İşlemci Intel® Core™ i5 İşlemci i5-2410M

Eski laptobunun işlemçisi Intel® Core™ i5 İşlemci i5-2410M bu
Uzun süre kullanımlarda aşırı osınma ve kasma yapıyor
Laptobun termal macunu soğutma sisteminin temizliği herşeyi yapıldığı halde işlemci den dolayı sıkıntı var bu yüzden dolayı işlemciyi değiştirmeye karar verdüm buna uyumlu işlemcileri bulmakta zorlanıyorum bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilirmi
Şimdiden teşekkürler

BaşbuğBey

Katılımcı Üye
5 Nis 2022
289
113
Anıtkabir
İşlemci ile yola çıkıp araştırma yapabilirsin ya da bilgisayar markanın uyumlu olduğu işlemcilerden bakabilirsin ama bu ısınmaz anlamına gelmez Laptop'un altına soğutucu al aynı anda birden fazla işlem yapmamaya özen göster çok sıkıntı yaşamassın. (Not:Her siteye girme üzerinden BitCoin madenciliği yapmasınlar)

TOMMYŞH

Katılımcı Üye
28 Haz 2021
449
164
Turan
Bilgisayarda aşırı ısınma oluşmasını önlemek için, bilgisayarı her zaman sert, düz, kumaş olmayan bir yüzeyde kullanmalısınız. Bilgisayarı battaniye, yastık veya başka bir kumaş yüzey üzerinde kullanmak önemli ısı çıkışlarını engelleyebilir. Bilgisayarı 35 °C' den daha sıcak olmayan bir ortamda kullanmanız önerilir.Eğer böyle düzelmesse bi göz attırmalısınız SAYGILAR.

32563

Üye
27 May 2022
112
54
Eski laptobunun işlemçisi Intel® Core™ i5 İşlemci i5-2410M bu
Uzun süre kullanımlarda aşırı osınma ve kasma yapıyor
Laptobun termal macunu soğutma sisteminin temizliği herşeyi yapıldığı halde işlemci den dolayı sıkıntı var bu yüzden dolayı işlemciyi değiştirmeye karar verdüm buna uyumlu işlemcileri bulmakta zorlanıyorum bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilirmi
Şimdiden teşekkürler
Isınma sorunu işlemciden kaynaklanmaz, soğutma sisteminden kaynaklanır. Ayrıca o işlemciyi değiştiremezsin çünkü BGA soket, yani lehimle takılıyor. BU soketteki işlemcileri değiştirmen neredeyse imkansız. Belki olabilir ama bu da maliyetli olur, tavsiye etmem.
Soğutma sistemi için şunu kullanabilirsin:
NOTEBOOK LAPTOP ANAKART VAKUMLU SOĞUTUCUSU 5048p FAN SOĞUTMA VAKUMLAYARAK IZGARADAN COOLER Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor ama ne kadar etki eder bilemem.

32563

Üye
27 May 2022
112
54
Termal macununu temizlerken çok kez çıkardım işlemciyi soketinden
Hmm, tamam o zaman. Sanırım seninki BGA değil, PGA modeli. Bu işlemcinin iki tür soketi bulunuyor çünkü. Hemen sana önereyim:
Aslında bu soketin en iyi işlemcisi bu ama bunu Türkiye'de, hatta Dünyada bulman çok zor, sadece çok üst düzey laptoplarda var bu işlemci. Ben sana alabileceğin bir tane önereyim: i7 3840QM bu. Şimdi bile baya iyi bir işlemci.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.