İstihbarat Akademi Kulübü Alımları Kapalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,755
411

BhRdEa.png

506kOM.png

504Atp.png

İstihbarat , bir sosyal bilim dalı ve aynı zamanda bir zanaattır. İstihbaratın doğru kullanıldığında düşmanın ulaşmasını engelleyecek ilk savunma hattı olduğu unutulmamalıdır . Gününmüz de giderek popülerleşme eğilimine sahip bilişim ağının içerisinde bulunan bu yapı İstihbarat Timi içerisinde'de alan bilgisine ihtiyaç duymaktadır.
Kendi içerisinde eğitim verebilen ve dinamik yapısıyla her zaman istenilenleri Misyon dahilinde yerine getirmekle hükümlü olan İstihbarat Timi'ne aşağıda belirtilen alanlarda kulüp üzerinden alımlar yapılacak olup , kulüp içerisinde alan bilgisiyle kendini ispatlayan kişiler İstihbarat Timine Stajyer olarak atamaları yapılacaktır.

rNH0rM.png

504f6v.png

Bilgi Güvenliği Alanı

Hakkında;

Potansiyel ve mevcut güvenlik sorunlarını tespit edip çözerek bilgi sistemini koruyan .
Anormallikleri tespit ederek problemleri tanımlar ve ihlalleri raporlayabilcek , güvenlik denetimlerini uygulayıp sürdürerek güvenlik sistemini etkin kılacak güvenlik ürünlerini test etme ve değerlendirme , ortaya çıkan tehdit kalıplarını ve açıklarını belirlemek için gelişmiş analitik araçlar kullanabilecek ve alanıyla ilgili eğitim verebilecek düzeyde olan kulüp üyeleri aramaktayız.

rNH656.png

Bilgi Güvenliği Alanı Kulüpte İstenilenler;

-Zararlı yazılım analiz yöntemlerini bilen

-Zararlı yazılımların neler olduğunu ve nasıl analiz edilebileceğini anlayabilecek.

-Potansiyel zayıf yönleri belirlemek ve güvenlik duvarları ve şifreleme gibi önlemleri uygulamak.

-Etik hackerlık bilgisini kullanarak sistem açıklarını tespit etmek.

-Anti-virüs yazılımı, saldırı tespit araçları , güvenlik duvarları ve içerik filtreleme ile ilgili uygulamalara hakim olmak.

-Risk değerlendirme teknoloji ve yöntemleri bilgisine sahip olmak.

-Teknik bilgileri açık bir şekilde ifade edebilecek sözlü iletişim becerisine sahip olmak.

-Mevcut güvenlik sistemlerini analiz etmek , değişiklik veya iyileştirmeler önermek.

-Hassas verileri siber saldırılardan korumak için güvenlik önlemleri planlamak ve yürütmek.

-Güvenli bir altyapı sağlamak için geliştirme ekibiyle iş birliği içerisinde çalışmak.

-Teknik bilgi birikimi güncel tutmak.

rNH656.png

Özel mesaj başlığı "Bilgi Güvenliği Alanı Başvuru" olacaktır. Aşağıdaki istenilen form tam doldurulmadığı takdirde geçersiz sayılacaktır.

Bilgi Güvenliği Alanı Başvuru Forumu:

Nickiniz :
THT Profil Linki :
E-Posta Adresi :
Telegram Adresiniz:
Ad-Soyad :
Doğum Tarihi(Gün/Ay/Yıl) :
Eğitim Durumu (Bölüm,Sınıf) :
Günlük Çevrimiçi Süreniz : :
Daha önce görev aldığınız platformlar :
Referans Çalışmalarınız:
Kendinizi Tanıtın :
Neden Bilgi Güvenliği Alanı?:

rNH0rM.png

Ağ Ve Siber Güvenlik Alanı:

Hakkında:

