GNU/Linux Kali Linux Beef Kurulumda Hata

xdropdeadex

Anka Team Junior
12 Ara 2020
128
96
Öncelikle merhabalar değerli forum üyesi @THT-Ghost
Forumun yardım içeriğindeki bizlere sunmuş olduğunuz konunun içeriğindeki sorunun "libgcc-9-dev" paketinin kurulum adayı olmadığını ve paketin varolmamasını olmuş olduğunu gözlemledim ki çıktı(output) olarak Debian tabanlı Kali Linux dağıtımına terminal bazında cevap döndürmüştür. Hatanın çözülebilmesi adına Synaptic, Gdebi vb. uzaktan paket yükleyicilerini kurun ve sonraki adım eksik olan paketin tam adına bakın. Eğer paket içeriğiniz hala yoksa "sudo apt-get dist-upgrade && sudo apt-get full-upgrade && sudo apt update" şeklinde komut aracılığıyla paket deponuzu(repository) güncelleyiniz. Eğer baktığınızda güncellemediğini ve işlevini yitirdiğini hatta aynı hatayı döndürdüğünü gördüğünüz an itibariyle bakmanız gereken internetten arama motorları vasıtasıyla paketi dışarıdan yüklemeniz elle kurulum işlemlerini tamamlamanızdır.
Saygı ve sevgilerimle...
Sağlıklı günler dilerim!​

THT-Ghost

Üye
18 Ağu 2021
75
9
24
Öncelikle merhabalar değerli forum üyesi @THT-Ghost
Forumun yardım içeriğindeki bizlere sunmuş olduğunuz konunun içeriğindeki sorunun "libgcc-9-dev" paketinin kurulum adayı olmadığını ve paketin varolmamasını olmuş olduğunu gözlemledim ki çıktı(output) olarak Debian tabanlı Kali Linux dağıtımına terminal bazında cevap döndürmüştür. Hatanın çözülebilmesi adına Synaptic, Gdebi vb. uzaktan paket yükleyicilerini kurun ve sonraki adım eksik olan paketin tam adına bakın. Eğer paket içeriğiniz hala yoksa "sudo apt-get dist-upgrade && sudo apt-get full-upgrade && sudo apt update" şeklinde komut aracılığıyla paket deponuzu(repository) güncelleyiniz. Eğer baktığınızda güncellemediğini ve işlevini yitirdiğini hatta aynı hatayı döndürdüğünü gördüğünüz an itibariyle bakmanız gereken internetten arama motorları vasıtasıyla paketi dışarıdan yüklemeniz elle kurulum işlemlerini tamamlamanızdır.
Saygı ve sevgilerimle...
Sağlıklı günler dilerim!​
Anlamadım Biraz Daha Detaylı Anlatabilirmisiniz ?

xdropdeadex

Anka Team Junior
12 Ara 2020
128
96
Yukarıda oldukça detaylı anlatımı varsaymıştım da aşağıya link bırakayım:
Sizi yönlendirdiğim adres üzerinde baktınız ki tüm paket ve güncellemeleriniz başarısız oldu. Elle kendi klasörlerinizin içerisinden "dpkg -i 'PAKET İSMİ'.deb" komutuyla kurunuz. Eğer bir paket isteği daha istenilirse böyle böyle elle teker teker kurunuz. Biliyorum ve farkındayım bayağı uğraştırıcı bir konu. Fakat bilişim sektöründe kullanım ve yaygılaştırma aşaması kolay iken kurulum hele hatalarla kurulum oldukça nefret edilesi durum da denilebilir. Kurmuş olduğunuz kali içerisinde terminale "beef-xss" yazar mısınız? Şimdi o aklıma takıldı denilebilir. Çünkü varsayılan olarak kurulu düzenle gelmekteydi ki uzun süredir kullanmamaktayım.

THT-Ghost

Üye
18 Ağu 2021
75
9
24
Sizi yönlendirdiğim adres üzerinde baktınız ki tüm paket ve güncellemeleriniz başarısız oldu. Elle kendi klasörlerinizin içerisinden "dpkg -i 'PAKET İSMİ'.deb" komutuyla kurunuz. Eğer bir paket isteği daha istenilirse böyle böyle elle teker teker kurunuz. Biliyorum ve farkındayım bayağı uğraştırıcı bir konu. Fakat bilişim sektöründe kullanım ve yaygılaştırma aşaması kolay iken kurulum hele hatalarla kurulum oldukça nefret edilesi durum da denilebilir. Kurmuş olduğunuz kali içerisinde terminale "beef-xss" yazar mısınız? Şimdi o aklıma takıldı denilebilir. Çünkü varsayılan olarak kurulu düzenle gelmekteydi ki uzun süredir kullanmamaktayım.
şimdi anladım teşekkürler.

Paketi Kurarken Şimdide Böyle Hata Alıyorum: dte02io.png

apt ile güncelledim gene aynı hata var yardımcı olurmusunuz?

cangover

Yeni üye
25 Eki 2023
7
1
eef-xss.service - beef-xss
Loaded: loaded (/lib/systemd/system/beef-xss.service; disabled; preset: disabled)
Active: failed (Result: exit-code) since Thu 2023-10-26 05:43:31 EDT; 5s ago
Duration: 2ms
Process: 2550 ExecStart=/usr/share/beef-xss/beef (code=exited, status=203/EXEC)
Main PID: 2550 (code=exited, status=203/EXEC)
CPU: 446us

Oct 26 05:43:31 kali systemd[1]: Started beef-xss.service - beef-xss.
Oct 26 05:43:31 kali (beef)[2550]: beef-xss.service: Failed to locate executable /usr/share/beef-xss/beef: No such file or directory
Oct 26 05:43:31 kali (beef)[2550]: beef-xss.service: Failed at step EXEC spawning /usr/share/beef-xss/beef: No such file or directory
Oct 26 05:43:31 kali systemd[1]: beef-xss.service: Main process exited, code=exited, status=203/EXEC
Oct 26 05:43:31 kali systemd[1]: beef-xss.service: Failed with result 'exit-code'.

[*] Opening Web UI (http://127.0.0.1:3000/ui/panel) in: 5... 4... 3... 2... 1...
root@kali://#
BÖYLKE HATA ALIYORUM ÇÖZÜMÜ BİLEN VAR MIYDI ACABA ?????????

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.