Katılımsız Program Yapmak

eskehacettepe

Katılımcı Üye
16 Şub 2019
915
5
Merhabalar. Arkadaşlar katılımsız program yapmak için internette araştırdım ve Smart ınstall maker diye bir yazılım buldum. Şimdi bu yazılım ile diyelim kendim için NTLite yazılımını kullanarak Windows 10 ISO dosyasına programları resmi sitesinden indirerek katılımsız programa çevirmek istiyorum. Öyle bir şey yapmak istiyorum ki, Windows 10 kurulum esnasında programları da kursun yani kendi arka planda Next Next Next desin. Bunu hangi komutla yaparım?
Windows 10 ISO dosyasını poweriso, ultraiso vb. uygulamalar kullanarak Source dizini içine daha Evvel'den oluşturulan dizinlere, sırası ile örneğin: $OEM$\$$\setup\scripts altına setupcomplete CMD dosyasına kurulması gereken programın parametreleri eklenerek yapılabilmekte, Windows masaüstü hazırlanma sürecinde eklenen programlar kuruluma geçer ekleme işlemi bitince açılan ISO kalıbı aynı şekilde kaydedilip işlem tamamlanır.
Parametre eklenmezse eğer, normal kurulum olarak kullanıcı kendi manuel şekilde kurulumu yapar.
Programların yanısıra Windows sisteminin çalışması istenilmeyen hizmetlerin devre dışı bırakılması ilgili komutlar dahi eklenebilir tabii ki örneğin Windows Update Defender printer hizmetleri vs.
setupcomplete CMD dosyası örnek içeriği:
Sürprizbozan: Göster.
@echo off.
"%WINDIR%\Setup\scripts\PROGRAM1.exe" /parametresi.
"%WINDIR%\Setup\scripts\PROGRAM2.exe" /parametresi.
"%WINDIR%\Setup\scripts\PROGRAM3.exe" /parametresi.
Del /Q /F "%0"
Katılımsız program hazırlama paketleme işlemlerini smartinstall Maker'ın yanı sıra, 7ZIP sfx, WinRAR SFX yöntemleriyle setup hazırlama beraberinde ınstall Shield Premier ve emco MSI builder gelişmiş uygulamalardan istifade ederek birçok benzer katılımsız setup data cab MSI vb paketlemeleri en hızlı şekilde yapabilirsiniz.detaylı Anlatır mısınız? video çekseniz konuyla ilgili

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.