Kamerada yeşil ışık

14 Eki 2023
57
5
Kameramda yeşil ışık yanıyor ve ondan önce de Instagram hesabima "cihaz türü bilinmiyor" adlı bilgisiyardan girilmiş,şifreyi değiştiğimde ise o cihaz artık görünmedi. Neden böyle bir şey oldu anlamadım,telefonumu basil güvence altına alırım?

By.Mrx

Katılımcı Üye
22 Haz 2021
339
62
32
Kameramda yeşil ışık yanıyor ve ondan önce de Instagram hesabima "cihaz türü bilinmiyor" adlı bilgisiyardan girilmiş,şifreyi değiştiğimde ise o cihaz artık görünmedi. Neden böyle bir şey oldu anlamadım,telefonumu basil güvence altına alırım?
Cihazın internetini kapat ve sonrasında'da bir anti virüs indir.

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
2,013
1,334
Fabrika ayarlarına sıfırlamak da bir çözüm olacaktır. Fakat kurulum yaparken mail adres değişikliği yapmanızı öneririm. Ardından hesaplarınızı da güvence altına almayı unutmayın. Kişisel bilgilerinizi değiştirmek de dahil..

Dubsi

Yeni üye
12 Mar 2023
42
7
O ışık kameranın aktif olduğunu gösteren ışık olabilir Rat yemiş veya kameranı izleyen herhangi bir virüsü telefonuna yüklemiş olabilirsin bir antivirüs indirmeni veya telefona format atmanı tavsiye ederim

LydexCoding

Moderasyon Ekibi Çaylak
24 May 2024
336
114
:)
Muhtemelen RAT yemişsin. Bir AntiVirüs indir ve cihazını tarat. Ayrıca kamera izni verdiğin şüpheli bir uygulama var ise onu kaldır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.