Çözüldü Iphone smste sürekli yazıyor olarak görülmesinin sebebi nedir?

netoo1

Yeni üye
24 Tem 2023
3
1
Merhaba daha önce bu konuyla alakalı apple destek ve çeşitli forumlarda araştırma yaptım ama bir sonuca ulaşamadım. Her neyse anlatmaya başlıyorum:

Geçenlerde tesadüfen sms’lerimde gezinirken en aşağı indim ve 19.01.1970 tarihli bana yazıyor olarak gözüken ama bir şey yazmayan, numarası gözükmeyen, mesaj atılmayan, anonim isimli bir mesaj kutusu gördüm sadece yazıyor işareti görünüyordu ve sanırım daha önce ya ben ona ya da o bana yazmış ve silmiş çünkü onu engelleyip sildiğimde çöp kutusunda 2 mesaj yazıyordu ama hiçbir şey yazmamıştı bildiğim kadarıyla sms mesajları tek taraftan siliniyor karşı taraftan silinmiyor belki ben hatırlamadığım bir zaman yazmışımdır bilmiyorum ama tuhaf ve ürkütücü geldi bu durumu yaşayan 1 kişi bile bulamadım. Bu hack veya zararlı bir şey olabilir mi fikirlerinizi merak ediyorum fotoğraf koymaya çalıştım ama beceremedim sanırım.

Çözüm
Merhaba daha önce bu konuyla alakalı apple destek ve çeşitli forumlarda araştırma yaptım ama bir sonuca ulaşamadım. Her neyse anlatmaya başlıyorum:

Geçenlerde tesadüfen sms’lerimde gezinirken en aşağı indim ve 19.01.1970 tarihli bana yazıyor olarak gözüken ama bir şey yazmayan, numarası gözükmeyen, mesaj atılmayan, anonim isimli bir mesaj kutusu gördüm sadece yazıyor işareti görünüyordu ve sanırım daha önce ya ben ona ya da o bana yazmış ve silmiş çünkü onu engelleyip sildiğimde çöp kutusunda 2 mesaj yazıyordu ama hiçbir şey yazmamıştı bildiğim kadarıyla sms mesajları tek taraftan siliniyor karşı taraftan silinmiyor belki ben hatırlamadığım bir zaman yazmışımdır bilmiyorum ama tuhaf ve ürkütücü geldi bu durumu yaşayan 1 kişi bile...

MrMaXim

Katılımcı Üye
16 Eki 2020
434
235
Yeşil Olan Yerler

Geçenlerde tesadüfen sms’lerimde gezinirken en aşağı indim ve 19.01.1970 tarihli bana yazıyor olarak gözüken ama bir şey yazmayan, numarası gözükmeyen, mesaj atılmayan, anonim isimli bir mesaj kutusu gördüm sadece yazıyor işareti görünüyordu ve sanırım daha önce ya ben ona ya da o bana yazmış ve silmiş çünkü onu engelleyip sildiğimde çöp kutusunda 2 mesaj yazıyordu ama hiçbir şey yazmamıştı bildiğim kadarıyla sms mesajları tek taraftan siliniyor karşı taraftan silinmiyor belki ben hatırlamadığım bir zaman yazmışımdır bilmiyorum ama tuhaf ve ürkütücü geldi bu durumu yaşayan 1 kişi bile bulamadım. Bu hack veya zararlı bir şey olabilir mi fikirlerinizi merak ediyorum fotoğraf koymaya çalıştım ama beceremedim sanırım.
Hack tarzı birşey olduğunu zannetmiyorum. Dediğin şeyi ben de yaşadım daha önce. Eskiden konuşup sonra sildiğim mesaj kutuda gözüküyordu ama içine girince bişey yoktu. O yazıyor işareti dediğin şeyi senin için araştırdım bu nadiren gerçekleşen bir olaymış ve genel sebebi cihaz kaynaklıymış.

Çözüm

netoo1

Yeni üye
24 Tem 2023
3
1
Hack tarzı birşey olduğunu zannetmiyorum. Dediğin şeyi ben de yaşadım daha önce. Eskiden konuşup sonra sildiğim mesaj kutuda gözüküyordu ama içine girince bişey yoktu. O yazıyor işareti dediğin şeyi senin için araştırdım bu nadiren gerçekleşen bir olaymış ve genel sebebi cihaz kaynaklıymış.
Teşekkür ederim endişemi biraz olsun azalttınız. 1970 tarihi de beni iyice korkutmuştu 19 Ocak 1970 gibi absürt bir tarih görünce korktum isim de Anonimdi yani dümdüz Anonim yazıyordu acaba biri bana atıfta falan mı bulunuyor diye düşündüm de sanırım hack ile uzaktan yakından alakası yok sistemsel bir hata bu yolla yapılan bir hack hiç duymadım internette falan da duymadım acaba numaram dark webde falan mı geziyor diye bile düşündüm de biraz abarttım sanırım, teşekkür ederim tekrardan

MrMaXim

Katılımcı Üye
16 Eki 2020
434
235
Yeşil Olan Yerler
Teşekkür ederim endişemi biraz olsun azalttınız. 1970 tarihi de beni iyice korkutmuştu 19 Ocak 1970 gibi absürt bir tarih görünce korktum isim de Anonimdi yani dümdüz Anonim yazıyordu acaba biri bana atıfta falan mı bulunuyor diye düşündüm de sanırım hack ile uzaktan yakından alakası yok sistemsel bir hata bu yolla yapılan bir hack hiç duymadım internette falan da duymadım acaba numaram dark webde falan mı geziyor diye bile düşündüm de biraz abarttım sanırım, teşekkür ederim tekrardan
Estağfurullah ben sadece fikirimi beyan ettim. Bende neredeyse hergün hacking amaçlı olduğunu bildiğim smsler e-postalar alıyorum bunları bazen arkadaşlarım sadece şaka olsun diyede yapabiliyor. Ama bazılarıda kötü niyetli hatta size söyle söyleyebilirim bir dönem bir devlet kurumu tarafından bile sms ile malware atılmaya çalışıldı bana. Yani demem o ki böyle şeyler olabilir siz şüphe duyduğunuz bir durumda o smsleri açmayın yada açmanız gerekirsede virus taraması yaparak açın. 😊

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
941
737
1970 tarihi unix timestamp'ının başlangıcıdır. Sıfır (0) = 1 ocak 1970
image.png

özel bir tarih değil yani. elektronik sistemler tarihleri bu formatta saklar ve başlangıcı 1970dir. yani oradaki sayı herhangi bir sebepten dolayı sıfırlanır ama silinmezse 1970 gösterir

netoo1

Yeni üye
24 Tem 2023
3
1
1970 tarihi unix timestamp'ının başlangıcıdır. Sıfır (0) = 1 ocak 1970
image.png

özel bir tarih değil yani. elektronik sistemler tarihleri bu formatta saklar ve başlangıcı 1970dir. yani oradaki sayı herhangi bir sebepten dolayı sıfırlanır ama silinmezse 1970 gösterir
Anlıyorum bilgi için teşekkür ederim 19 ocak 1970 ve 1 ocak 1970 olması fark etmez sanırım değil mi sistem rastgele bir zamana atmış olabilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.