Irkçılık ve Milliyetçilik Arasındaki Fark

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lowindy

Kıdemli Üye
24 Eyl 2016
2,547
14
7yq8BY.jpg

Eğer Anadolu’da yaşıyorsanız ve ırkçılık ile milliyetçiliği ayırt edemiyorsanız, yaşayan bir ölüsünüz demektir. Aman ha bu tabirin üzerinde durmadan geçmeyiniz…

Milli duygularını, kültürünü, öz benliğini, hangi boya hangi obaya ait olduğunu, kısaca milli kimliğini unutan biri, ancak bir ölüdür.. Bugün hafızanızı kaybetmiş olsaydınız, yarın size dair hiçbir şey hatırlamıyor olsaydınız, size kim olduğunuzu ilk söyleyecek kişi, sizi kendinden biri yapardı, en azılı düşmanınız olsa da…

PO0E75.jpg

“Benim hayatta yegâne fahrim (onurum), servetim, Türklükten başka bir şey değildir.“

qJb2AR.jpg

“Türk, Türk olduğu için asildir…Çoğumuz, büyükbabamızın babasını hatırlamayız. Bütün soy gururumuzu, Türk olmanın içinde buluruz.”

Ma0l1g.jpg

“Mensup olduğum Türk milletinin şan ve şerefi varsa, benim de bir ferdi olmak sıfatıyla şanım ve şerefim vardır…”

g9qLP5.jpg

“Bana, insanlar üstünde bir doğuş atfetmeye kalkışmayınız. Doğuşumdaki tek fevkaladelik, Türk olarak dünyaya gelmemdir.”

9DQpY5.jpg

Bir İngilizin “Siz hangi asil ailedensiniz?” sorusuna verdiği yanıt:
“Anasının ve babasının asilliğiyle iftihar eden Teodoz, İtalya yarımadasına inmek isteyen Türk Atilla’ya barış görüşmesinden önce sormuş:
‘Siz hangi asil ailedensiniz?‘
Atilla da ona cevap vermiş:‘Ben asil bir milletin evladıyım!’ İşte benim cevabım da size budur!

Lowindy

Kıdemli Üye
24 Eyl 2016
2,547
14
Teşekkürler.

Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Azenis

Katılımcı Üye
23 Ağu 2017
887
0
Malesef "ırkçılık" ve Milliyetçilik arasındaki fark'ı göremeyen ve anlamayan cahil insanlar bizim gibi insanlara "ırkçı" diyorlar... Almanya'ya gidersin kendileri ile gurur duyarlar, İngitere'ye gidersin kendileri ile gurur duyarlar, Rusya'ya gidersin kendileri ile gurur duyarlar, Türkiye'ye gidersin "Türkler ırkçı" derler... Vatan'ını ve Millet'ini sevmek "ırkçılık" değildir!
Eline Emeğine Sağlık Kardeşim :)

Bangx

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
312
0
Irkçı olarak anılmanın dışında bir de faşist olarak anılmak var şu sıralarda.

Eline sağlık, yararlı bir konu olmuş.

Turk38Bjk

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
2,417
2
Ötüken
Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Anafartalar Başkomutanı Gazi Mareşal Başbuğ Mustafa Kemal ATATÜRK' gibi Türk Irkçısıyım.
Irkım ırkların en yücesidir.
Türk olduğumu her yerde söylerim gurur duyarım.
Türk Üstündür!
Türk, Türk olduğu için üstündür.

Türkçe Konuşur Türkçe Yazarım! Kimse de buna karışamaz.
Son söz:
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!

TürK.KuRdU

Kıdemli Üye
2 Nis 2016
3,986
2
'm
Bazıları var işte anlama özürlüler. En yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır. Bu ırkçılıksa ben ırkçıyım.

Eline sağlık...

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
3
Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Anafartalar Başkomutanı Gazi Mareşal Başbuğ Mustafa Kemal ATATÜRK' gibi Türk Irkçısıyım.
Türk Üstündür!

Son söz:
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!

"Atatürk gibi Türk ırkçısıyım" demek ile ırkçıyım demek arasında bir fark yok. Atatürk, Türk ırkçısı falan demek doğru değil. Atatürk, kendi belirlediği altı ilkeye bağlıydı. Bunlardan birisi de milliyetçilikti. Farklı kalıplar uydurmaya gerek yok. Ayrıca Atatürk, kendi ırkını yüceltirken/üstün tutarken diğer ırkların alaşağı olmasını istemezdi.

Turk38Bjk

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
2,417
2
Ötüken
"Atatürk gibi Türk ırkçısıyım" demek ile ırkçıyım demek arasında bir fark yok. Atatürk, Türk ırkçısı falan demek doğru değil. Atatürk, kendi belirlediği altı ilkeye bağlıydı. Bunlardan birisi de milliyetçilikti. Farklı kalıplar uydurmaya gerek yok. Ayrıca Atatürk, kendi ırkını yüceltirken/üstün tutarken diğer ırkların alaşağı olmasını istemezdi.

Benim söylediğim bir şeyi doğru yanlış diye yargılamak senin rütbeni aşar bu birincisi. İkincisi de ben ırkımı üstün tutarım. Liderim Atatürk'ün de aynı düşüncelere sahip olduğunu düşünüyorum. Ama bunu kimse bilemez. Sen istemezdi diyorsun ama sordun mu isteyip istemediğini dostum.
Atatürk Gibi Türk Irkçısıyım.

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
3

Benim söylediğim bir şeyi doğru yanlış diye yargılamak senin rütbeni aşar bu birincisi. İkincisi de ben ırkımı üstün tutarım. Liderim Atatürk'ün de aynı düşüncelere sahip olduğunu düşünüyorum. Ama bunu kimse bilemez. Sen istemezdi diyorsun ama sordun mu isteyip istemediğini dostum.
Atatürk Gibi Türk Irkçısıyım.

Yargılama değil de, benim düşüncem bu. Düşüncemi de en üst rütbedeki kişiye karşı bile söylerim ve savunurum. Tabii kendi düşüncende kararlısındır, o senin bileceğin iş.
Son olarak Atatürk'ü okuyup çevresinden dinleyen birisi, Atatürk'ün milliyetçiliğinin ırkçılığa varmadığını bilir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Turk38Bjk

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
2,417
2
Ötüken
Atatürk'ü okudum, çevresindeki insanların bir kısmını sevmem. Her yazılanın doğruluğuna da inanmam. Okuduğum şeylerden yola çıkarak bazı düşüncelere ulaştım. Bu düşüncelere ulaşan tek kişi de değilim. Bazı şeyler her zaman açığa vurulamayabilir. O yüzden böyle bir düşüncem var ve bunu savunuyorum dostum.
Kut'lu geceler

J700

Adanmış Üye
20 Ocak 2011
6,905
11
alanya
Türk Üstündür!

Son söz:
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!

müslüman mısın

müslümansan söyleyecek 2 çift lafım var müslüman değilsin diyecek bir şeyim yok

Son düzenleme:

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
3
Atatürk'ü okudum, çevresindeki insanların bir kısmını sevmem. Her yazılanın doğruluğuna da inanmam. Okuduğum şeylerden yola çıkarak bazı düşüncelere ulaştım. Bu düşüncelere ulaşan tek kişi de değilim. Bazı şeyler her zaman açığa vurulamayabilir. O yüzden böyle bir düşüncem var ve bunu savunuyorum dostum.
Kut'lu geceler

Bir söz vardı, tam bu duruma uyuyor: "Düşüncelerinize katılmıyorum ama onları ifade edebilme hakkınızı sonuna kadar savunurum."
İyi geceler. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.