IP Adresi Üzerinden Web Kamerası Kontrolü

cronaldo1255

Katılımcı Üye
7 Ağu 2012
484
0
IP Camera Viewer, IP adresi üzerinden birden fazla kamera izlemenizi sağlamak için tasarlanmış kullanışlı ve güvenilir bir yardımcı programdır.

Program yardımıyla dakikalar içerisinde kendi ücretsiz IP izleme sisteminizi kurabilirsiniz. İş yerinizin, otopark alanının veya evinizin belirli yerlerine yerleştireceğiniz kameraları tek bir yerden kontrol edebilirsiniz. İsterseniz o an aktif olan kameralar üzerinde yakınlaştırma ve uzaklaştırma fonksiyonlarını kullanabilirsiniz.

1500'den fazla farklı IP kamera modelini destekleyen program neredeyse tüm USB kameralar ile sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. İzlemekte olduğunuz kameraların gerekirse video özelliklerini yapılandırabilir, çözünürlüğünü değiştirebilir, kare hızını ayarlayabilirsiniz.

Kameranın ters döndüğü veya ekseninden kaydığı durumlarda IP Camera Viewer'ın önizleme yönünü kolaylıkla açılar doğrultusunda ayarlayarak düzgün bir görüntü elde edebilirsiniz. Cidden çok yararlı ve başarılı bir program olan IP Camera Viewer aynı zamanda ücretsizdir. Hemen indirip deneyebilirsiniz.

Ve virüstotal sonuçları içiniz rahat olsun.

https://tik.lat/41iGf

Linkler: https://tik.lat/O1J6G

Linkler güncellenmiştir.

Örnek bir resim program'dan:
MainInterface.gif

Son düzenleme:

cronaldo1255

Katılımcı Üye
7 Ağu 2012
484
0
Ne demek canım kardeşim sizin için yeni programlar bulunca devamlı paylaşıcam siz rahat olun. :)

cronaldo1255

Katılımcı Üye
7 Ağu 2012
484
0
Paylaştığım program ile ilgili hertürlü sorunu olanlar burdan mesaj yazsın üşenmezlerse bana özel mesaj yollasınlar özel olarak seve seve ilgilenirim.Şimdiden teşekkürler hayırlı akşamlar

cronaldo1255

Katılımcı Üye
7 Ağu 2012
484
0
Evet arkadaşlar alt konumda size Ip camera viewer daha iyi ve gelişmiş bir versiyonunu sunuyorum Güle Güle kullanın.

Active WebCam 11.4

Özet: Active WebCam ile web kameranızı daha profesyonel olarak kullanmaya ne dersiniz? Active WebCam; web kameranızdan, çeşitli video aygıtlarından, ağ IP kameralarından vs görüntü yakalayabilir. Saniyede 30 kare gösterme hızına sahiptir.

Açıklaması:Active WebCam ile web kameranızı daha profesyonel olarak kullanmaya ne dersiniz?

Active WebCam; web kameranızdan, çeşitli video aygıtlarından, ağ IP kameralarından vs görüntü yakalayabilir. Saniyede 30 kare gösterme hızına sahiptir.

Ve kamera izleme veya kaydetme limiti yok!..

Canlı Audio ve Video Yayını!
Bu özellik için 3 seçeneğimiz var:

Uzaktan Giriş (Remote Access)
Bilgisayarların başka bir bilgisayardaki kamerayı kullanmasına olanak tanır. İzleyicilerin resim ve ses kaydı yapabilmesi için UDP protokolünü kullanır.

FTP'ye Yükleme (FTP Upload)
Program resimlerinizi, videolarınızı vs FTP'yi (File Transfer Protocol) kullanarak web sitenize yükleyebilir. Sizi izleyenler sitenizi ziyaret edip yüklenen dosyaya kolayca erişebilir. Üstelik yüklediğiniz videoyu tarayıcıda hiçbir eklentiye ihtiyaç duymaksızın oynatabilir!

HTTP Sunucusu
Program HTTP sunucusunu kullanarak tüm kullanıcılara ulaşabilir ve web kameranızdan o anki görüntüyü izletebilir.

Dışarıdayken Evinizi ve İşyerinizi İzleyin!
Active Webcam ile kameranızı bir gözetim sistemi gibi kullanabilirsiniz. Evinizi, işyerinizi, çocuklarınızı vs kameradan takip edebilirsiniz.

