Kali Üzerinden Darkcomet Kullanımı (Resimli)

ardaiynem

Katılımcı Üye
23 Tem 2012
716
1
Evet arkadaşlar bildiğiniz gibi Kali üzerinden birçok şey yapılabilir ama çoğu kişi payload lar hakkında sıkıntı yaşıyor. Aslında bu konu daha çok Kali'yi Virtual Bilgisayara değilde Normal Bİlgisayara kuranlara daha çok hitap ediyor çünkü zaten Windowsta Darkcomet Kullanılıyor

Geçelim Anlatıma (Ben Kali 2.0 amd64 üzerinden yapacağım)

NOT: Kodları Tırnak içine aldım Kesinikle tırnakları çıkartıp yazınız

1.Öncelikle "Wine" programını bilenler vardır .Bu program Windows çalıştırılabilir dosyaları (exe uzantılı dosyalar) Linux üzerinde çalıştırmaya yarar.Eski kali sürümlerinde çok rahat System Applications da bulunur ama Kali 2.0'da bunu bir program olarak bulamazsınız ama sakın indirmeye çalışmayın çünkü sistemin içinde gizlidir ;)

Not: Bu uygulamayı AÇMIYORUZ sadece wine 'nin olmadığını göstermek için böyle arattım

2."cd Masaüstü" yazdık (sizde kabul etmezse cd Desktop yapabilirsiniz) Şimdi niye yazdık diye soranlar vardır .Bu darkcomet dosyası gördüğünüz gibi masaüstünde bu yüzden böyle yaptık siz başka klasöre atarsanız onu cd yapın yada direk root'a atın hiç birşey yapmayın

3.şimdide "cd DARKCOMET" yazdık (büyük-küçük harflere dikkat edelim) böylece direk exe'mizi çalıştırabileceğiz

4."wine DarkComet.exe" yazıyoruz ve enter'lıyoruz karşımızda darkcomet çıkıcak

5.herseferinde bu kodları yazmıyıcaksınız bir kez yazdıktan sonra Darkcomet.exe ye sağ tıklayıp birlikte aç 'dana a Wine Application seçersek üzerine basınca artık direk açılır

EVET BURAYA KADAR OLANLAR ZEVKİNİ ÇIKARSIN AMA BENDE OLDUĞU GİBİ "bozuk exe dosyası" GİBİ BİR HATA ÇIKANLAR OKUMAYA DEVAM ETSİN

6.Bu hata tahminime göre 32 bit kali değilde 64 bit kali kullananlarda çıkıyor bu kişiler sadece 64 bit exe ler açabiliyor çözümü ise şöyle

7.Terminale direk bu kodu yazıyoruz "dpkg --add-architecture i386 && apt-get update && apt-get install wine32" Enterlıyoruz birşeyler sorunca E harfine yani Evet e basın bekleyin tamamen yüklenmesini sonra kodun çalıştığını sizde görüceksiniz :)

Sonuç ;

Konu tamamen bana aittir Okuduğunuz için teşekkürler :))

Not:Yanlış Komut Yazımı ile oluşacak sorunlardan uygulayan kullanıcı sorumludur.

Son düzenleme:

ardaiynem

Katılımcı Üye
23 Tem 2012
716
1
olur onda wine yüklü hatta bu işlemlerin hiçbirini yapmadan direk darkcometı açıp wine ile çalıştır

ardaiynem

Katılımcı Üye
23 Tem 2012
716
1
elbette ama önce ubuntunun içinde wine varmı hazır bakın olabilir çünkü

Volar

Üye
4 May 2014
52
0
Eline Sağlık.Peki duckdns yada no ip sorununu nasıl çözücez?Yani nasıl ip sabitlicez?

The Madman

Katılımcı Üye
22 May 2014
491
0
34
Gayet güzel bir yöntem başka yolla da şu olabilir. Virtualbox'a Windows kurarsın onda da kullanabilirsin.

AnTech

Yeni üye
26 Haz 2016
1
0
wine32 paketi mevcut değil, ancak başka paket içerisinden işaret edilmiş.
Bu durum bu paketin kayıp, eskidiği için bırakılmış, ya da başka bir
yazılım kaynağında bulunduğu anlamına gelebilir.

E: 'wine32' paketi için kurulum adayı yok

böyle bir sonuç çıkıyor ne yapabilirim

FAKE HACKER

Katılımcı Üye
27 Şub 2021
405
117
Ar-Ge Kulübü
Evet arkadaşlar bildiğiniz gibi Kali üzerinden birçok şey yapılabilir ama çoğu kişi payload lar hakkında sıkıntı yaşıyor. Aslında bu konu daha çok Kali'yi Virtual Bilgisayara değilde Normal Bİlgisayara kuranlara daha çok hitap ediyor çünkü zaten Windowsta Darkcomet Kullanılıyor

Geçelim Anlatıma (Ben Kali 2.0 amd64 üzerinden yapacağım)

NOT: Kodları Tırnak içine aldım Kesinikle tırnakları çıkartıp yazınız

1.Öncelikle "Wine" programını bilenler vardır .Bu program Windows çalıştırılabilir dosyaları (exe uzantılı dosyalar) Linux üzerinde çalıştırmaya yarar.Eski kali sürümlerinde çok rahat System Applications da bulunur ama Kali 2.0'da bunu bir program olarak bulamazsınız ama sakın indirmeye çalışmayın çünkü sistemin içinde gizlidir ;)

Not: Bu uygulamayı AÇMIYORUZ sadece wine 'nin olmadığını göstermek için böyle arattım

2."cd Masaüstü" yazdık (sizde kabul etmezse cd Desktop yapabilirsiniz) Şimdi niye yazdık diye soranlar vardır .Bu darkcomet dosyası gördüğünüz gibi masaüstünde bu yüzden böyle yaptık siz başka klasöre atarsanız onu cd yapın yada direk root'a atın hiç birşey yapmayın

3.şimdide "cd DARKCOMET" yazdık (büyük-küçük harflere dikkat edelim) böylece direk exe'mizi çalıştırabileceğiz

4."wine DarkComet.exe" yazıyoruz ve enter'lıyoruz karşımızda darkcomet çıkıcak

5.herseferinde bu kodları yazmıyıcaksınız bir kez yazdıktan sonra Darkcomet.exe ye sağ tıklayıp birlikte aç 'dana a Wine Application seçersek üzerine basınca artık direk açılır

EVET BURAYA KADAR OLANLAR ZEVKİNİ ÇIKARSIN AMA BENDE OLDUĞU GİBİ "bozuk exe dosyası" GİBİ BİR HATA ÇIKANLAR OKUMAYA DEVAM ETSİN

6.Bu hata tahminime göre 32 bit kali değilde 64 bit kali kullananlarda çıkıyor bu kişiler sadece 64 bit exe ler açabiliyor çözümü ise şöyle

7.Terminale direk bu kodu yazıyoruz "dpkg --add-architecture i386 && apt-get update && apt-get install wine32" Enterlıyoruz birşeyler sorunca E harfine yani Evet e basın bekleyin tamamen yüklenmesini sonra kodun çalıştığını sizde görüceksiniz :)

Sonuç ;

Konu tamamen bana aittir Okuduğunuz için teşekkürler :))

Not:Yanlış Komut Yazımı ile oluşacak sorunlardan uygulayan kullanıcı sorumludur.
Eline Sağlık Hocam Genelde Metasploit kullanıyorlar bende metasploit harici kullanmadım hiç sayende görmüş olduk :)

agam sa peki biz wine yi nereden indireceğiz bende yok ne yapmam lazım :)
Buyur hocam anlatıyor burada:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.