İnternet üzerinden nasıl tamamen gizlenirim?

ßyPsiq00

Yeni üye
13 May 2010
20
0
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar. Uzun zaman sonra şfiremi hatırlayıp foruma giriş yaptım ve bir konuda yardımınıza ihtiyacım var . İnternet üzerinden nasıl tamamen görünmez olabilirim? Bunun en güvenli yolu nedir? Teşekkür ederim.

Rainshy

Uzman üye
10 Tem 2013
1,896
3
Tanıdığım birinin bi sözü vardı, sen ne kadar gizlenirsen okadar açık edersin kendini diye ismini unuttum gerekte yok gerçi. Boşver herşeyin ortada açık kalsın gizleme kendini

Moderatör tarafında düzenlendi:

WASDci

Katılımcı Üye
11 Ağu 2018
411
1
İnternette tamamen görünmez olmak diye bir durum yok
Ben en gizli olduğunu düşündüğüm şeyi yapıyorum
VPS içine sanal PC kuruyorum sanal PC de bin + Tor browser
Bu kadar şey içinde uğraşmak zor geliyor hep
Ama asla tamamen gizli değiliz

330dmintasfor00

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
918
119
Dostum tamamen gizli olma olasılığınız aslın da pek yok şu şekilde işlediğiniz bir suç var ise ve suç boyutu büyük ise gizli olma ihtimaliniz düşük ama öneri için size ücretli vpn ve ücretsiz google Chrome vpn uzantısı yapabilirsiniz, ayrıca tor browser && kali linux ve tails işletim sistemleri kullanabilirsiniz.

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,691
32
807
Casterly Rock
Merhaba şu şekilde yapabilirsin:

Tails OS işletim sistemini kullanın her kapatıp açtığınızda sıfırlanan bir işletim sistemidir. Tails OS'u USB üzerinden veya sanal makine üzerinden kullanabilirsin.
VPN kullanın NordVpn öneririm gizlilik açısından.
Kesinlikle tarayıcılarda Duckduckgo kullanın yardımcı olucaktır.
Tor kullanın trafiği diğer kullanıcıların bilgisayarları üzerinden yönlendirir.

Bu şekilde görünmez olmayı deneyebilirsin fakat ne yaparsak yapalım %100 gizlilik asla olmaz her zaman bir ihtimal vardır İyi Forumlar.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
2
152
New World
Merhaba,
Jaime Lannister bilgilerine az oranda katılmakla birlikte sürekli kendini sıfırlayan işletim sisteminden performans almak zor. (Her açılışta toolları yeniden yüklemek vs. gibi)

Bence en güzel cevabı 'PedroDavis söylemiş. (Tamamen gizlilik söz konusu değildir)

Şöyle ki;

"Ghost" dediğimiz hayalet modunda bile internette gezinirken mutlaka arkamızda bir log kaydı yani iz bırakırız. İzimizi bulmak isteyenlere karşı ancak VPN, Tor ağı gibi aracı uygulamalar ile yolu uzatmış oluruz. Özetle görünmez yani hayali olma lüksümüz 90'lardan günümüze artık yok.

Güzel bir örnek ile konuyu zenginleştirelim;

Amerikalı bir hacker Brezilya'da ki web sitelerini hacklerken yakalanmamak için akla gelebilecek her yöntemi uygulayarak izini kaybettirmeye çalışıyordu. Ancak bir gün yine hacklemeye çalıştığı server'a saldırı düzenlerken kullandığı işletim sisteminin bilgisini server'ın log kayıtlarında çıktığını fark etmedi. Yapılan incelemede hacker'ın kullandığı işletim sisteminin aktivasyon kodunu tespit ettiler. Sanki her şey yolundaymış gibi hacker'ın server'a sızmasına bilinçli olarak izin verdiler ancak hacker bunlardan habersiz server'a her girdiğinde farklı sorgu toolları ile kimliği ortaya çıktı. Bu saldırıyı ilgili makamlara log kayıtlarıyla şikayet eden mağdur maddi kayıp göstererek hacker'ın hem hapse girmesini sağladı hem de maddi tazminat kazandı.

Bilginize,

RealCyber

Yeni üye
16 May 2020
7
0
Bende bir süre bu konuyu araştırmıştım .Vpn yaptığınız her şeyin log kaydını tutar vpn açtıktan sonra yaptıgınız her şey vpn şirketi tarafından kaydedilir ( log kaydı tutmadığını söyleyen çok az vpn vardır fakat o şirketlerinde tuttuğu söylenir . Bazı vpn şirketleride detaylı log kaydı tutmadığını söylüyor . Detaylı log kaydı tutmadığını söyleyen bir kaç vpn : Nord Vpn , Hotspot vpn . ) Yanı işin özü vpn kullansanız dahi bir suç işlediğiniz zaman emniyet vs. o kullandığınız vpn şirketiyle iletişime geçer ve log kaydınız verilir . (Not hatam varsa düzeltilmesini rica ediyorum veya yanlış bilgi verdiysem ) Saygılarımla iyi forumlar .

freecola

Yeni üye
16 Mar 2018
26
0
Merhaba,

Jaime Lannister bilgilerine az oranda katılmakla birlikte sürekli kendini sıfırlayan işletim sisteminden performans almak zor. (Her açılışta toolları yeniden yüklemek vs. gibi)

Bence en güzel cevabı 'PedroDavis söylemiş. (Tamamen gizlilik söz konusu değildir)

Şöyle ki;

"Ghost" dediğimiz hayalet modunda bile internette gezinirken mutlaka arkamızda bir log kaydı yani iz bırakırız. İzimizi bulmak isteyenlere karşı ancak VPN, Tor ağı gibi aracı uygulamalar ile yolu uzatmış oluruz. Özetle görünmez yani hayali olma lüksümüz 90'lardan günümüze artık yok.