Hareket Dedektörü sayesinde; herhangi bir hareket olduğunda program alarm çalabilir ve hareket olduğu andaki görüntüyü e-posta olarak size gönderebilir. Bunun yanında hareketten itibaren AVI ve MPEG formatlarında video kaydı da yapabilir.

Yakalanan Resimleri Düzenleyin!
Program aynı zamanda kaydedilen resimlere tarih/saat, başlık vs ekleyebilir. Ayrıca resim üzerinde küçültme, büyütme, sağa/sola çevirme, kesme vb işlemler yapabilirsiniz.

Eş zamanlı olarak Kayıt ve Playback yapın!
Active WebCam ile izlediğiniz görüntüyü kolayca kaydedebilirsiniz. Kayıt sırasında kaydı duraklatma, hızlı ilerleme ve hızlı geriye gitme gibi seçenekleri kullanabilirsiniz.

Ayrıca kaydedilen dosyaları şifreleyebilir, böylece başkaları tarafından açılmasını istemediğiniz video kayıtlarının izlenmesini engelleyebilirsiniz.

Minimum Sistem Gereksinimleri:
Intel® Pentium® 2 GHz
256MB RAM (512 MB Önerilir)
1 GB Harddisk Alanı

Yeni sürümüyle birlikte, program aşağıdaki kamera modellerini de destekliyor:
Aviosys IP Kamera 9060
Toshiba IK-WB21A
Sony Network Camera SNC-P5
GS4000 ve NC4000
TRENDnet TV-IP110

Linklere gelelim: https://tik.lat/Q6StZ

İsterseniz eğer virüstotal de koyabilirim istek üzerine.

cronaldo1255

Katılımcı Üye
7 Ağu 2012
484
0
Arkadaşlar şimdilik detaylı anlatım yapıcam ardından video paylaşımıda yapıcam:

Anlatım:

1.Adım:İlk önce programı açınca karşınızda bir kamera işareti ile add a new camera işaretine tıklıyoruz.
2.adım:Ardından bir pencere gelicek karşınıza
3.adım:Chose the type camera sekmesinde karşı kameraya hangi yoldan bağlanıcağınızı seçiyorsunuz.Network internet üzerinden veya takılı olan bir usb üzerinden tercih size kalmış
4.adım:Ip camera settings ayarlarından ayarlamaları yapalım
5.adım:Camera brand kısmına karşı kişinin yada bilmediğimiz sallasakta olur bir modem adı yazıyoruz örn:airties,linksy vs.....
6.adım:Camera model kısmına kameranın modelini yazıyoruz bunuda sallasak olur :) ben öyle yapıyorum
7.adım:Ip adres domain name kısmına karşı pc nin ıp numarasını bilmemiz ve buraya yazmamız gerekiyor biliyorsunuz ki sitemizde çeşitli ıp bulma programları var yararlanabilirsiniz.
8.adım:Hemen altında video resolation kısmına dokunmuyoruz arkadaşlar.
9.Adım sağ tarafta ıp adresini yazma kısmının hemen sağında port yazar ordan bağlanacağınız portu değiştirebilirsiniz.
10.Adım:Eğer bir şirketiniz veya binanızn kamerası varsa o kameraya bağlanmak için gidip mesala kapıcınızdan :) binanızın user name ve password alabilirsiniz tabi verirse :)
11.Adım:Son yapacağımız hamle ise hepsini tamamlayıp ok tuşuna basmamızdır ve tarama başlar eğer karşı pc açık ise %100 kameraya bağlanır bide unutmadan karşı pc nin kamerası varsa tabi kimse olmuyor demesin gerçekten çalışıyor ben kendim deniyorum.İyi anlatabildiysem ne mutlu bana arkadaşlar.

Bu arada bu anlatım Ip Camera Viewer programı içindir karışmasında

Herkezin 30AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN!

Son düzenleme:

cronaldo1255

Katılımcı Üye
7 Ağu 2012
484
0
Arkadaşlar daha iyi anlayabilmeniz için ıp camera viewer programını videolu olarakta anlattım kolay gelsin.

ben - YouTube

Bir teşekkürü çok görmeyin

cronaldo1255

Katılımcı Üye
7 Ağu 2012
484
0
Kardeşim post kasma rica ediyorum şikayetini moderatöre bildir burda yazma.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.