Kali linux wifi adaptör sorunu

VaRTOLU_ZaZa

Yeni üye
2 Ağu 2021
5
2
23
Ben yaklaşık 1 ay önce Bu wifi adaptör ü aldım. Bilgisayara takınca çalışıyor. Win 10 sanal makinede de çalışıyor. Ama kali sanal makinede bir türlü calistiramadim. Yardımcı olabilir misiniz?

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,622
1,616
Kullanmadığım için olur mu bilmiyorum ancak deneyiniz

Eğer vm virtualbox kullanıyorsanız
Sanal makinenize tıklayın ve ayarlara girin
Usb bölümünde en sağdaki "+" bölümüne tıklayın
Bütün bağlı aygıtlar gözükecektir
Oradan seçip tamama tıklayın

İnşallah yardımcı olabilmişimdir
İyi forumlar dilerim

'Laymen

Katılımcı Üye
11 Tem 2021
596
397
Black Earth

Merhaba Dostum araştırmamin sonucu​

WiFi Adaptörünü Sanal Makineye Bağlama​

1- İlk olarak harici WiFi adaptörünü bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarınız kartı otomatik olarak tanıdıysa diğer maddeye geçebilirsiniz. Eğer bilgisayarınız kartı otomatik olarak tanımadıysa ürün kutusu içerisinde bulunan CD’yi bilgisayarınıza takın ve sürücü kurulumunu yapın.

2- Ağ ayarlarını yapmak için VirtualBox’ı açın. Sanal makinenize tıklayın ve ayarlar sayfasına gidin. Bu sayfada bulunan USB kısmına gidin ve “USB denetleyicisini etkinleştir” seçeneğine tıklayın. Burada USB 1.1, 2.0 ve 3.0 olmak üzere 3 farklı madde bulunacaktır. Bunlardan herhangi birini seçerek işleme devam edebilirsiniz. Eğer ileri aşamalarda kart bağlanmazsa bu ayarı değiştirebilirsiniz.

icerik-kalilwifiadaptoru2.png

3- Aynı kısımda bulunan “USB Aygıtı Süzgeçleri” kısmında yanda bulunan (+) işaretine basın ve bilgisayarınıza takmış olduğunuz WiFi adaptörünü seçin. (Genelde 802.11.n olarak gözükmektedir.) Bu işlemi yaptıktan sonra ayarlardan çıkıp sanal makinenizi başlatabilirsiniz.

icerik-kalilwifiadaptoru3.jpg

4- Kali Linux’u açtıktan sonra WiFi’a bağlanabilmek için kablolu bağlantıyı kapatmanız gerekmektedir.

icerik-kalilwifiadaptoru4.png

5- Bu işlemi yaptıktan sonra WiFi sembolüne tıklayıp “Select Network” ile açılan sayfadan herhangi bir kablosuz ağa bağlanabilirsiniz. Eğer açılan sayfada “No Network” hatasını görüyorsanız WiFi kartınızı USB’den çıkarıp geri takın ve terminali açıp service network-manager restart komutunu yazarak tekrardan deneyin.

Sorunun çözülmediyse yazabilirsin tekrar

Keyifli Forumlar Dilerim :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

AHMET SENCER

Katılımcı Üye
19 Şub 2021
732
409
TANRI DAĞI
Ben yaklaşık 1 ay önce Bu wifi adaptör ü aldım. Bilgisayara takınca çalışıyor. Win 10 sanal makinede de çalışıyor. Ama kali sanal makinede bir türlü calistiramadim. Yardımcı olabilir misiniz?
Merhaba değerli üye :

öncelikle kali linux da ayarlar kısımda wifi adaptörünü USB olarak eklemen lazım sonra yeniden başlat bidaha dene olmaz ise pc nin farklı usb girişlerine tak dene adaptörü bunları denedikten sonra çalışmaz ise yine bu konunun altına yazabilirsin :

Umarım yardımcı olmuşumdur iyi forumlar :)

'Laymen

Katılımcı Üye
11 Tem 2021
596
397
Black Earth

Merhaba Dostum araştırmamin sonucu​

WiFi Adaptörünü Sanal Makineye Bağlama​

1- İlk olarak harici WiFi adaptörünü bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarınız kartı otomatik olarak tanıdıysa diğer maddeye geçebilirsiniz. Eğer bilgisayarınız kartı otomatik olarak tanımadıysa ürün kutusu içerisinde bulunan CD’yi bilgisayarınıza takın ve sürücü kurulumunu yapın.

