İskender büyük, Veli Küçükü mü canlandırıyor?

кιllεя¬εx

Kıdemli Üye
11 Ağu 2007
4,462
17
THT Vice Ctiy
Yaptığım Araştırmaya Göre Kurtlar Vadisi Pusu' ya Yeni katılan İskender büyukün Veli küçükü canlandırdığı olanağı Yüksek olduğu dur.

Bildigniz Üzere Kurtlar Vadisinde;
Türkiye'nin bu Karanlık ve Pusulu Vadisinde Yaşananları Anlatığmız bu Kişiler ve Kurumlar Tamamen Hayal Ürünüdür.

Kurtlar Vadisi Gerçek Hayattan, Gerçekleri Alıp kendi düşüncelerini 'de katıp bugünün Türkçesi ile söyleye bileceğimiz MİX yapıyorlar.

velikucukgw0.jpg
musauzunlarzv4.jpg

Veli Küçükü tanıyalım;
1944 yılında Bilecik İli Gölpazarı ilçesi Türkmen köyünde, bir çiftçi ailesinin dördüncü ****** olarak dünyaya geldi.
İlk eğitimini doğduğu köyün ilkokulunda tamamladı Orta öğrenimini Gölpazarında bitirdikten sonra Kuleli Askeri Lisesinin sınavlarının kazanarak 1959 yılında Kuleli Askeri Lisesine girdi.

1963 yılında Kuleli'den 1965 yılında Kara Harp Okulu'ndan mezun oldu.

Kara Harp Okulu'ndan mezun olduktan sonra yurdun çeşitli yerlerinde mesleği ile ilgili çeşitli görevlerde 35 sene hizmet verdi.

Bu hizmetlerim arasında Edirne, Van ,Eskişehir, Ağrı ve Kocaeli İl Jandarma Alay Komutanlıkları görevlerinde bulundu.

1996 yılında Generalliğe terfi etti. General olarak Karadeniz'de Giresun'da konuşlandırılan Giresun Bölge Komutanlığının kuruluşunu tamamlayarak 2 sene Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı görevinde bulundu. Bilahare Çanakkale Tugay Komutanlığı görevinde iken Tugayı Bilecik iline naklettirdi.

1966 yılında teğmen olarak göreve başladığı Bilecik'ten 2000 yılında General olarak emekli oldu.

Evliyim , bir kızı ve bir torun sahibidir.

Halen özel bir şirkette Yönetici olarak görev çalışmaktadır.

Ayrıca, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfında gönüllü olarak hizmet verme gayreti içindedir.

En büyük ideali; "Yüce Türk Ulusunun bütün dünyada tek bir güç ,tek bir yumruk olarak kendini göstermesi için. Yaşadığı sürece bu ideale hizmet etmektir.

Asil Türk Milletinin bir neferi olarak kalmayı. Nerede bir TÜRK varsa orada olmak en büyük dileğidir.

Türk olarak dünyaya geldiği için de Yüce Allaha sonsuz şükretmektedir.

BASINA ZIZAN HABERLER
Susurluk olayında adı geçen JİTEM'in kurucularından emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün, Azerbaycan'da Ermenilere karşı cinayet şebekeleri örgütlediği ortaya çıktı. Küçük'ün Azerbaycan'da Ermenilere karşı askeri eğitim verdiğini belirten Azerbaycan eski İçişleri Bakanı'nın yeğeni Turan A. yaptığı çarpıcı açıklamalarda, Küçük'ün Azerbaycan'daki faaliyetlerine MHP'nin yanısıra Türk devletinin de destek verdiğini kaydetti.

Azerbaycan Eski İçişleri Bakanı Siyavus Mustafa'nın yeğeni Turan A.'nın açıklamalarına göre, Susurluk olaylarında ve uyuşturucu trafiğinde adı geçen Tuğgeneral Veli Küçük, aynı zamanda Azerbaycan'da milliyetçi çevreleri örgütleyerek, Ermenilere karşı cinayet şebekeleri kurmaya çalışıyor. Veli Küçük ayrıca, en son 20 Mayıs'ta İsveç'te yapılan Azeri Kongresi'ne katıldı.