Siber güvenlik ve istihbarat süreçleri üzerine meraklı olmak , siber atakları yakalamak için içerik/use case tasarımlarından sorumlu ve gerektiğinde eğitim verebilecek , güncel tehditlere karşı yeni use caselerin tasarlanması ve oluşturulması konusunda bilgili , siber güvenlik ürün ve teknolojilerinin mimarisi konusunda tecrübesi olan ,temel network bilgisine sahip , takım çalışmasına yatkın, sözlü ve yazılı iletişim becerisi güçlü , kulüp üyeleri aramaktayız.

rNH656.png

Ağ Ve Siber Güvenlik Alanı Kulüpte İstenilenler;

-Yazılım açıkları , saldırı teknikleri , şifreleme yöntemleri , güvenlik yönetimi ve güvenlik analizi konularında
za
-Sızma testi araçlarının kullanımı konusunda.

-Saldırı tespit ve/veya engelleme sistemleri konularında .

-Firewall, Proxy, IDS/IPS, DLP, WAF gibi ağ güvenlik cihazları yönetimi konusunda .

-OSI ve TCP/IP konusunda .

-Microsoft ve Linux işletim sistemleri ve betik yazma konusunda .

-Proje izleme, raporlama, dokümantasyon, arşivleme.

-Ağ ve güvenlik cihazları yönetimi konusunda bilgi sahibi olmak.

-Sistem yönetimi konusunda bilgi sahibi olmak.

-Entegrasyon konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak.

-Güvenlik teknolojileri , üreticileri ve çözümleri alanındaki yenilikleri takip edecek.

rNH0rM.png

Özel mesaj başlığı "Ağ Ve Siber Güvenlik Alanı Başvuru" olacaktır. Aşağıdaki istenilen form tam doldurulmadığı takdirde geçersiz sayılacaktır.

Ağ Ve Siber Güvenlik Alanı Başvuru Forumu

Nickiniz :
THT Profil Linki :
E-Posta Adresi :
Telegram Adresiniz:
Ad-Soyad :
Referans Çalışmalarınız:
Kendinizi Tanıtın :
Neden Ağ Ve Siber Güvenlik Alanı?:

rNH0rM.png

Yazılım Alanı;

Hakkında:

Hali hazırda kullanılmaya devam eden projelerimiz üzerinde oluşan taleplere yönelik gerekli geliştirmeleri yapabilecek , yapısal ve teknik düzeyde iyileştirmeler yapabilecek ve alan eğitimini verebilecek düzeyde olan , takım çalışmasına yatkın,araştırmacı , gelişmiş problem çözme ve analitik düşünme yeteneğine sahip , kulüp üyeleri aramaktayız.

-Web uygulamalarında kullanılan yazılım dilleri (html, javascript)

-Microsoft yazılım dilleri , yazılım geliştirme ortamları ve teknolojileri (C#, ADO .NET , XML Web Services ,WCF , ASP.NET , Entity Framework, WCF , Windows Services)

-Object Oriented programlama konusunda.

-Çok katmanlı yazılımlar (mimari) konusunda.

-SQL konusunda.

-Mobil uygulama geliştirme konusunda.

-XML web servisleri konusunda bilgi sahibi.

rNH656.png

Yazılım Alanı Kulüpte İstenilenler;

Yapılması tasarlanan yazılımlara ait işleri analiz eder , yazacağı programların akış şemalarını hazırlar , uygun programlama dilini tespit eder , gelişmiş programlama tekniklerini ve geçerli standartları kullanarak programları yazar.

Yaptığı yazılımların kullanım hatalarını en aza indirecek şekilde güvenlik önlemlerini alır.

Sorumlu olduğu yazılım kodu ile birlikte yazılım koduna ilişkin olarak üretilmesi gereken her türlü dokümantasyonu hazırlar.

Yazılımların test , gözden geçirme ve geçerleme faaliyetlerinde görev alır.

Görev aldığı yazılıma ilişkin olarak doğrulama ve geçerleme faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan uygunsuzlukları giderir.

