Javascript # Bütün elementlerin sayfadaki konumunu bulma

erman147

Katılımcı Üye
3 Kas 2013
949
0
YALNIZLIK
Arkadaşlar kendim bazı özellikler aramaktaydım ve birşeyi fark ettim bir elementin sayfanın tam olarak neresinde olduğunu bulmak oldukca estetik tasarımlar yapmanızda fantazinizi dahada ileri boyuta taşıyacak şeyler yapmanıza olanak sağlıyormuş :)
Herneyse araştırırken konu başlıklarından haberdar olmadan çöplük gibi google da kolay kolay bulabileceğiniz kodlar değil bunlar. Şu basit kodu bile aradığınız oluyor bazen bu yüzden öğrencilerim olarak sizin için buraya not şeklinde paylaşıyorum. :yardimsever​

BURASI CSS KODLARI​

BURASI BODY KODLARI​

BURASIDA KODLAR AMA TÜRKHACKTEAM KARAKTERLERİ YASAKLADIĞI İÇİN ANLAŞILIR OLMASI İÇİN YUKARIDA GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTIM BU SAYEDE İLGİLİ DETAYLARI DÜZELTEBİLİRSİNİZ.

<!DOCTYPE html>
<html lang="en">

<head>
<**** charset="UTF-8">
<title>********</title>
********* </h(e)ad kapanış> burdan yukarısı önemli değil zaten :)
head,
body {
margin: 0;
padding: 0;
}

#hanimisbenimdivim {
margin: auto;
margin-top: 50px;
width: 300px;
height: 300px;
background-color: crimson;
}

</style>
</head>

<body>
<div id="hanimisbenimdivim" (onmou.seover)="konumbul()"></div>

<script>
function konumbul() {
let div = ********.getElementById("hanimisbenimdivim").getBoundingClientRect();
let sol, sag, ust, alt;
sol = Math.round(div.left);
sag = Math.round(div.right);
ust = Math.round(div.top);
alt = Math.round(div.bottom);
alert("sol = " + sol + " sağ= " + sag + " üst= " + ust + " alt= " + alt);
}

</script>
</body>

</html>

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.