"Ben Veli Küçük'ü ve MHP'de yer alan Türklerle birlikte ilk kez dayım ile yaptıkları görüşme de karşılaşmıştım" diyen Turan A "O Ermenilere karşı Türkleri örgütlemek için geliyor ve Azerbaycan'dan bazı kişileri Türkiye'ye ***ürüyordu. Türkiye Azerbaycan'a askeri yardımlarda bulunuyor" şeklinde konuştu.

'MHP ile birlikte Türk devleti de destekliyor'
Alparslan Türkeş döneminden Devlet Bahçeli'ye kadar Turancılık faaliyetlerinin devam ettiğini söyleyen Azerbeycan İçişleri Bakanı'nın yeğeni Turan A, Küçük'ün Azerbaycan'daki faaliyetlerine MHP'nin yanısıra Türk devletinin de destek verdiğini kaydetti. Turan A. Veli Küçük'ün, halen dayısı ile ilişkisi olduğunu da sözlerine ekledi.

Azerbeycan'daki Paramiliter Turancı faaliyetlerde Ermenilerin hedef alındığını söyleyen Turan A. şöyle konuştu: "Ben Türküm ve Türklüğümü seviyorum. Türkiye'yi kendimize örnek olarak alıyor ve yardımlarından memnuniyet duyuyoruz. Savaş sırasında çok sayıda Türk Azerbayacan'a gelerek Ermenilere karşı Nahçıvan için savaştı. MHP bize çok yardımda bulundu. Çok sayıda genci Türkiye'ye ***ürerek askeri eğitim verdi. Devlet Bahçeli başta olmak üzere MHP'den yetkililer, Türklerin çıkarlarını korumak için dayımla görüşmelerde bulundu."

'O'nu kahraman olarak görüyoruz'
Veli Küçük'ün Azerbaycan'da bir kahraman olarak görüldüğünü söyleyen Turan A., "Biz biliyoruz ki, Türkiye bize yardım ediyor ve biz Veli Küçük'ü bir kahraman olarak görüyoruz. O sadece Azerbaycan'da değil şimdi de bize yardım ediyor" şeklinde konuştu.

İsveç'te Azerilerin kongresine katıldı
Veli Küçük'ün 20 Mayıs 2005'te, başkanlığını Cevad Deraxti'nin yaptığı Azerbaycan Kongresi Hazırlık Komitesi'nin isteği üzerine İsveç'e giderek kongreye katıldığı da verilen bilgiler arasında. Stockholm'deki kongrede, Küçük'ün bir konuşma da yaptığı öğrenildi. İsveç'te çok sayıda Türk yetkili ile görüşmelerde bulunan Küçük'ün görüştüğü kişiler arasında Turan A. da yer alıyordu.

'Karışıklıklarda Türkiye parmağı var'
Turan A. katliamlarla adı gündemden düşmeyen Küçük'e olan hayranlığını şöyle anlatıyor: "Paşa kongremize katılarak bizden Türk olarak birbirimize destek olmamızı, Turancılık ruhu ile hareket etmemizi istedi. O, Çin Seddi'nden Viyana'ya kadar uzanan Türkiye imparatorluğu ideali ile, nerede olursa olsun Türklere zarar gelmemesi için elimizden ne geliyorsa yapmamızı istedi. Daha sonra üzerinde telefon numarası ve e-mail adresi olan kartını bana ve bir çok kişiye verdi."

Türkiye'den her türlü eğitim ve askeri yardım aldıklarını söyleyen Milliyetçi Parti 'Musavatê' üyesi ve gazeteci Fuat Sedanov da, "Ben Türkiye'de sözü geçen ve bize yardım eden çok kişiyi tanıyorum. Ama onların isimlerini vermek istemiyorum" şeklinde konuştu.

Azerbaycan'da hukuk eğitimi gören, daha sonra da Hollanda'da mastır yapan İsa Qamber ve Fuat Sedanov, Ermenistan'daki karışıklıklarda da Türklerin parmağının olduğunu söylediler. Ancak Qamber ve Sedano isim vermekten kaçındılar.