Güzel bir örnek ile konuyu zenginleştirelim;

Amerikalı bir hacker Brezilya'da ki web sitelerini hacklerken yakalanmamak için akla gelebilecek her yöntemi uygulayarak izini kaybettirmeye çalışıyordu. Ancak bir gün yine hacklemeye çalıştığı server'a saldırı düzenlerken kullandığı işletim sisteminin bilgisini server'ın log kayıtlarında çıktığını fark etmedi. Yapılan incelemede hacker'ın kullandığı işletim sisteminin aktivasyon kodunu tespit ettiler. Sanki her şey yolundaymış gibi hacker'ın server'a sızmasına bilinçli olarak izin verdiler ancak hacker bunlardan habersiz server'a her girdiğinde farklı sorgu toolları ile kimliği ortaya çıktı. Bu saldırıyı ilgili makamlara log kayıtlarıyla şikayet eden mağdur maddi kayıp göstererek hacker'ın hem hapse girmesini sağladı hem de maddi tazminat kazandı.

Bilginize,

Bu Amerika'lı denyo kimmiş merak ettim.Link atarmısın?
User agent değiştirebilirdi, değişmese bile ip sızıntısı vb gibi durum olmadıktan sonra
aklıma gelen tek ihtimal m etadata.
Hadi bu elemanı nasıl yakalamışlar çok basit bir analiz yapalım.
MINIX olayına bu seviyede girmezler.
bad relay olayına bu seviyede girmezler.
Bu olay eğer gerçekse m etadata olayından başka bir ihtimal yok.
Örneğin ben 11 şubat 2021 02.01 tarihinde sana bu yazıyı vpn>tor>proxy> bağlantı şeması ile manjaro işletim sisteminde bu yazıyı sana yolluyorum farzedelim.

Yakalama olayı dediğin gibi manjaro işletim sistemine 11 şubat 2021 02.01 tarihinde turkhackteam.org sunucusuna istek atan eleman/elemanların bilgilerini bana yolla demesiyle olay bitmiştir.
Sen araya istediğin kadar tor,i2p,nordvpn falan sok.
Sana sokarlar bu şekilde :)

Herzaman dediğim gibi bu işin tor,vpn kullanımıyla düşük seviyelerde pek önemi yok.
Önemli olan OPSEC :)

Son düzenleme:

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
2
152
New World
Bu Amerika'lı denyo kimmiş merak ettim.Link atarmısın?
User agent değiştirebilirdi, değişmese bile ip sızıntısı vb gibi durum olmadıktan sonra
aklıma gelen tek ihtimal m etadata.
Hadi bu elemanı nasıl yakalamışlar çok basit bir analiz yapalım.
MINIX olayına bu seviyede girmezler.
bad relay olayına bu seviyede girmezler.
Bu olay eğer gerçekse m etadata olayından başka bir ihtimal yok.
Örneğin ben 11 şubat 2021 02.01 tarihinde sana bu yazıyı vpn>tor>proxy> bağlantı şeması ile manjaro işletim sisteminde bu yazıyı sana yolluyorum farzedelim.

Yakalama olayı dediğin gibi manjaro işletim sistemine 11 şubat 2021 02.01 tarihinde turkhackteam.org sunucusuna istek atan eleman/elemanların bilgilerini bana yolla demesiyle olay bitmiştir.
Sen araya istediğin kadar tor,i2p,nordvpn falan sok.
Sana sokarlar bu şekilde :)

Herzaman dediğim gibi bu işin tor,vpn kullanımıyla düşük seviyelerde pek önemi yok.
Önemli olan OPSEC :)

Merhaba,

OPSEC... İşte olay bu... Örnekte bahsettiğimiz kişi aslında ünlü bir Hacker. İşi çok iyi bilmesine rağmen ABD'de ki veri kütüphanelerini hack'lerken yakalanıyor. Interpol üzerinden Brezilya Devleti de dahil ceza verilmesine yönelik ABD'de hakkında 13 ayrı suçtan davalar açılıyor.

İşte bu ünlü HackeR
==> Aaron Swartz

26 Yaşında intihar eden bu HackeR'ın hayatı aşağıda ki video'da özetlenmiş... Bilginize,

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=qYGq0nIakhs"]https://www.youtube.com/watch?v=qYGq0nIakhs[/ame]

Son düzenleme:

"Elif

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
507
1
44
26
Merhaba,
Tamamen gizlenemezsiniz ama önleminizi alabilirsiniz. Tor browser, Sanal Makine gibi araçları kullanarak tamamen olmasa da anonim olmanız mümkündür.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.