IP Adres-Public ve Private IP Adresi Nedir?

rootibo

Kıdemli Üye
13 Mar 2023
2,168
1,459
IP Adresi Nedir ?

4 Oktet ve 32 bitten olusan birer ev adresidir. 192.168.1.33 veya 88.83.92.99 Olusan birer ev adresidir.

Public IP Adresi Nedir ?

1.0.0.0 ile 233.255.255.255 araligi internet ortaminda kullanilan Public IP'lerdir

Web Siteleri sizin isteklerinizi kayit altina alirken bu Ip adreslerini kayit eder, private IP'leriniz degil. Google uzerinden what is my ip diyerek arama yapabilir ve Public
IP'nizi ogrenebilirsiniz. Public IP adresler butun internette benzersizdir.

Kusuruma Bakmayin yeni oldugum icin gorseler ekleye bilmedim gelecek sefer ekleyecegim

Birde Yanlis Yere Etiket atmis ola bilirim adminler duzeltirlerse cok mutlu olurum.

Grimner

Kıdemli Moderatör
28 Mar 2020
6,305
4,701
IP Adresi Nedir ?

4 Oktet ve 32 bitten olusan birer ev adresidir. 192.168.1.33 veya 88.83.92.99 Olusan birer ev adresidir.

Public IP Adresi Nedir ?

1.0.0.0 ile 233.255.255.255 araligi internet ortaminda kullanilan Public IP'lerdir

Web Siteleri sizin isteklerinizi kayit altina alirken bu Ip adreslerini kayit eder, private IP'leriniz degil. Google uzerinden what is my ip diyerek arama yapabilir ve Public
Garip bir anlatım olmuş :D biraz daha uzun olsa iyi olurdu.
Eline sağlık.

Kusuruma Bakmayin yeni oldugum icin gorseler ekleye bilmedim gelecek sefer ekleyecegim
"Ekleye bilmedim" mi :D

Kuara

Üye
28 May 2023
133
62
Turan
IP Adresi Nedir ?

Public IP Adresi Nedir ?

Birde Yanlis Yere Etiket atmis ola bilirim adminler duzeltirlerse cok mutlu olurum.
kısa ve sade olmuş, uzun ve resimli anlatmanı ve derinden anlatmanı tavsiye derim eline sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.