ip bulma

4 May 2021
83
16
</>
öncelikle sa ben birinin internet ipsinde bulunan bağlı olan cihazları taratmak istiyorum yani
1.0.0.0 ip üzerinde kaç cihaz bağlı olduğunu bulmak istiyorum ve o cihazlarında ip adreslerini istiyorum

bunu nasıl yapabilrm ?


teşekkürler iyi forumlar
 

GrizzlyWolf

Yeni üye
14 Nis 2021
20
5
İki adres arasında veri alışverişinin gerçekleşebilmesi için gerekli olan IP adresleri, gizli IP adresleri ve genel IP adresleri olmak üzere iki farklı şekildedir. Gizli olan adresler, internet ağı üzerinde faaliyette bulunsa dahi herkes tarafından tespit edilemezler ıp tespit etmek için özel programlar gerekir
 

Eagleweb

Uzman üye
8 May 2021
1,352
586
Merhaba,
Cihazlar zaten size bağlı olacağından ip adresleri aynı olur ama mac adresleri farklı olur wifi arayüzünüze gidin>Kablosuz ayarları> Başı cihazlar>gelişmiş seçenekler> İşlemci ile bulabilirsiniz.
 

Nonantiy

Moderatör
28 Haz 2020
1,179
313
Kayseri
Merhabalar,

ilk önce bunu sağlamak için oradaki ağ'a bağlı olmanız gerekmektedir. Ardından netdiscover yardımı ile gerekli bilgilere ulaşınacaksınız.

İyi günler dilerim.
 

Profesör

Deneyimli Moderatör
10 Nis 2020
4,896
1,138
-Türkistan-
Merhaba değerli üye;


Bu işlemi yapabilmeniz için o ağ üzerinde admin paneline erişim sağlamanız gerek.Onun dışında bu işlemi yapmanız mümkün değil.Çünkü ağ üzerinde bulunan cihazların iplerini öğrenmeye çalışıyorsunuz.
 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.