IP Adresi tamamen gizlenebilir mi ? #Stajyer Asistan

Gryphon

Uzman üye
19 Nis 2016
1,316
1
$from = ist;
IP Adresi Nedir ?

IP adresi bilgisayarın başka bilgisayarlarla
veri aktarımı yapmasını sağlayan adrestir.

Web Stielerininde IP adresi vardır ve bu IP sabittir. Ama internete bağlanmak
amacı ile kullanılan bilgisayarlarda IP genellikle değişkendir. Her modemin
açılış, kapanışında değişir ve suçlu kişi zaman dilimi ve loglar aracılığı
ile bulunabilir.

VPN,Proxy Gibi Servisler Bizi Gizler Mi ?

Cevabım; hayır. VPN veya PROXY servisleri de serverlar aracılığı ile çalışır.
Ve bu serverlara bağlanırken IP adresiniz kayıt edilir ve neredeyse hepsi
log tutar. Sizi izlemek isteyen her türlü takip eder. Sadece biraz daha uzun sürer.

giphy.gif

Yani VPN, Proxy açıp illegal her şeyi gizlice yapabileceğinizi sanmayın :)

Peki Gizlenen Nasıl Gizleniyor ?

Gizlenen kişiler birden fazla server kullanarak belirli süreler arasında
IP maskesi değiştiriyorlar
ve bu şekilde maskeleri düşmeden tekrar değişiyor.

IP Adresiniz Çalan Kişi Ne Yapabilir ?

IP adresinizi çalan kişi ev adresinizi bulamaz. İnternetteki servisler yalandır.
Kendi IP adresiniz ile denerseniz adresinizi tam bulamadığını görürsünüz.
IP adresinden ev adresini tespit edebilmek için yasal izin gereklidir.

IP adresinizi çalan kişi bilgilerinizi çalamaz. Bu tamamen yalandır. Ancak Sizle
aynı ağa bağlı biri sniffer aracılığı ile bilgilerinizi çalabilir.

IP adresinizi çalan olursa modeminizi kapatıp açın. Çaldığını iddia eden
kişiyi de takmayın çünkü genellikle bunları küçük yaşta hacker olma isteği
ile yaparlar. Ama aslında Ping > Google'dır Anlaşılmıştır umarım :)

giphy.gif

Konu Tamamen Bana Aittir.

Son düzenleme:

'Unnamed

Uzman üye
15 Mar 2017
1,408
6
Sadece IP Adresiyle de birşeyler yapılabileceği herkesçe malumdur. Konu için teşekkürler...
Bu arada kedicik, profesyonel bir bilgisayar kurdu gibi klavyeyle dans ediyor :)

Son düzenleme:

MWM

Üye
15 Mar 2017
215
1
ha ha ha Dostum Sen Çok Film İzllemişsin Log Tutmayan vpn Var Onu Geçtim tor var

Gryphon

Uzman üye
19 Nis 2016
1,316
1
$from = ist;
ha ha ha Dostum Sen Çok Film İzllemişsin Log Tutmayan vpn Var Onu Geçtim tor var

Ha ha ha :) Güldürdün, Teşekkürler ama filmlerde genellikle ip adresleri tamamen gizlenebilir olarak gösteriliyor. Ayrıca bunları belli araştırmalar sonucu yazdım sallayarak değil.. Ve log tutmadığını iddia eden çoğu vpn log tutar.

Senin dediklerin html'e kodlama dili demek gibi bir şey oluyor :)

Son düzenleme:

MWM

Üye
15 Mar 2017
215
1
Ha ha ha :) Güldürdün, Teşekkürler ama filmlerde genellikle ip adresleri tamamen gizlenebilir olarak gösteriliyor. Ayrıca bunlar belli araştırmalar sonucu yazdım sallayarak değil.. Ve log tutmadığını iddia eden çoğu vpn log tutar.

