GNU/Linux Kali Linux Login Donma

hellofriend

Yeni üye
1 Şub 2019
2
0
Merhaba THT ailesi, yeni üye oldum eğer fazladan yazım yanlış yazım hatam olursa şimdiden affola. Yaşadığım sorunu yabancı sitelerdede türk sitelerindede araştırdım söylenenlerin bir çoğunu yapmama rağmen düzeltemedim daha önceden böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım. Sorunum ise şu;
Kali sitesinden 64bit iso indirdim usb ye rufus ile yazdırdım formatı attım diskin tamamına kurdum. Hatta hatalımı yaptım diye sorun yüzünden bir kaç kez kurdum tekrar tekrar.
Açılışta login sonrası ekran siyah ve gri artık hangisi denk gelirse oraya geliyor donuyor sol üst köşedede ekran bozulur renk renk öyle bir arıza varmış gibi bir şey var öyle donuyor kalıyor
Düzeltmek için login ekranında ctrl+alt+f2 gelen bu ekrandada 3 yol ya donuyor aynı şekilde
Diğeri yazıları geliyor yazılanlardan bazıları şunlar pcıe bus error , cpu stuck o şekilde donuyor kalıyor error kısmı tekrar tekrar yazılıyor
Diğerinde yazılar geliyor konsol açılıyor yazabilecek bir duruma geliyorum update upgrade , grub update , dpkg —configure -a , değişen birşey yok. Hatta grub menüsünde e ye basıp açılan ekrandada bir iki bir şey yazmıştım yabancı sitede görmüştüm düzelmedi
Artık bir çare bulabilecek varsa çok mutlu olurum.

Laptop özellikleri — i5 8300H , 8gb ram , nvidia gtx 1050 , 256gb 2100/1200 ssd ...

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
tty bölümünden ekran kartınızın driverlarınızı yükleyiniz ardından restart atın sorununuz çözülecektir. Bir diğer yol da xfce sürümünü indirirseniz giriş sağlayacaktır giriş sağladıktan sonra driverlarınızı yükleyebilirsiniz. İkisi arasındaki fark ne derseniz sadece görünüş farkı bulunmaktadır.

hellofriend

Yeni üye
1 Şub 2019
2
0
Merhaba,
tty bölümünden ekran kartınızın driverlarınızı yükleyiniz ardından restart atın sorununuz çözülecektir. Bir diğer yol da xfce sürümünü indirirseniz giriş sağlayacaktır giriş sağladıktan sonra driverlarınızı yükleyebilirsiniz. İkisi arasındaki fark ne derseniz sadece görünüş farkı bulunmaktadır.

tekrardan merhaba şimdi ben herhangi giriş terminal masaüstü açamıyorum dediğim gibi ctrl+alt+del işlemi ilede şansa bağlı yazı yazabilecek duruma geliyorum ikinci dediğinizi komşudan bir yerden elime laptop geçince usb ye ancak öyle yazdırabilirim deneyeceğim başka bir yol eğer varsa yardım hala bekliyorum çok teşekkür ederim eğer olursa olan yoluda yazarım

Albayım grafik sorunlu diyince siz ben biraz araştırdım kalinin kendi sitesinde https://forums.kali.org/showthread....ling-official-NVIDIA-driver-in-Optimus-laptop ilk 3 adımı yapınca oldu umarım çok fazla sorunl daha karşılaşmam bu sefer dediğiniz gibi içerden güncelleyebilirim tty bölümünü baktım göremedim çaylaklığımdan link varsa gönderebilirmisiniz tekrardan çok sağolun

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.