iPhone'unuzun Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
0m0jmo.png

Teknolojik cihazlar satın alanlar, bilindiği üzere garantiye her zamankinden daha fazla önem veriyor. Seri üretimde yaşanabilecek sorunlar veya cihazı satın aldıktan sonra başına gelebilecek herhangi bir olay, garanti kavramını önemli hale getiriyor.

Bir diğer madde olan ikinci el piyasasında ise satın alınan teknolojik ürünlerin garantilerinin devam edip etmediğini doğru bir şekilde öğrenmek, sancılı bir süreç olabiliyor. Apple, bu süreci daha basit hale getirerek, iPhone garanti sorgulama hizmeti ile karşımıza çıkıyor.

Bu konuda, Appleın sitesi üzerinden iPhone garanti durumu sorgulama işleminin nasıl yapılacağını, iPhone teknik destek süresini ve AppleCare koruma planı için iPhone'un uygun olup olmadığını nasıl öğrenebileceğinizi adım adım anlatacağım değerli turkhackteam üyeleri.

iPhone garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır?

1. Adım: Appleın kapsamı denetle sayfasını buraya tıklayarak açın.

2. Adım: Açılan sayfada; Donanımınızın seri numarasını girin bölümü ve Lütfen kodu girin bölümleri yer alacak. Donanımınızın seri numarasını girin bölümüne iPhoneun seri numarasını, kodu girin bölümüne ise ekranda beliren kodu girin.

W1XAV4.jpg

iPhone seri numarası nasıl bulunur?

iPhoneun seri numarasını; Ayarlar>Genel>Hakkında bölümündeki Seri numarası kısmından öğrenebilirsiniz.

3. Adım: Kutucuklara gerekli bilgileri girdikten sonra iPhone garanti durumu hakkında bilgiler Türkçe olarak sizleri karşılayacak.

Bu bölümde; geçerli satın alma tarihi, telefonla teknik destek süresi, onarım ve servis kapsamı ve AppleCare koruma planı için uygunluk bilgileri yer alıyor.

gZPzk0.jpg

4. Adım: Onarım ve Servis Kapsamı seçeneğinin altında Tahmini Son Kullanma Tarihi bölümü yer alıyor. Buradan iPhoneun ne zamana kadar garantisinin olduğunu öğrenebilirsiniz.

Etiketler; iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? / garanti / iphone garanti sorgulama / apple / iPhone / iPhone garantisi nasıl öğrenilir / iPhone garantisi nasıl sorgulanır? / tht / turkhackteam

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.