Senin dediklerin html'e kodlama dili demek gibi bir şey oluyor :)

bazıları tutmaz Dostum ip Adresını Çalan Demişsin ip çalınmaz Bulunur :D

ve bu durmu Önemsememişsin pekı ip ile neler yapılır dersen

armitage Nmap met@sploıt ile Guvenlık Açıkları Bulunabılır Ağ Uzerınde Çalısan Uygulamalar Bulup Stack exploıt Yazılabılır Wındows Surumun Öğrenılebılır Hangı Antivirüs Fırewall Olduğu Öğrenılebılır

Gryphon

Uzman üye
19 Nis 2016
1,316
1
$from = ist;

armitage Nmap met@sploıt ile Guvenlık Açıkları Bulunabılır Ağ Uzerınde Çalısan Uygulamalar Bulup Stack exploıt Yazılabılır Wındows Surumun Öğrenılebılır Hangı Antivirüs Fırewall Olduğu Öğrenılebılır

Dostum ilk olarak ortada bir adres var ve bunu birinden izinsiz öğrenmek çalmak olarak adlandırılabilir. Bunun bir önemi yok. :)

İkinci olarak güncellemelerini yapan hatta ve hatta normal bir kullanıcının ağ üzerinde açığı olması düşük bir ihtimal. Bunları göz önüne aldığımızda pek önemsenecek bir durum değil.

Son düzenleme:

gikaa123

Kıdemli Üye
26 Haz 2012
2,605
62

log tutmayan vpn mi ? :D dostum ben sana ip adresimi hemen şimdi vereyim bu dediklerini yap bakalım ?

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara

Log tutmayan VPN yoktur. Nokta. O kadar gerizekalı bir programcı ekibi olamaz. En kötü ihtimalle debug amacı ile, kim ne zaman bağlandı logunu tutarsın. Log vermeyen, yasalar bakımından da vermeye zorlanamayan VPN'ler vardır, mesela İsviçre'dekiler, Brezilya'dakiler... Onların yasasında bir çok ülkede olduğu gibi internet hizmetlerinin X aylık log verilerini tutmaları zorlanmıyor. Ama onlar da kendileri için tutarlar.

Ve bu logları bal gibi verirler. Kullanıcı sözleşmelerinde özel olarak "hack mack yaparsanız acımam yakarım" diye bir madde de olur.

Ayrıca noktaları birleştirmek gayet geçerli ikinci dereceden delildir. Mesela Türk Telekom görüyor ki, saat 12:33:37.007, 12:33:37:113 ve 12:33:37.235..... tarihlerinde sen bir VPN'e şifreli bir istek gönderiyorsun. Bu VPN de tam 12:33:37.091, 12:33:37:205 ve 12:33:37.296 tarihlerinde masumsite.com.tr adresine saldırıyor. Bunun gösterilmesinden sonra arama emri vermeyecek savcı yoktur. Yasa yürütücüler gerizekalı değildir, biz de düşündüğümüz kadar dahi değiliz.

Aranızda Tor'u yazılım amaçlı belki en çok kullanan benimdir. Şunu rahatlıkla söyleyeyim, Tor hem yukardaki gibi yakalanır, hem de yeterli imkan verilirse ben bile (ki benim bilgim tahminen bir çok bilişim güvenliği spesyalistine göre ummanda katredir) Tor ağının benim ülkemden kaynaklanan bağlantılarından çoğunu yakalarım. Yapmam gereken tek şey binlerce kötü niyetli nod açmak, sonra da benim ağım haricindeki bütün nodlara DoS atmak. (balyoz bile atabiliyor Tor nodlarına DoS, onlar bağışıklı değil). Tor prensip itibariyle node tree'yi oluştururken coğrafi olarak yakın nodlardan başlar. Bkz Silk Road II operasyonu, bütün ayrıntıları internette var.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara

Aynı ağ içinde değilken met.asploit bana nasıl bağlanacak? Modemim aniden benim bilgisayarıma bazı portları forward etmesi gerektiğini mi öğrenecek? Mesela şu anda Ankara ofisimizdeyim, aynı ağda yaklaşık 60 bilgisayar, telefonları, yazıcıları, projektörleri de sayarsak 200'e yakın cihaz var. Ha iki de televizyon var internete bağlanan... Hepimizin internete yansıyan IP adresi aynı. Zavallı modem kime göndereceğini nereden bilecek? Neden port forward ediyoruz modeme malum oluyorsa?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.