Kali Linux Başlangıç Deneyimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozisoftware

Yeni üye
10 Şub 2023
25
9
Arkadaşlar Kali Linux kuruşumun ilk haftasında pişman oldum aslında hala pes etmiş değilim ama çok fazla hata ile karşılaştım sürekli hata sürekli hata gına geldi hatalardan sıyrılmakta bi hayli zor.
Bana kali linuxu yükleten forumlar oldu forumlarda Kali Linux'un oyun performansının çok daha üstün olduğu söylendi evet haklıymışlar depolamada daha çok yer açılıyor demişlerdi evet haklı çıktılar oyun yüklenmediği için bilgisayarın performansı yüksek depolaması boş.
Yani demem odur ki Kali Linux yüklerken oturtmanız gereken çok şey var ve bu çok zor.
kesinlikle abartmadığımı düşünüyorum ben destekcim olmadan yaptım oyüzden bana aşırı bunaltıcı gelmiş olabilir sizin bir destekçiniz var ise hataları danışabilecek kadar iyi bir kali kullanıcısı ise geçebilirsiniz. Kali çok fazla fedakarlık istiyor zaman olsun eğlenceniz olsun arkadaşlarınız olsun 1 haftadadır kullanıyorum galiba sinir hastalığına yakalandım öyle söyleyebilirim. Başlamak istiyorsanız forumlardan yeni başlamış bir arkadaş edinin. Hem sıkılmassınız hem hevesiniz kaçmaz. Ben kaliden neden soğuduğumu da açıklıyım, toolları 2 gün boyunca kurcaladım hiçbir işe yarayan tool yok denecek kadar az 1 hafta içerisinde 2 tane işlem yaptım sayılabilir bir brute force yazdım terminalden bide bettercap denedim pişman oldum dostoyevsiki yazılır hatalardan hatta dünyanın en uzun romanı olan sefiller bile yazılır. Neyse işte uğraştım bir yere kadar geldim ve pes etmek üzereyim bu konuyu Kali Linux'u kötülemek için açmadım yeni gelecek olanlara bir ön bilgilendirme olarak açtım. Ben pes etmek istemiyorum bana yardım edebilecek biri olursa çok sevinirim.

execnone

Katılımcı Üye
19 Tem 2022
352
173
Hocam maalesef yeni başladığınız zaman bu sorunlarla çok karşılaşıyorsunuz. Sebebi deneyimsizlik.

Bende 2018 2019 gibi öğrenecem diye sabahlara kadar uyumayıp saçımda beyazlıklar oluşana kadar bilgisayara vura vura parçalaya parçalaya öğrendim :D.

Şöyle düşünün, çok fazla kişi bu işi öğrenmek istiyor. Ancak büyük çoğunluk sizin yaşadığınız sorunları yaşayıp pes ediyorlar. Veya araştırmadan, vakit harcamadan kısa yoldan rat yükleyerek birilerine hava atıp hackerım diye övünüyorlar.

Geriye kalan kısım ise gerçekten bu işi ARAŞTIRAN, vakit ayıran, hergün çabalayan ve ne olursa olsun hedeflerinden vazgeçmeyen kısım ise başaranlar oluyor.

Not: asla kendimi örnek göstermiyorum ve asla ben hackerım ben başardım şöyleyim böyleyim demiyorum.

ozisoftware

Yeni üye
10 Şub 2023
25
9
Hocam maalesef yeni başladığınız zaman bu sorunlarla çok karşılaşıyorsunuz. Sebebi deneyimsizlik.

Bende 2018 2019 gibi öğrenecem diye sabahlara kadar uyumayıp saçımda beyazlıklar oluşana kadar bilgisayara vura vura parçalaya parçalaya öğrendim :D.

Şöyle düşünün, çok fazla kişi bu işi öğrenmek istiyor. Ancak büyük çoğunluk sizin yaşadığınız sorunları yaşayıp pes ediyorlar. Veya araştırmadan, vakit harcamadan kısa yoldan rat yükleyerek birilerine hava atıp hackerım diye övünüyorlar.

Geriye kalan kısım ise gerçekten bu işi ARAŞTIRAN, vakit ayıran, hergün çabalayan ve ne olursa olsun hedeflerinden vazgeçmeyen kısım ise başaranlar oluyor.

Not: asla kendimi örnek göstermiyorum ve asla ben hackerım ben başardım şöyleyim böyleyim demiyorum.
usta şimdi ben çok araştırma yaptım hatalarımı evet çözdüm ama şuan öyle bir çıkmaza girdimki hiçbir yerde kaynak yok bilmiyorum sistemi kurarkenmi yanlış yaptım bilmiyorum. abi şimdi bakıyosun izliyosun tamam ne kadar basit diyosunn sonra yapmaya koyuluyosun eror anaaa bu ne kadar zormus oluyor ya ben aslında vazgecmek istemiyorum ama orada yazmayan daha önemli sıkıntılarda var onları çözmeyi deneyeceğim insallah çözerim ama bir süre böyle devam etmek istiyorum belki diğer işleriimi halledebilecek bir laptop alırım bilemiyorum. şu hatalarımı danısabilecek biri olsa ama yok işte

execnone

Katılımcı Üye
19 Tem 2022
352
173
usta şimdi ben çok araştırma yaptım hatalarımı evet çözdüm ama şuan öyle bir çıkmaza girdimki hiçbir yerde kaynak yok bilmiyorum sistemi kurarkenmi yanlış yaptım bilmiyorum. abi şimdi bakıyosun izliyosun tamam ne kadar basit diyosunn sonra yapmaya koyuluyosun eror anaaa bu ne kadar zormus oluyor ya ben aslında vazgecmek istemiyorum ama orada yazmayan daha önemli sıkıntılarda var onları çözmeyi deneyeceğim insallah çözerim ama bir süre böyle devam etmek istiyorum belki diğer işleriimi halledebilecek bir laptop alırım bilemiyorum. şu hatalarımı danısabilecek biri olsa ama yok işte
Hocam istersen sorunlarını forumda paylaş herkes yardımcı olmaya çalışacaktır.

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,610
3,340
Россия
kısaca bir özet dersin ögretmeni ne kadar iyiyse ögrencisi de iyidir 3 günde orta düzey linux bilgim oldu gerekli komutlar vs önerimdir pes etmek asla ilk başlarda üşenirsiniz tabi ama gecer .d

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.