Seattle, WA

dediğinize katılıyorum, psikolojisi normal bir insan kalmadı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.