İstek, Öneri ve Şikayetleriniz

BÖRÜ'

Uzman üye
12 Mar 2019
1,195
1,115
JİGK
Kulüp üyelerine forum içi yetki verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Moderatörlük başka bir şey, herkes kendi işini yapmalı.
Bende aynı fikirdeyim, olsa bile uzun bir iş çıkacaktır bunu da ben yapamam.
neden onların bizim senden ne farkımız var ?
Moderatörlük ve kulüpler farklı konseptler. Kulüpler timlere göre daha basitleştirilmiş bir yer. Forum geleneğine alışan insanların sıklıkla bulunduğu bir yer bana göre. İsteyen arkadaşlarımız hem timlere hem de kulüplere katılabilirler fakat kulüplere özel yetki vs. getiremeyiz (en azından bunu ben yapamam).

deronn

Uzman üye
6 Şub 2023
1,085
547
Onun kalbi

Moderatörlük ve kulüpler farklı konseptler. Kulüpler timlere göre daha basitleştirilmiş bir yer. Forum geleneğine alışan insanların sıklıkla bulunduğu bir yer bana göre. İsteyen arkadaşlarımız hem timlere hem de kulüplere katılabilirler fakat kulüplere özel yetki vs. getiremeyiz (en azından bunu ben yapamam).
haklısınız bende başvuru yaptım kontrgerilla için inşallah alınırım.

Napcaz

Anka Team Senior
28 Nis 2019
767
763
Cudi

Ben kulüpler derken yanlış bir tabir kullandım sanırım. Düzeltmek gerekirse kulüpler gibi team lere de yetki verilmemesi gerekli, moderatörlük yetkisi ile herhangi bir team de olmayı bağdaştırmak bana kalırsa doğru bir yöntem değil. Bu, sadece mod olmanın içini boşalttığı gibi örnek olarak blue yada anka team deki birinin kendi yapması gereken işler dışında şeylerle de uğraşmasına neden oluyor. Bölümlerde team lere yetki veriyoruz diyebilirsiniz mesela anka ya gövde gösterisi blue yada forumda paylaşılan uygulamaların kontrolü ve çöpe atımı ile ilgili. Ama genede bunun doğru olduğunu düşünmüyorum zaten bir siber güvenlik forumunda mod olan birinin bu iki işlevi alanlarında profesyonel olarak çalışma hevesi güden ve araştırma geliştirme, pentesting işleriyle uğraşan kişiler yerine üstelenebilmesi gerekmez mi? Sözlerim başka yerlere çekilmesin nütfen tüm team lerdeki samimi arkadaşlarımın dediklerimi gayet iyi anladıklarını düşünüyorum, "kulüpler" başlığının dışına da çıktık sanırım ama inceldiği yerden kopsun madem. Özetle: Anka Team in index basılan siteleri onaylamaktan daha öncelikli görevleri olması gerektiğini düşünüyorum.

BÖRÜ'

Uzman üye
12 Mar 2019
1,195
1,115
JİGK
Ben kulüpler derken yanlış bir tabir kullandım sanırım. Düzeltmek gerekirse kulüpler gibi team lere de yetki verilmemesi gerekli, moderatörlük yetkisi ile herhangi bir team de olmayı bağdaştırmak bana kalırsa doğru bir yöntem değil. Bu, sadece mod olmanın içini boşalttığı gibi örnek olarak blue yada anka team deki birinin kendi yapması gereken işler dışında şeylerle de uğraşmasına neden oluyor. Bölümlerde team lere yetki veriyoruz diyebilirsiniz mesela anka ya gövde gösterisi blue yada forumda paylaşılan uygulamaların kontrolü ve çöpe atımı ile ilgili. Ama genede bunun doğru olduğunu düşünmüyorum zaten bir siber güvenlik forumunda mod olan birinin bu iki işlevi alanlarında profesyonel olarak çalışma hevesi güden ve araştırma geliştirme, pentesting işleriyle uğraşan kişiler yerine üstelenebilmesi gerekmez mi? Sözlerim başka yerlere çekilmesin nütfen tüm team lerdeki samimi arkadaşlarımın dediklerimi gayet iyi anladıklarını düşünüyorum, "kulüpler" başlığının dışına da çıktık sanırım ama inceldiği yerden kopsun madem. Özetle: Anka Team in index basılan siteleri onaylamaktan daha öncelikli görevleri olması gerektiğini düşünüyorum.
Şimdi dostum beni ilgilendiren sadece kulüpler sistemi, diğer konulara karışmak benim işim değil maalesef. Bunu tim liderlerinize söyleyebilirsiniz.

