Kali Linux Şifresini Unutmak Veya Giriş Yapamamak

olilaraT

Katılımcı Üye
7 May 2022
268
234
Sanal Makine Üzerinden Anlatacağım

İlk olarak Kali Linux'u başlatıyoruz.

pcx0dj4.PNG

Aşağıdaki ekran görünür görünmez "E" tuşuna basıyoruz.

39h61om.PNG

Karşımıza aşağıdaki gibi bir arayüz çıkacak.

1tn2r2i.PNG

Aşağı ok tuşu ile linux ile başlayan satıra geliyoruz.

k3hu0bs.PNG

Sağ ok tuşu ile aşağıda işaretlediğim yere gelip o kısımları siliyoruz.

hhzzgt0.PNG

Silinen yerleri aşağıdaki gibi dolduruyoruz ve ardından f10 tuşuna basıyoruz.

b45v3uz.PNG

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki gibi bir arayüzle karşılaşacağız. Burada passwd komutunu girerek bizden yeni şifre istemesini sağlayacağız. İkinci kez şifreyi girip şifre onaylandıktan sonra sanal makineyi kapatıp açtığımızda yeni belirlediğimiz şifre ile giriş yapabileceğiz.

7c3aavu.PNG

Umarım faydalı olmuştur.

Son düzenleme:

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,620
3,367
Россия
merhaba asker selaüm aleyküm bir öneri vermek istiyorum evet bu durumlar bir cok kullanıcının başına gelmişdir ve gelmeye devam ediyor'dur buna benzeyen basit şifreler kullanmak daha iyi olur diye düşünüyorum bir örnekle taclandırmak istiyorum kullanıcı adı "root" şifresi "toor" olabilir diye düşünüyorum şifreleri unutmamak adına kolay gelsin asker hayırlı akşamlar dilerim..

ERSSE

Katılımcı Üye
6 Kas 2019
465
138
Street

pcx0dj4.PNG

39h61om.PNG

1tn2r2i.PNG

k3hu0bs.PNG

hhzzgt0.PNG

b45v3uz.PNG

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki gibi bir arayüzle karşılaşacağız. Burada passwd komutunu girerek bizden yeni şifre istemesini sağlayacağız. İkinci kez şifreyi girip şifre onaylandıktan sonra sanal makineyi kapatıp açtığımızda yeni belirlediğimiz şifre ile giriş yapabileceğiz.

7c3aavu.PNG

Umarım faydalı olmuştur.

eline sağlık

olilaraT

Katılımcı Üye
7 May 2022
268
234
merhaba asker selaüm aleyküm bir öneri vermek istiyorum evet bu durumlar bir cok kullanıcının başına gelmişdir ve gelmeye devam ediyor'dur buna benzeyen basit şifreler kullanmak daha iyi olur diye düşünüyorum bir örnekle taclandırmak istiyorum kullanıcı adı "root" şifresi "toor" olabilir diye düşünüyorum şifreleri unutmamak adına kolay gelsin asker hayırlı akşamlar dilerim..
Aleyküm Selam bu giriş için kolay olabilir ama eskiden varsayılan kullanıcı adı ve şifre böyle geliyordu bunu bilen biri bilgisayarınızdaki kali linux işletim sistemine giriş yapabilir. Ya da bu konuda bahsettiğim gibi yapıp da giriş yapabilir.

LastRaen

Yeni üye
7 May 2021
9
3

pcx0dj4.PNG

39h61om.PNG

1tn2r2i.PNG

k3hu0bs.PNG

hhzzgt0.PNG

b45v3uz.PNG

7c3aavu.PNG

Umarım faydalı olmuştur.

Yararlı bilgi,teşekkür ederim

olilaraT

Katılımcı Üye
7 May 2022
268
234

Yararlı bilgi,teşekkür ederim

Teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.