Kali Linux Kurulum

9 Ağu 2022
78
61
Merhaba,
Linux bir süredir ilgimi çekiyor. Elimde, eski ama fiziksel olarak yeni gibi olan laptopa format atıp (orijinal CD leri ile) XP yükledim. Tabii güncellemek bir sıkıntı ve de zaman alıcı bir işlem. İnternete bağlanabilmesi için SP leri ve net frame workler ayrı bir işlem. O da benim işime gelmiyor. Uğraşamıyorum. Ücreti karşılığı, flaş bellekten veya DVD den yükleyebileceğim bir KALILINUX u alabilir miyim? Virtual box a gerek kalmaz tahmin ediyorum. Çünkü PC'yi sadece linux a tahsis edeceğim. Tak yükle veya yükle çalıştır şeklinde bir araca ihtiyacım var. Ücretini, ve yollayabileceğim IBAN adresini özel mesaj olarak verirseniz ayırdığım bütçeyi de aşmıyorsa hemen yollayabilirim. Teşekkür ederim.

ɴᴜʟʟ

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
742
670
/www/
Merhaba,
Linux bir süredir ilgimi çekiyor. Elimde, eski ama fiziksel olarak yeni gibi olan laptopa format atıp (orijinal CD leri ile) XP yükledim. Tabii güncellemek bir sıkıntı ve de zaman alıcı bir işlem. İnternete bağlanabilmesi için SP leri ve net frame workler ayrı bir işlem. O da benim işime gelmiyor. Uğraşamıyorum. Ücreti karşılığı, flaş bellekten veya DVD den yükleyebileceğim bir KALILINUX u alabilir miyim? Virtual box a gerek kalmaz tahmin ediyorum. Çünkü PC'yi sadece linux a tahsis edeceğim. Tak yükle veya yükle çalıştır şeklinde bir araca ihtiyacım var. Ücretini, ve yollayabileceğim IBAN adresini özel mesaj olarak verirseniz ayırdığım bütçeyi de aşmıyorsa hemen yollayabilirim. Teşekkür ederim.
Merhaba , sanırım yapmak istediğiniz şey ana makinenize Kali Linux kurmak değil mi?

Eğer ki doğru anladıysam şunları yapmalısınız ;
1 - Kali'nin sitesine girmelisiniz ve ana makine için olan dosyayı indirmelisiniz.
(Get Kali | Kali Linux)
2 - Dosyayı flaşınıza kurmalısınız. ( Rufus vb. programlarla )
3 - Kurulum sonrası flaşı taktıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız. BIOS'dan USB'yi başlatmayı seçmelisiniz.
4 - Kurulum menüsü ile karşılaşacaksınız. Buradaki adımları sanal makineye uygun bir şekilde yapabilirsiniz fakat yapmanız gereken bazı değişiklikler olacaktır. Bunlardan bir tanesi kaplayacağı alan. Burada seçmeniz gereken seçenek tüm sistemi formatladıktan sonra Kali'yi kurmak seçeneği olacaktır. Diğer adımlarda ne yapmanız gerektiğini zaten anlayacaksınız. Kurulumda sanal makineden çok bir farkı yok.

Kısa ve öz bir şekilde anlatmam gerekirse bu şekilde yapılmalı. Herhangi bir hata ile karşılaşırsanız bana özel mesaj gönderebilirsiniz.

9 Ağu 2022
78
61
Merhaba,
Evet flash a yükleme yaptım. Ham PC'ye SP leri Net.frameworkleri VB.Net 2010 express edition yükledim. XP yi kullanılır hale getirdim. Bildiğiniz gibi MS XP desteğini kaldırdı internete girmek biraz sıkıntılı. Bu arada bir de Linux kurayım dedim. İlk fırsatta kalılinuxu flash ten kuracağım. İlginiz için teşekkür ederim. Takıldığım yerler olursa sorarım.
not: Bu arada fırsat bulursam SP leri ve net.FrameWork ve kritik KB güncellemelerini ihtiva eden bir dosya hazırlayıp paylaşmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.