Kulüpler hakkında, önerilerinizi, isteklerinizi ve şikayetlerinizi bekliyorum.

masonz

Uzman üye
12 Ocak 2021
1,283
222
Tek Başına Bir Teşkilat
Kulüplerde makale yazma dışında da eylemler yapılabilir.
Ekip başına bir kulüp bence kafi fazlasına gerek duyulmamalı :) İYİ FORUMLAR...

( eski düzene göre) yazıldı şimdi düzen nedir bilmiyorum ama farklı olacağını sanmadığımdan eski düzene yazdım

BÖRÜ'

Uzman üye
12 Mar 2019
1,195
1,115
JİGK
Kulüplerde makale yazma dışında da eylemler yapılabilir.
Ekip başına bir kulüp bence kafi fazlasına gerek duyulmamalı :) İYİ FORUMLAR...

( eski düzene göre) yazıldı şimdi düzen nedir bilmiyorum ama farklı olacağını sanmadığımdan eski düzene yazdım
Merhaba,
Her kulüp makale yazmıyor, kurulan kulübün amacına göre işler yapıyorlar.
Kulüp üyelerinin üye olduğunu gösteren bir işaret veya rütbe olabilir.
Aylık ödül sistemi ile x kulübünün üyesi adlı nick altını kazanabilirler. Diğer türlü herkese ayrı ayrı nick altı vermemiz uğraştırıcı ve karışık olacaktır. Bunu da yapmaya benim gücüm yetmez.

+++

Kulüpler hakkında, önerilerinizi, isteklerinizi ve şikayetlerinizi bekliyorum.

'pump

Hunter
9 Ara 2022
1,379
2,966
Ağ Kablolarında Geziyor
öneri ve görüşlerinizi bekliyorum
1.Çok saçma kulüpler açılıyor, hem isim olarak ,hem kulübün misyonu olarak.

2.
Her açılan kulüplerde Liderin en az haftada 1 sesli eğitim vermesi gerek ki kulüpde ki üyeler kendisini geliştirsin, ve Lider olan kişiye de böyle bir yerde tecrübe olur.
Hemde bir şeyler bilip bilmediğini görmüş oluruz. Böyle bir şeyler olmadığı için, Lider görev vermekden başka bir şey yapmıyor.

Hack kulübüne giriyorsun;
+ Toollar ile ilgili konu aç
Yazılım hakkında kulübe giriyorsun
+ Programlama dilleri hakkında konu aç
(Genelleme yapıyorum)
Çoğu zaman zaten özgün de olmuyor. Sadece özgünlük Timlerde dikkata alınıyor.

3. Demek istediğimde herkes Kulüp kuramassın , kulüp kurmak bu kadar kolay olmamalı.

4. Yeni üye rütbesinde ki üyelerin bir kulübe giriş hakkı olmasın.

Bunlara tek tek kim uğraşıcak derseniz
Mod ekibi nasıl forumu dıştan müdahale ediyorsa , 2. Bir dedektif denetimci vb. Adında kişiler yetiştirilebilir.

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,362
1,399
K E R K Ü K
1.Çok saçma kulüpler açılıyor, hem isim olarak ,hem kulübün misyonu olarak.

