Kali Linux Virtual Box İptal Edildi Sorunu

Tyrone

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,337
617
Kamino
Merhabalar;

VirtualBox içinde Kali Linux kurarken hata almanızın birçok nedeni olabilir.

1-VirtualBox'ın en son sürümünü kullanmadığınızdan.
2-Kali Linux ISO dosyasının bozuk olduğundan.
3-VirtualBox ayarlarında bir sorun olmasından.

Aşağıya bırakacağım video linkinden bakarak kurabilirsiniz;

Nivens

Yeni üye
15 Ocak 2023
11
3
Aynı sorunu şu anda bende yaşıyorum en güncel sürümleri yükledim fakat virtual box da içe aktar dediğim zaman kali linux u ova dosyası olarak görmüyor çözümü bilen var mıdır?

Nivens

Yeni üye
15 Ocak 2023
11
3
aslında eskiden de olsa bende de olmuştu :(
iso dosyasıyla kurmayı tavsiye ettiler bir de onu deneyip geri bildirim bırakacağım

Kali Linux'u virtual box içine kurmak isterken hata veriyor, iptal edildi diyor, neden acaba?

iso dosyasıyla kurmayı tavsiye ettiler bir de onu deneyip geri bildirim bırakacağım
Sorunu çözdüm ben geçen günlerde bios reslemek zorunda kalmıştım sanallaştırma açmayı unutmuşum belki iso vs bile olmayabilir bendeki sorun ama yine de iso ile yükledim yüklerkende sorun çözüldü "
" yüklediğim video burası konu açan arkadaşın da belki işine yarar. Sanallaştırma nasıl açıcam diyorsanda biosunda overclock da cpu ayarları kısmında svm diye bir ayarı enable hale getirmen gerekiyor kendi ana kartının adını yazıp svm diye aratırsan bir video çıkacaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.