GNU/Linux Kali Linux Dual Boot Sorunu

coldplus

Katılımcı Üye
10 Ara 2017
428
1
Merhabalar.
Kali linuxu dual boot olarak kurdum fakat pc açılınca hangi işletim sistemiyle başlasın diye bir soru sormuyor direk windows 10 ile başlıyor. Kaliye nasıl geçicem ? İyi günler.

leaks

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
864
1
Ssd yok bende 1 terabayt hdd vardı. Birim küçültüp kaliyi ayırdığım diske kurdum fakat. Direk windows ile başlıyor. Sormuyor hangisi ile çalışacağını.

GRUB önyükleyiciyi yeniden kurmayı dene... Kurduğun USB bellek/CD/DVD'yi tekrar tak oradan shell erişimi vs. gibi bir şey bulursan gir ve şunları yaz:
Kod:
grub-install /dev/sda

DoKToR67

Üye
16 Ocak 2019
96
0
Merhaba Dostum!
Kaliyi Kurarken Kurucağın Diski Ayarlama Bölümünde Ön Yüklenebilir Bayrağı Var Sen O Açık Halde Kurmuşsundur.Kaliyi Ön Yüklenebilir Bayrağını Kapatarak Ayırdığın Diske Tekrar Kur. GRUB Yükleyiciyi'de Zaten En Son Yükleyelim Mi Diye Sorar Onda da Hardiski Seçersin Tamamdır.
Umarım Yardımcı Olmuşumdur...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.