GNU/Linux Kali Linux mana-toolkit

cem berkay

Yeni üye
29 Haz 2015
14
0
İyi günler, elimde

Mediatek 802.11 n wlan

modelinde bir wifi adaptör var. Hem linux bilmediğim için, hem de kodlama, yazılıma meraklı olduğum için udemy'den 5,6 tane ders aldım. Bunların içerisinde 'etik hacker olma kursu' da vardı. Kali linuxta işlem yapabileceğimiz ve Türkiye içerisinden satın alabileceğimiz wifi kartları arasında düşük bütçeli olarak bu modelin linkini vermiş. Ben de bu modeli alma kararı aldım, zaten kendi ağımda işlem yaptığım için çekmeme v.b bir sorun olmayacaktı. Ürünün chipseti, kullandığı driver;

bu şekilde gözüküyor. Monitor mode'a geçebiliyorum, bilgi toplayabiliyorum buraya kadar hiç sorun yok. derslerde mana-tool ile işlem yapmaya geçtik. Amaç sanal router oluşturmak ve kablolu bağlantıdan alınan interneti bu sanal router'dan vermek. Sorun burada başlıyor. Öncelikle leafpad /etc/mana-toolkit/hostapd-mana.conf komutunu girerek hostapd-mana.conf
dosyasını açtım, dosya içerisinde usb adaptörüm wlan1 olarak geçiyordu ama wlan0 olduğu için wlan0 yaptım ve kaydettim. Ve görüldüğü üzere driver'da nl80211 yazıyor.

Driver'ı hiç ellemedim, devam ediyorum. leafpad /usr/share/mana-toolkit/run-mana/start-nat-simple.sh komutunu giriyorum burada da wlan1 yazan değeri wlan0 yapıp kaydedip çıkıyorum.

Sonrasında bash /usr/share/mana-toolkit/run-mana/start-nat-simple.sh komutunu giriyorum ve hiçbir sorun çıkmaması gerekiyor, en azından videolu derste bu şekildeydi. Ben böyle bir hata alıyorum.

Burada nl80211: Driver does not support authentication/association or connect commands yazısını görünce diyorum ki acaba ben kendi usb adaptörümü monitör moduna geçirirken gösterdiği driver'ı mı girmeliyim? Sonrasında bu değeri değiştiriyorum ve adaptörümün driverını giriyorum. Bu arada bu işlemler yapılırken monitör modu kapalı, yani wlan0 yerine wlan0mon yazmalısın gibi cevaplar yazmayın lütfen, cihazın driver ve chipsetini başka nasıl gösterebilirim bilmediğim için monitor moda geçirerek göstermiştim.

Değeri değiştirdikten sonra aynı komutu tekrar giriyorum;

Bu sefer de böyle bir hata alıyorum. Sebebini yabancı forumlarda araştırdım fakat bulamadım. Ne yapmalıyım? Adaptör değiştirirsem sorunum çözülür mü?

Not: Bu arada fotoğraflarda farketmemiş olabilirsiniz, virtualbox içine kali linux kurdum.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.