IOS Telefonlar da RAT Savunması nasıl yapıyoruz ?

'Herodot

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
321
190
Kuvâ-yi Milliye
Selam Dostlar,

Konu benim için çok acildir, fikirlerinize ve bilginize ihtiyacım var.

IOS Telefonda RAT (Remote Access Trojan) Saldırısını nasıl önlerim ?
Saldırı olumlu geçtiği durumda bunu nasıl ortadan kaldırırım ?

Teşekkür Ederim.

El Petr

Uzman üye
6 Kas 2022
1,022
517
localhost
Ios telefonlar androide göre daha güvenli iosda apk yok onlarınki daha farklı yabancı dışardan uygulama yüklemen için jail yapman lazım oda garantisini bitirir dışardan uygulama yüklemediğin sürece ki zordur denemedim skınıtı yok

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,762
1,142
Selam Dostlar,

Konu benim için çok acildir, fikirlerinize ve bilginize ihtiyacım var.

IOS Telefonda RAT (Remote Access Trojan) Saldırısını nasıl önlerim ?
Saldırı olumlu geçtiği durumda bunu nasıl ortadan kaldırırım ?

Teşekkür Ederim.
iOS için uygulama crackleme programları mevcut. Bu uygulamalar da güvenilirlik açısında nadir çoğu Trojan vs. diyebiliriz. Fakat android e kıyasla pek bir etkisi olmayan şeyler. İOS da android e göre çerez dosyalar depolanması olmadığı için sorun yok :) Kısacası bu tür uygulamaları kullanmadığınız veya yazılımsal uygulamalar indirmediğiniz sürece sorun yok.

App Store dışında indirilen uygulamalar risk taşır. Bu uygulamalar da otomatik kurulmaz yetki vererek siz kurulum yaparsınız…

Dikkat etmeniz gereken İCloud güvenliğiniz olsun…

PinkHatPerson

Yeni üye
9 May 2023
4
1
Rat olayini bilen birisi sana uygularsa cok spesifik durumlar ortaya cikar. Sanirim sen rat yediginden supheleniyorsun. Oncesi onlem icin kesinlikle telefonunun guncel olmasi lazim ki guvenlik yamasini indirecegin uygulama erisemesin aşamasin yani indirdigin seylere dikkat edeceksin bilincli kullanacaksin bu sadece ios icin degil android icinde gecerli bi durum ama dersen ki ben yedim hocam supheleniyorum git bi telefonunu formatla baska care yok rat denilen sey illet birsey

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.