Görev aldığı yazılıma ilişkin yeterlilik testleri ve kabul-muayene faaliyetlerine yerinde destek verir.

rNH656.png

Özel mesaj başlığı "Yazılım Alanı Başvuru" olacaktır. Aşağıdaki istenilen form tam doldurulmadığı takdirde geçersiz sayılacaktır.

Yazılım Alanı Başvuru Forumu

Nickiniz :
THT Profil Linki :
E-Posta Adresi :
Telegram Adresiniz:
Ad-Soyad :
Referans Çalışmalarınız: (Blog, GitHub vs) (Varsa):
Kendinizi Tanıtın :
Neden Yazılım Alanı?

rNH0rM.png

Grafiker Alanı

Hakkında:

Yaratıcı bakış açısı gelişmiş estetik duyarlılığı yüksek , güncel tasarım bilgi ağını takip eden , hızlı üretken ve disiplinli ve araştırmacı ruhuna sahip;

-Sanatkar ruhlu,

-Detaylara önem veren , takipçi , özgüveni ve çalışma disiplin yüksek.

-Takım çalışmasına yatkın ve takım içinde sorumluluk alabilen.

-İletişim becerisi yüksek.

rNH656.png

Grafiker Alanı Kulüpte İstenilenler;

Günlük olarak , orijinal metin , resim , video vb. çevrimiçi içerik oluşturmak , düzenlemek ve yayınlamak,

Türkçe dil bilgisi ve imla kurallarına hâkim , editörlük yeteneği olup özgün içerik üretebilmek,

Sanatsal olarak ilgi çekici tasarımlar oluşturabilen,

Aşağıdaki grafik tasarım programlarından , herhangi birini temel seviyede kullanan ve eğitimini verebilecek düzeyde olabilen.

Adobe Photoshop
Adobe Illustrator
Adobe Experince Design
After Effects
Premiere Pro

rNH656.png

Özel mesaj başlığı "Grafik Alanı Başvuru" olacaktır. Aşağıdaki istenilen form tam doldurulmadığı takdirde geçersiz sayılacaktır.

Grafik Alanı Başvuru Formu:

THT Profil Linki :
Ad ve Soyad :
Doğum Tarihi(Gün/Ay/Yıl) : :
E-Posta Adresi :
Telegram Adresiniz:
Devinart/Tasarım hesabınız:
Eğitim Durumunuz(Bölüm,Sınıf) :
Kullandığınız Program :
Günlük Çevrimiçi Süreniz :
Yaptığınız Çalışmalar (Min.:10) :
Kendinizi Tanıtın :
Neden Grafik Alanı?

rNH656.png

Eğitmen Alanı

Hakkında:

İstihbarat tim , kendi alanıyla ilgili ilkelere uygun bir müfredatla eğitim vermektedir, silsilei meratip ile uygulanan bu eğitim hareketinde İstihbarat Alanı, Ağ Ve Siber Güvenlik Alanı , Yazılım Alanı bir tanesine sahip olmak, ilgili her türlü bilgiye açık ve öğrenmeye merakı olup öğretmeye hevesi olan eğitmen düzeyine ulaşabilecek veya eğitim verebilecek kulüp üyeleri aramaktayız.

rNH656.png

Eğitmen Alanı Kulüpte İstenilenler

Alanıyla ilgili eğitim verebilecek düzeyde olan.

Yeni başlayan kulüp üyeleri , gerektiğinde istihbarat tim stajyer asistan eğitimleri verilmesi.

Kişisel gelişim , iletişim , İstihbarat Tim Eğitim Hareketi kapsamında eğitimlerin düzenlenmesi.

Eğitim ölçme değerlendirme sonuçlarını takip ederek eğitim güncellemelerinin sağlanması.

Yeni eğitim içerikleri üretilmesi.

Eğitimler ile ilgili raporlama , analiz gibi operasyonel süreçlerin takip edilmesi.

Eğitim içeriklerinin geliştirilmesi

rNH656.png

Özel mesaj başlığı "Eğitmen Alanı Başvuru" olacaktır. Aşağıdaki istenilen form tam doldurulmadığı takdirde geçersiz sayılacaktır.