Küçük ve Turan A. kimdir?
23 yaşındaki Turan A. İsveç'te yaşıyor. Azerbaycanlı Türk Turan A. Nahçivan'da doğup büyüdü. Dayısı Siyavus Mustafa, Ebulfeyz Elçibey hükümeti döneminde İçişleri Bakanlığı görevini yapıyordu. Haydar Aliyev'in hükümetin başına geçmesi ile birlikte Siyavus Mustafa, Elçibey'in adamı olmak ve Ermenilere karşı kontrgerilla çeteler organize etmekten yargılanarak 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak bu ceza karşısında Mustafa, Moskova'ya kaçarak kurtuldu.

Veli Küçük'ün Susurluk kazası sonrası Abdullah Çatlı, Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım ve Hadi Özcan'la ilişkisi olduğu ortaya çıktı. Kocaeli Jandarma komutanlığı sırasında JİTEM'in kurucuları arasında yer aldı. Çatlı öldüğünde hastaneyi arayarak cesedinin Sami Hoştan'a verilmesini istedi. Çatlı ile yaptığı telefon görüşmeleri nedeniyle yargılanması istenmiş ancak izin alınamamıştı.

Veli Küçük kimdir?
Küçük, tehdit iddialarıyla gündeme gelmişti

Veli Küçük, emekli olduktan sonra Hrant Dink'in 301'den yargılanmasının baş aktörlerinden olan Hukukçular Birliği Başkanı Kemal Kerinçsiz ile defalarca aynı karede yer almıştı.

Danıştay saldırganı Alparslan Arslan'la yan yana çekilmiş fotoğraflarıyla dikkatleri çeken Veli Küçük'ün adı, 19 Ocak 2007 tarihinde gerçekleştirilen Hrant Dink suikasti sonrası yine gündeme gelmişti.

Hrant Dink'in avukatı Erdal Doğan, hain saldırı sonrası yaptığı açıklamada, JİTEM'İn de kurucusu olduğu iddia edilen Veli Küçük'ün, Hrant Dink'i defalarca tehdit ettiğini aktarmıştı. Doğan, "Hrant Dink, 5-6 ay önce Veli Küçük tarafından birkaç kez telefonla tehdit edildiğini anlattı. O zaman biz çok üzerinde durmadık.

Çünkü, yüzlerce tehdit alıyordu. Ama kendisi Veli Küçük'ün tehditlerinden, diğer tehditlere göre daha fazla tedirgin olduğunu söyledi." açıklamasında bulunmuştu.

Agos'un yazarlarından gazeteci Aydın Engin ise "Şişli'de Hrant'la birlikte, üzerimize bozuk paraların atıldığı, tükürüldüğü, küfürler edilip, saldırının her çeşidinin yaşatıldığı yargılama sırasında, Küçük de Kemal Kerinçsiz ekibiyle birlikte mahkeme salonundaki yerini almıştı." açıklamasıyla dikkatleri bu yöne çekmişti. Hrant Dink'in kardeşi Orhan Dink ise ağabeyinin Küçük ve Kerinçsiz grubu tarafından hedef gösterildiğini söylemişti. Orhan Dink,

"Ağabeyim, 'Küçük mahkemeye geldi ve huzurumuz kalmadı' dedi. Bu ülkenin demokrasi tarihini bilen insanlarız. Küçük'ün ne demek olduğunu da biliriz, Kerinçsiz grubunun da. Ağabeyim, 'Adres gösteriliyorum' diyordu. En ciddiye aldığı grup da Küçük'ün grubuydu. Küçük'ten doğrudan e-mail ya da telefon yoluyla tehdit gelmiş değil. Kendini devlet sanan kişilerin bu tür hatalar yapacağını düşünmek mümkün değil. Şu net ki; iki grup üzerine yoğunlaşıyordu: Küçük ve Kerinçsiz. Küçük, ortaya çıktığında işin ciddiyetini anladık. Küçük'ten sonra kurşun gelebilirdi ve geldi." demişti.