2- Ağ ayarlarını yapmak için VirtualBox’ı açın. Sanal makinenize tıklayın ve ayarlar sayfasına gidin. Bu sayfada bulunan USB kısmına gidin ve “USB denetleyicisini etkinleştir” seçeneğine tıklayın. Burada USB 1.1, 2.0 ve 3.0 olmak üzere 3 farklı madde bulunacaktır. Bunlardan herhangi birini seçerek işleme devam edebilirsiniz. Eğer ileri aşamalarda kart bağlanmazsa bu ayarı değiştirebilirsiniz.

icerik-kalilwifiadaptoru2.png

3- Aynı kısımda bulunan “USB Aygıtı Süzgeçleri” kısmında yanda bulunan (+) işaretine basın ve bilgisayarınıza takmış olduğunuz WiFi adaptörünü seçin. (Genelde 802.11.n olarak gözükmektedir.) Bu işlemi yaptıktan sonra ayarlardan çıkıp sanal makinenizi başlatabilirsiniz.

icerik-kalilwifiadaptoru3.jpg

4- Kali Linux’u açtıktan sonra WiFi’a bağlanabilmek için kablolu bağlantıyı kapatmanız gerekmektedir.

icerik-kalilwifiadaptoru4.png

5- Bu işlemi yaptıktan sonra WiFi sembolüne tıklayıp “Select Network” ile açılan sayfadan herhangi bir kablosuz ağa bağlanabilirsiniz. Eğer açılan sayfada “No Network” hatasını görüyorsanız WiFi kartınızı USB’den çıkarıp geri takın ve terminali açıp service network-manager restart komutunu yazarak tekrardan deneyin.

Sorunun çözülmediyse yazabilirsin tekrar

Keyifli Forumlar Dilerim :)
Buraya kadar gelip gözükmesse adaptör desteklemiyordur demekti sanırım Yanlış Bilmiyorsam.

spocr

Üye
15 Ağu 2021
151
61
18
Azerbaycan Türkiye
Öncelikle herkese merhabalar ,
Benim sorunum bir süredir var ve çözüm arıyorum usb wireless adaptör aldım markası Tp Link -WN823N ifconfig den baktığımda wlan0 gözükmüyordu bende compat-wireless-2010-06-26-p.tar.bz2 bunu yükledim ve wlan1 ve wlan0 gözükmeye başladı ardından aircrack-ng yazılımını kullanıyordum ve wi-fi ları ararken hiçbir ağ bulamadığını farkettim sonra baktığımda kart ağların hiçbirini görmüyordu sonra sanal makineyi kapatıp açtıktan sonra adaptörü görmemeye başladı garip bir olay anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler. Arkadaşlar ama sizin adaptordede sıkıntı olabilir

XArmagedonX

Yeni üye
15 Eyl 2021
32
4
28
1) Eğer daha önceden Broadcom sürücülerini yüklemeye çalıştıysanız yaptığınız bütün değişiklikleri geri alın. Eğer bir şey yapmadıysanız bu adımı geçin.

2) "apt update"

3) "update-pciids"

4) Sistemi yeniden başlatın.

5) "apt install bcmwl-kernel-source"

6) Sistemi yeniden başlatın.

[14e4:4358] PCI.ID'li kartınızın sürücü paketi adı "bcmwl-kernel-source" (zaten adımları yazarken belirttiğim gibi). Bunu kurduktan sonra sürcüleriniz de bir eksik olmaması lazım. Diğer işletim sistemlerinde de çalıştığına göre eksik olabilecek şeyin bu olduğunu düşünüyorum.

NOT: Başlarına "sudo" eklemeyin. Kali Linux'ta root yetkilerine sahip olduğunuz için "sudo" komutunu kaldirin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.