Kali Linux'ta VPN'i Kapatınca İnternete Bağlanamıyorum

LuZkCy

Katılımcı Üye
24 May 2020
332
128
Türk Hack Team
Merhabalar dün bir tane vpn indirdim protonvpn ertesi gün tekrardan açtığım da vpne bağlandığım zaman internete rahatça girebiliyorum fakat vpni kapatınca bağlantım kopuyor internete bağlanamıyorum
ağ yönetimini etkinleştirip kapattım
sağ üstten kablolu bağlantılara vs tıkladım sıfıraldım aynı sorunu yaşıyorum çözümünü bilen var mı acaba ?

9dw6azg.PNG ( Burada kullandığım vpn aracı gözüküyor buna tıkladım mı internete rahat girebiliyorum )

n0hnk0h.PNG ( Burada vpn kapattığım zaman aldığım hattalar )

Moderatör tarafında düzenlendi:

V3YS0Z

Deneyimli Moderatör
3 Şub 2015
2,498
661
Türkiye Cumhuriyeti
Merhabalar dün bir tane vpn indirdim protonvpn ertesi gün tekrardan açtığım da vpne bağlandığım zaman internete rahatça girebiliyorum fakat vpni kapatınca bağlantım kopuyor internete bağlanamıyorum
ağ yönetimini etkinleştirip kapattım
sağ üstten kablolu bağlantılara vs tıkladım sıfıraldım aynı sorunu yaşıyorum çözümünü bilen var mı acaba ?

9dw6azg.PNG ( Burada kullandığım vpn aracı gözüküyor buna tıkladım mı internete rahat girebiliyorum )

n0hnk0h.PNG ( Burada vpn kapattığım zaman aldığım hattalar )

Merhaba LuZkCy,

Sanal makine ağ ayarlarının VPN'e göre şekillenmediğine emin olduktan sonra sistemi yeniden başlatmayı deneyebilirsin.

İyi Forumlar...

'Mergen

Katılımcı Üye
27 Kas 2022
273
206
Bu sorun bende de oluyor dostum, maalesef kali de böyle bozukluklar olabiliyor. proton vpn ile bağlantı yap, sonra bağlantısı kes ve terminalde ' service NetworkManager restart' yap işe yarayabilir.

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,610
3,340
Россия
selam virtual box icin araclar kısmından işaratlendigi yerlere tıklayarak internet sorunu cözebilirsiniz ama Wvaware icin olanı bilmiyom virtualbox kullanıyorsanız bu yöntem ile internet sorunu ortatan kalkacaktır. :)
SF5R32.png

SF5iFk.png

LuZkCy

Katılımcı Üye
24 May 2020
332
128
Türk Hack Team
Merhaba LuZkCy,

Sanal makine ağ ayarlarının VPN'e göre şekillenmediğine emin olduktan sonra sistemi yeniden başlatmayı deneyebilirsin.

İyi Forumlar...
olmadı mlsf hocam ya
Bu sorun bende de oluyor dostum, maalesef kali de böyle bozukluklar olabiliyor. proton vpn ile bağlantı yap, sonra bağlantısı kes ve terminalde ' service NetworkManager restart' yap işe yarayabilir.
hocam dediğini yapıyorum şu şekilde yapıyoum tarayıcıyı açıyorum vpn ile aratmak istediğim yazıyı yazıyorum sonra kapatıp terminale gelip
service NetworkManager restart
yazıyorum oluyor fakat tarayıcıyı vs kapattıgım zaman yada başka bir sekmede tekrar aynı hatayı alıyorum daha sonra sürekli vermeye başlıyor
selam virtual box icin araclar kısmından işaratlendigi yerlere tıklayarak internet sorunu cözebilirsiniz ama Wvaware icin olanı bilmiyom virtualbox kullanıyorsanız bu yöntem ile internet sorunu ortatan kalkacaktır. :)
SF5R32.png

SF5iFk.png
ayarlarım bu şekilde hocam

'Mergen

Katılımcı Üye
27 Kas 2022
273
206
olmadı mlsf hocam ya

hocam dediğini yapıyorum şu şekilde yapıyoum tarayıcıyı açıyorum vpn ile aratmak istediğim yazıyı yazıyorum sonra kapatıp terminale gelip

yazıyorum oluyor fakat tarayıcıyı vs kapattıgım zaman yada başka bir sekmede tekrar aynı hatayı alıyorum daha sonra sürekli vermeye başlıyor

ayarlarım bu şekilde hocam
Proxy ayarlarını kontrol edebilir misin? Burpsuite kullandın mı hiç ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.