Veli Küçük'ten 'Susurluk' itirafı
Susurluk kazasıyla ilgili TBMM Araştırma Komisyonu'na konuşmayı reddeden emekli Tuğgeneral Veli Küçük, yıllar sonra Terörle Mücadele'ye konuştu. İşte o açıklamalar

KOMİSYONU REDDETMİŞTİ
TBMM Susurluk Araştırma Komisyonu’nun davetini kabul etmeyerek ifade vermeyen emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Susurluk’la ilgili bildiklerini yıllar sonra Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınınca, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde polis ifadesinde anlattı. Susurluk kazasını, kendisine haber veren kişinin uyuşturucu kaçakçısı Sami Hoştan olduğunu söyleyen Veli Küçük, ifadesinde şunları söyledi:

HOŞTAN HABER VERDİ
"O zaman Giresun Bölge Komutanı idim. Sami Hoştan telefonla aradı. Susurluk’ta bir kaza olduğunu, Sedat Bucak’ın araçta bulunduğunu, ölenler olduğunu söyledi. Balıkesir Emniyet Müdürü olan Nihat Camadan’ı aradım. Hüseyin Kocadağ’ın aynı araçta olduğunu, bir bayanın öldüğünü belirtti. Adının sonradan Gonca Us olduğunu öğrendiğim bayanı tanımıyordum. Kazada Mehmet Özbay isimli bir şahsın da öldüğünü söyledi.

'ÇATLI OLABİLİR' DEDİM
Bu şahsın Abdullah Çatlı olabileceğini, ona göre dikkatli olması yolunda uyarıda bulundum. Zira olaydan bir ay kadar önce Doğu Perinçek tarafından, Abdullah Çatlı’nın Mehmet Özbay kimliği ile dolaştığı yolunda TBMM Başkanlığına bir dilekçe verdiğini basından biliyorum. Meclis Başkanı’nın, işlem yapılması için bu dilekçeyi İçişleri Bakanı’na gönderdiğini biliyorum. Sedat Bucak’ı sorduğumda yaralı olduğunu belirtti. Ben Sedat Bucak’ın aşiretini Urfa yöresinden biliyorum.

BUCAK İÇİN RİCA
Bu aşiret özellikle PKK ile mücadelede, devletin denetim ve kontrolünde PKK ile büyük bir mücadele verdi. Bu olay herkes tarafından bilinir ve takdir edilir. Bucak’ın mümkün olduğu kadar en yakın hastaneye kaldırılması ricasında bulundum. Hatta İstanbul’dan da yardım için gelecekler olacağını söyledim. Fakat kaza yerine gitmeleri için kimseye, herhangi bir şey söylemedim. Nedeni ve değerlendirmem, bana telefon eden Sami Hoştan’ın gidebileceğini tahmin etmemdendir. Benim Abdullah Çatlı’nın cesedini almak üzere Sami Hoştan’ı gönderdiğim söylendi. Oysa ben, genel kolluk kuvvetlerinin bir mensubu olarak böyle bir olayda ceset verilmeyeceğini bilmekteydim. Benim Susurluk’taki kazayla ilgim ve alakam bu kadardır."

İDDİALAR NELERDİ
Susurluk kazasından kısa bir süre sonra, Veli Küçük’ün dönemin Balıkesir Emniyet Müdürü Nihat Camadan’ı telefonla arayarak, "Kazada ölen Mehmet Özbay bizim adamımız. cenazesini almak için birini gönderiyorum" dediği iddiaları ortaya atılmıştı. Ayrıca Küçük’ün, Mehmet Özbay olarak tanınan Abdullah Çatlı’nın cenazesini almak üzere Susurluk’a Sami Hoştan’ı gönderdiği ileri sürülmüştü. Bir iddiaya göre de Küçük, Susurluk kazasından yarım saat sonra Balıkesir Emniyet Müdürü’ne, "Kazada ölen Mehmet Özbay (Abdullah Çatlı) bizim çalışanımız. Tutanaklarda ismi geçmezse iyi olur" diye telefon açmıştı. Emniyet Müdürü’nün ise Küçük’e, "Kaza jandarma bölgesinde. Jandarmaya söylemek lazım" karşılığını verdiği iddia edilmişti. Küçük, o dönemde Kocaeli İl Jandarma Alay Komutanı idi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.