2.
Her açılan kulüplerde Liderin en az haftada 1 sesli eğitim vermesi gerek ki kulüpde ki üyeler kendisini geliştirsin, ve Lider olan kişiye de böyle bir yerde tecrübe olur.
Hemde bir şeyler bilip bilmediğini görmüş oluruz. Böyle bir şeyler olmadığı için, Lider görev vermekden başka bir şey yapmıyor.

Hack kulübüne giriyorsun;
+ Toollar ile ilgili konu aç
Yazılım hakkında kulübe giriyorsun
+ Programlama dilleri hakkında konu aç
(Genelleme yapıyorum)
Çoğu zaman zaten özgün de olmuyor. Sadece özgünlük Timlerde dikkata alınıyor.

3. Demek istediğimde herkes Kulüp kuramassın , kulüp kurmak bu kadar kolay olmamalı.

4. Yeni üye rütbesinde ki üyelerin bir kulübe giriş hakkı olmasın.

Bunlara tek tek kim uğraşıcak derseniz
Mod ekibi nasıl forumu dıştan müdahale ediyorsa , 2. Bir dedektif denetimci vb. Adında kişiler yetiştirilebilir.
1- Göreve yeni geçtim, önceki kulüpler sorumlusunun sorumsuzluğu düzeltilecek.

2- Eğitim amaçlı açılan kulüpler artık mülakat ile açılacak, onun haricinde her kulübe eğitim vermek zorundasın diyemeyiz.

3- 50 mesajı olan herkes kulüp açabiliyor, kulüpler hakkında bilgi sahibi olmayan insanların getirdiği bir kural geri kaldırılacak.

4- öyle bir kural var ancak kimse uygulamamış ben gelene kadar.

öneriniz için teşekkürler.

Quixera

Üye
15 Eyl 2012
84
42
1-)Kulüplerin içerik üretimi konusunda düzenlemeye gidilebilir.
2-)Kulüplerde deneyimli ve üstü sayılan üyelerin belirli bir konuda eğitim amaçlı ardışık konuları açması zorunlu tutulmasa dahi teşvik edilebilir.(Rütbeler çeşitlendirilip rütbe atlamak için tamamlanması en düşük gerekliliği temsil eden görevler olabilir.)
3-)Kulüp başkanlarının ayda bir yaptığı kulüpler ortak yayını olup ayda bir kez her kulüp liderinin tüm kulüplere belirli bir konuda ders vermesi/sunum yapması istenebilir ve kulüp açmanın temel şartı bu olabilir.
4-)Katkı puanları biriktirme sistemi kurulabilir. Mesela her konu açış x katkı puanı, her sunum y katkı puanı gibisinden toplanıp katkı puanı miktarına göre madde 2'deki yöntem uygulanabilir ve ek olarak misal isteyen kişi istediği miktarda katkı puanı karşılığında kendi alanında sorular cevaplayabilir ders verebilir ve genel katkı puanı tablosu kurulup kulüpler arası rekaber teşvik edilebilir.

Uzun lafın kısası, günün sonunda insanları daha fazla içerik üretmeye ve diğer kişileri eğitmeye motive etmek için bir çeşit ödüllendirme sistemi kurulmalı.

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,362
1,399
K E R K Ü K
1-)Kulüplerin içerik üretimi konusunda düzenlemeye gidilebilir.
2-)Kulüplerde deneyimli ve üstü sayılan üyelerin belirli bir konuda eğitim amaçlı ardışık konuları açması zorunlu tutulmasa dahi teşvik edilebilir.(Rütbeler çeşitlendirilip rütbe atlamak için tamamlanması en düşük gerekliliği temsil eden görevler olabilir.)
3-)Kulüp başkanlarının ayda bir yaptığı kulüpler ortak yayını olup ayda bir kez her kulüp liderinin tüm kulüplere belirli bir konuda ders vermesi/sunum yapması istenebilir ve kulüp açmanın temel şartı bu olabilir.
4-)Katkı puanları biriktirme sistemi kurulabilir. Mesela her konu açış x katkı puanı, her sunum y katkı puanı gibisinden toplanıp katkı puanı miktarına göre madde 2'deki yöntem uygulanabilir ve ek olarak misal isteyen kişi istediği miktarda katkı puanı karşılığında kendi alanında sorular cevaplayabilir ders verebilir ve genel katkı puanı tablosu kurulup kulüpler arası rekaber teşvik edilebilir.

