GNU/Linux Kali Linux wifi bağlanmama sorunu

KernelPanic-

Yeni üye
8 Haz 2022
13
2
Arkadaşlar merhaba tekrar tekrar aynı konudan dolayı size danışmam gerekiyor her yolu denedim fakat bir sonucu ulaşamadım yardımlarınızı bekliyorum Virtualbox üzerinden kali linux kullanıyorum wifi ağlarını görmesine rağmen bağlanmıyor VMware kurup denedim aynı hatayı alıyorum Kali Linux 2019.3 denedim aynı problemle karşılaşıyorum rica ediyorum şu soruna bi el atın çözelim aylardır uğraşıyorum USB adaptörümü görüyor kablosuz ağlar görünüyor bağlanmaya çalıştığım zaman "Bağlı değil" hatası alıyorum lütfen yardım edin

Easter

Katılımcı Üye
14 Ağu 2022
396
1
448
Merhaba, Terminal açın ve Terminal'e "service network-manager start" eğer olmazsa "service network-manager restart" yazın. Yukarıda verdiğim komut işe yaramaz ise "nmcli networking on" yazın ve deneyin.

nygma03

Yeni üye
29 Ağu 2022
46
5
Merhaba, Terminal açın ve Terminal'e "service network-manager start" eğer olmazsa "service network-manager restart" yazın. Yukarıda verdiğim komut işe yaramaz ise "nmcli networking on" yazın ve deneyin.
^
''Failed to start network-manager.service: Unit network-manager.service not found.'' hatası aldım ikisinide denediğim halde

ve şöyle bir sorum olacaktı normalde wifi kartı telefon üzerinden görebiliyormuyum?

9 Tem 2022
165
1
48
Arkadaşlar merhaba tekrar tekrar aynı konudan dolayı size danışmam gerekiyor her yolu denedim fakat bir sonucu ulaşamadım yardımlarınızı bekliyorum Virtualbox üzerinden kali linux kullanıyorum wifi ağlarını görmesine rağmen bağlanmıyor VMware kurup denedim aynı hatayı alıyorum Kali Linux 2019.3 denedim aynı problemle karşılaşıyorum rica ediyorum şu soruna bi el atın çözelim aylardır uğraşıyorum USB adaptörümü görüyor kablosuz ağlar görünüyor bağlanmaya çalıştığım zaman "Bağlı değil" hatası alıyorum lütfen yardım edin
Cozum yaparmisin dostum virtual box ayarlara gir internet kismini nat yap duzelecek yada kod budur. Bunu gir terminale duzelir. Emegin hakki cozum bulmakla verilir. Cozum buldum de. Hadi.
Kod:
sudo service network-manager restart
systemctl reboot

jogacan

Katılımcı Üye
20 Mar 2022
420
1
210
hocam merhaba iki program birden kurulu olduğu zaman çakışma ihtimali olabilir iki programı da tamamen silip vmware kurup deneyin ben o şekilde çözmüştüm

9 Tem 2022
165
1
48
Tesekkur ederim eskiden moderator asistaniydik. Haksizlik oldu bize. Neyse cozum buldurduk selamlar demeden once derimki THT Yardim boyle degildi ne oldu buraya. Ben bile THT Yardim adi altinda poategro olmadan gizli insta hesabi gornurmu dedim çıt yok. Ne oldu buraya

nygma03

Yeni üye
29 Ağu 2022
46
5
Tesekkur ederim eskiden moderator asistaniydik. Haksizlik oldu bize. Neyse cozum buldurduk selamlar demeden once derimki THT Yardim boyle degildi ne oldu buraya. Ben bile THT Yardim adi altinda poategro olmadan gizli insta hesabi gornurmu dedim çıt yok. Ne oldu buraya
bence fırtına öncesi sessizlik gibi birşey bu birşey var ama bence hazırlık yapılıyor.......

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.