Eğitmen Alanı Başvuru Formu

THT Profil Linki :
Ad ve Soyad :
Doğum Tarihi(Gün/Ay/Yıl) : :
E-Posta Adresi :
Telegram Adresiniz:
Hangi Alan Bilgisine Sahipsiniz?:
Hangi Alana İlgi Duymaktasınız?
Eğitim Durumunuz(Bölüm,Sınıf) :
Günlük Çevrimiçi Süreniz :
İlgi Alanınızla Yaptığınız Çalışmalar:
Kendinizi Tanıtın :
Neden Eğitmen Alanı?

5047i6.png

-Başvuru yapacak kişilerin , diğer TİM VEYA EKİPLERE başvuru yaptığı tespitinde TÜM BAŞVURULARI iptal edilecektir , değerlendirilmeye alınmayacaktır.

- Takım çalışmasına yatkın ve takım içinde sorumluluk alabilen.

- İletişim becerisi yüksek.

- Türkçe dil bilgisi ve imla kurallarına hâkim.

- İnternet erişiminde sorun yaşamayan,ve uzun süreli çalışma gerektiren sınavı olmayan, (YKS, KPSS, ALES vb.)

- Hızlı üretken ve disiplinli ve araştırmacı ruhuna sahip

- Kulübe alındıktan kısa bir süre sonra farklı bir kulübe geçmek istiyorum vb. mazeretler kabul edilmeyecektir.

- Kulübe katılıp kısa bir süre içerisinde ayrılmak isteyen kullanıcılara uzaklaştırma cezası uygulanacaktır.

- Sorumluluk almaktan kaçınmayan ve misyona bağlı alanıyla ilgili bilgilere hakim ve öğrenip öğretmeye hevesi olan kulüp üyeleri aramaktayız.

- Gerekli aktifliği sağlamayan üyeler kulüp'den uzaklaştırılacaktır.

- Herhangi bir kulüp de bulunan Üyeler katılım sağlayamaz.

5049m0.png

BÖKE

Başvurular Özel Mesaj Yoluyla Kulüp Liderine Yapılacaktır.

5040Cx.png

-

5046TY.png

-

9XWX1M.png

pTwW2q.png

504ZUP.png

T9w8Cq.png

Gelen başvurulara dönüş yapılmadığı takdirde istenilen şartlar karşılanmadığı için başvurunuz olumsuz sonuçlanmıştır.

Kulüp "Squ4LL Kullanıcı Adlı Kulüpler Genel Sorumlusu'nun Bilgisi Dahilinde Açılmıştır.

Son düzenleme:

AKTUĞ1

Yazılım Ekibi Analist
23 Haz 2015
2,367
350
Cevap: İstihbarat Akademi Kulübü

Hayırlı Olsun Katılacaklara Başarılar Dilerim :)

x4807

Katılımcı Üye
10 Ağu 2019
985
16

Sağlam kulüp, başarılar.

Ego1st

Uzman üye
15 Mar 2018
1,112
25

Hayırlı olsun katılacaklara başarılar :))

`AJAX

Katılımcı Üye
21 Haz 2019
398
7

Hayırlı olsun, katılacaklara başarılar dilerim.​

'PANDA

Uzman üye
20 Ocak 2019
1,094
555

çok sağlam bir kulüp olmuş , başarılar dilerim :) (grafiker olarak gelme fikrim var :D )

"Kayra

Uzman üye
10 Ara 2017
1,665
215
AK-47

Hayırlı olsun. Katılacak arkadaşlara başarılar :):

KARA ALP

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,071
68
İSTİHBARAT

Güzel ve farklı bir kulüp olmuş, istihbarat alanında farklı bölümlere ayrırması harika olmuş.
Katılacak olan arkadaşlar bu fırsatı asla kaçırmayın, Zamanınız ve imkanınız varsa başvurun.. Kendinizi bu alanda ilerletmiş olacak ve kendinize güzel katkılar sağlamış olacaksınız. Katılacak arkadaşlara başarılar dilerim..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.