İşletim Sistemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

R0dosto

Katılımcı Üye
Sa arkadaşlar.Ben birbuçuk iki ay öncesine kadar toshıba laptop aldım.Bir sorunum var pc mın ozellıklerını werıyım.

İŞLEMCİ
İşlemci Intel® Core™2 Duo 800 Mhz. 2.0 Ghz. 2 mb Cache Bellek T6400 İşlemci
RAM
RAM 4 GB DDR2 800 Mhz. (Max. 8 GB) Ram
SABIT DISK

HDD 250 GB S-ATA HDD 5400 rpm
İŞLETİM SİSTEMİ
İşletim Sistemi
Microsoft Windows® Vista™ Home Premium Tr / İng.
OPTİK SÜRÜCÜ

DVD+R DL WRITE 4x(MAX.) DVD-R DL WRITE 4x(MAX.) DVD+R WRITE 8x(MAX.) DVD+RW WRİTE 6x(MAX.) DVD-R WRİTE 8x(MAX.) DVD-RW WRİTE 16x(MAX.) CD-R WRİTE 24x(MAX.) CD-RW WRİTE 16x(MAX.) CD READ 24x(MAX.) DVD READ 8x(MAX.) DVD-RAM READ 5x(MAX.) DVD-RAM WRİTE 5x(MAX.)
SES ÇIKIŞI

Ses Çıkışı
Harman Kardon stereo hoparlörler
PİL

Batarya Li-Ion pil
Batarya Ömrü 2.5 saat
kamera

Entegre Kamera Var Image Sensor (Mega Pixels) 1.3 megapixel
MODEm
Modem 56K modem
ANAKART
Chipset Mobile Intel® GM 45
EKRAN KARTI
Ekran Kartı
Yeni Nesil Intel 4500MHD Max.1340 MB Ekran Kartı
EKRAN
Ekran TruBrite®TFT LCD Ekran Boyutu 15.4" Ekran Çözünürlüğü 1280x800 Çözünürlük Tipi WXGA
GENEL
Model A300-20F
NETWORK
Built-in Modem V92/V.90 Integrated Wireless LAN YES Wireless LAN Max. Date Rate (Mbps) 54 Wireless LAN Range (m) Max. 100 Wireless LAN Type 802.11a/g/Draft-N Ethernet network 10BASE-T/100BASE-TX Integrated Bluetooth(Version) Bluetooth® V2.1 Bluetooth Range(m) EDR
ÖLÇÜLER VE AGIRLIK
Derinlik 363 mm Yükseklik 34.5/38.5 mm Ağırlık 2.7 Kg Genişlik 267 mm
GÜÇ KAYNAGI
Voltaj AC 100-240V Güç Kaynağı Harici Frekans 50-60 hz
arayüzler
4 Pin i.LINK™ (IEEE1394), 400 Mbps 1 DC in 1 Memory Stick™ Slot 1 Memory Stick Slot Type 1 SD Card Slot 1 Microphone Jack 1 RJ-11 Direct Port (Modem) 1 RJ-45 Direct Port (Network) 1 USB Speed High speed USB Port (quantity) 4 eSata 1 ( USB ile paylaşımlı ) USB Version 2.0 USB Connector Type A VGA Connector for Monitor 1 TV out 2 TV out type S-Video Hdmı out 1 Audio out 1 Express Card Slot Type 1 Audio out Type(s) Stereo Express Card Slot 1
PROGRAMLAR
Yazılımlar
NapToshiba yardımcı programları ve sürücüleri
ConfigFree™
Connectivity Doctor
Toshiba Bluetooth™ Stack
Toshiba Bluetooth™ Monitörü
Toshiba Disc Creator
Toshiba Katma Değerli Paket
Yönetici Parola Yardımcı Programı
Toshiba Yardım
Toshiba Konuşma Sistemi
Chicony Kamera Yardımcı Yazılımı
Toshiba DVD Oynatıcı
TOSHIBA için Ulead® DVD MovieFactory®
Toshiba Yüz Tanıma Sistemi
Google Yazılımı (Internet Explorer için Google Arama Çubuğu, Google Desktop, Picasa, Google Earth)
McAfee® Internet Security Suite 2008 - Toshiba Edition (90 günlük ücretsiz Internet güncelleştirmeleri içerir)

Tam olarak pc mın ozellıklerı bunlar.Vista yüklü idi qeidiğinde format atmaya qoturdum.64 bit xpSp3 yüklemesini istediğimde "Amd işlemcin olması lazım yoksa 64 bit oyunlarda sorun cıkarır dedı".Bu doğrumudur.Ayrıca şöyle bişey duydum 32bit en fazla 2qb ram kullanabılıyormuş.Benim ram ım 4qb kullanamıcakmıyım 4qb ramımı???
Bu konuyu bazı arkadaşlar bana yüklenebilir sorun da çıkarmaz demişlerdi o yuzden actım.Herkezin yorumunu bekliyorum.Daha iyi bir performans için...

Son düzenleme:

shergar5555

Katılımcı Üye
14 May 2009
728
0
keşke bilseydim :=)
arkadaşım çoğu bilgisayarcının en iyi bildiği şey bilgisayara format atıp bir kaç tane program yüklemektir. 32 bit ile 64 bit karşılaştırması yaptığında 32 bitin daha üstün olduğunu görürsün yani 64bit lik oyunlarıda sorunsuz oynayabilirsin. kullandığın bilgisayarın özellikleri çok iyi ve 32bitin 2gb den fazla rem kullanamaması tamamen palavra. sana önerim bilgisayarını güncel tutman. çünkü vista işletim sistemleri xp'ye oranla daha fazla hata barındırıyor ve bu hatalar bilgisayarından tam performans almanı engelleyebilir. güncelleme bu hataları ortadan kaldırabilirsin.

PaS_hA

Uzman üye
13 Ara 2008
1,474
0
C:\WINDOWS\system32\*.*
Ya ben bide ram ölçen bi prog wardı onunla baktım en fazla pc 2 qb ram'a cıkıyordu :S Bunun nedeni be olabilir.Bilgisayarıma tıklıyorum ram 2.89 yazıyor vıstayken 4 yazıyordu ama cok kasıyordu vısta.

İşte onu anlatmaya çalışıyorum ya xp veritabanı olarak en fazla 3 gb ram görmeye kodlanmış yani isterse 100 gb ramin olsun xp 3 gb görür ve 3 gb kullanır...

Ama vistada öyle bir sorun yok...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.