Kaliteli Full HD Grafikler Nasıl Yapılır /Stajyer /Immortal

Mr. Immortal

Uzman üye
27 Mar 2016
1,278
3
Selamlar arkadaşlar :) Sürekli grafik öm leri geliyordu ben de sizlere ,Elimden geldiği,dilimin döndüğü kadarı ile sizlere temel grafik konuları anlatmaya çalıştım .Ayrıca güzel yapabilmeniz için videoyu ve konu anlatımını dikkatli dinlemeniz gerekmekte.
ps_cc_app_RGB.svg

P0Xrr8.png

-Photoshop
-American Captain Font (defont ile kolayca indirebilirsiniz.)
-(İnternetten arkaplan için anahtar sözcük aradım videoda)o,bölüm önemli

JaPlQW.png

-Önce video da bahsettiğim üzere arkaplan için anahtar sözcükler (retro background,black blue )gibi videoda gösterdim.Arkaplan buluyoruz kısaca (düüz olursa güzel olur)
-Düz bir arkaplan istemeyiz bu yüzden "kaplama yapcağız"dokusunu beğendiğiniz bir resim gerekmete (Renk kesinlikle önemli DEĞİL)dokusu hoş dursun yeter
-Ardından arkaplana doku olarak kullanılan resim giydirilir.
-Yazı yazılır , yazıya resim eklenir ,yazıya sitil yapılır.

Arkadaşlar Videoyu İzlemeden Yapmayın Derim. Çünkü videoda can alıcı detaylara deyindim.Videoyu izlemez iseniz başarılı bir grafik çıkmayabilir.

Videoda Yapılan Grafik

X0OEV3.png

TEŞEKKÜR ETMETİ UNUTMAYIN :D

37yqMO.png

Son düzenleme:

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye
Ellerinize sağlık. Anlatıma eklediğiniz görseller ve yazı renkleri konuyu daha anlaşılabilir bir hale getirmiş. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.