Kali Linux "Failed to Light Display Manager" Hatası

12 Kas 2022
157
35
Forum üyeleri merhaba kali linuxumu acarken failed to start light display manager diyor ve tty ekranina atiyor masaüstüne erisemiyorum lütfen yardım edin.

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
Merhabalar,

CTRL+ALT+F2

Tuşlarına eş zamanlı basınız.

Giriş yapın bilgilerinizle.

systemctl status lightdm

Komutunu yazın. "status GREEN" şeklinde veya status yazısı yeşilse sorun vardır. (Ekranı bilmiyorum, anlayabildiğim bu.)

lightdm --test-mode --debug

Bu kodu çalıştırın. Önünüze sonuç verecektir. "Failed to ...." olanları bu mesajı alıntılayarak yazabilir misiniz?

12 Kas 2022
157
35
Merhabalar,

CTRL+ALT+F2

Tuşlarına eş zamanlı basınız.

Giriş yapın bilgilerinizle.

Komutunu yazın. "status GREEN" şeklinde veya status yazısı yeşilse sorun vardır. (Ekranı bilmiyorum, anlayabildiğim bu.)

Bu kodu çalıştırın. Önünüze sonuç verecektir. "Failed to ...." olanları bu mesajı alıntılayarak yazabilir misiniz?
Failed to start seat: seat0

Sadece bu var hocam

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
Lightdm-gtk-greeter zaten en yeni sürümde diyor hocam önceden yüklemiştim ben

systemctl enable lightdm

systemctl reboot

Bu kodlardan ilki çalıştırmaya 2.'si ise sistemi yeniden başlatmaya yarıyor. Zaten yüklü idi ki önceden çalışıyordu. Kaldır kur yapalım 0o zaman.

sudo apt-get uninstall lightdm-gtk-greeter
sudo apt-get -y install lightdm-gtk-greeter

12 Kas 2022
157
35
systemctl enable lightdm

systemctl reboot

Bu kodlardan ilki çalıştırmaya 2.'si ise sistemi yeniden başlatmaya yarıyor. Zaten yüklü idi ki önceden çalışıyordu. Kaldır kur yapalım 0o zaman.
Tamam hocam hemen yapip haber veriyorum size

systemctl enable lightdm

systemctl reboot

Hocam yeniden yükledim suan ne yapmam lazım

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
Hayir hocam,neden onu yazdirdiniz ya :(
But if I delete /etc/X11/xorg.conf.d/20-displaylink.conf, displaylik works correctly!

Bu ifade ile sorunun çözüldüğünü gördüm. Benzer işlemi uygulattım. Bu şekilde çözülmesi gerekiyordu. Giriş yaparken direkt burada takılmasına anlam veremedim.

Açılış ekranında "Advanced Options" kısmına geçebiliyor musunuz?

Screenshot-from-2022-10-17-16-50-11.png.webp

12 Kas 2022
157
35
Bu ifade ile sorunun çözüldüğünü gördüm. Benzer işlemi uygulattım. Bu şekilde çözülmesi gerekiyordu. Giriş yaparken direkt burada takılmasına anlam veremedim.

Açılış ekranında "Advanced Options" kısmına geçebiliyor musunuz?

O kısımda "recovery mode" kısmı var. O şekilde başlatın lütfen. Ekranda takılı kalma kısmını geçmiş olursunuz. Tekrar komut satırının açılması gerekir.

CTLR + ALT + F7 atın orada. Düzelecek diye umuyorum.
Hocam tekrar terminal kismina gecebildim ancak CTRL+ALT+F7 tepki vermiyor :( hocam neden yaptiniz bunu ya :( bana dm yoluyla iletisim bilgilerinizi birakabilme sansiniz varmi?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.