Uzun lafın kısası, günün sonunda insanları daha fazla içerik üretmeye ve diğer kişileri eğitmeye motive etmek için bir çeşit ödüllendirme sistemi kurulmalı.
1- Tam olarak nasıl bir düzenleme anlamadım, her kulübün açılış amacı farklı

2- Kulüpler mevcut hiyerarşik sistemden oldukça uzat tutulması gereken ve üyelere hizmet etmesi gereken bir kategori.

3- eğitim veren veya en azından projelerinizde sizlere yardımcı olacak kulüpler mevcut, bu kulüplere katılım sağlayarak etinden kemiğinden faydalanabilirisiniz.
bknz. Yazılım, Hacking, ProjeK.

4- Haftalık olarak her kulüp rapor iletmek zorundadır, raporlarınızı bizlerce değerlendirilip gerekli ödüller veriliyor bu konuda sıkıntınız olmasın.
bknz. Bröve, Ödüller

Quixera

Üye
15 Eyl 2012
84
42
1- Tam olarak nasıl bir düzenleme anlamadım, her kulübün açılış amacı farklı

2- Kulüpler mevcut hiyerarşik sistemden oldukça uzat tutulması gereken ve üyelere hizmet etmesi gereken bir kategori.

3- eğitim veren veya en azından projelerinizde sizlere yardımcı olacak kulüpler mevcut, bu kulüplere katılım sağlayarak etinden kemiğinden faydalanabilirisiniz.
bknz. Yazılım, Hacking, ProjeK.

4- Haftalık olarak her kulüp rapor iletmek zorundadır, raporlarınızı bizlerce değerlendirilip gerekli ödüller veriliyor bu konuda sıkıntınız olmasın.
bknz. Bröve, Ödüller
Ayrıntılı cevaplar için teşekkürler. Sanırın kulüpler yöneticisinin değişmesi yeterli olacak bu durumda. Görevinizin gayet bilincindesiniz, tüm foruma hayırlı olsun.

codinger06

Üye
1 Mar 2023
161
136
127.0.0.1
Bence askeri hiyerarsi geri gelsin
Şahsen bu sistemin gelmesini istemiyorum ve desteklemiyorum çünkü zamanında forumu askeri hiyerarşi ile yönetilen Ayyıldız Tim'de de bulunmuştum. Forumda çok soğuk bir ortam hakimdi ve sanki herkes eli kolu bağlı bir şekilde konuşuyordu. Ayyıldız Tim'in kendisine diyeceğim yok ama forum yönetimi çok sıkıntılıydı, sanki 21. yüzyılda diktatörlükle yönetilen bir ülke gibiydi. Bi aralar biri nasıl öğrenebilirim vs. diye bir soru sormuştu demiştim ki "bence forumdan ziyade BTK Akademi diye bir var oradan daha çok şey öğrenirsin burası çok yardım etmeyebilir" forumdan yasaklanmıştım. Sebebi ise şöyleydi : "öğrendiğin yere git o zaman" :D Bu şekilde bir yönetimin sağlıklı olacağını düşünmüyorum, daha önce THT'de bulunmamıştım THT'de askeri hiyerarşi nasıl işler yönetimi nasıldır bilmiyorum böyle değilse eğer herhangi bir negatif yönü aklıma gelmiyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.