kendi yaptığım tarayıcının kendine özel user agent'ini nasıl yapabilirim?

aricantr5334

Yeni üye
12 Mar 2021
13
0
benim birtane sufi adlı bir tarayıcım var ve ona özel user agneti olmasını istiyorum kendisini qtwebengine kütüphanesi ile yaptım kendisi forumlarda ve internet sitelerinde chrome olarak görünüyor

Toolbrowser

Uzman üye
10 Tem 2021
1,064
649
42
benim birtane sufi adlı bir tarayıcım var ve ona özel user agneti olmasını istiyorum kendisini qtwebengine kütüphanesi ile yaptım kendisi forumlarda ve internet sitelerinde chrome olarak görünüyor
Tam Olarak Anlayamadım Kardeşim. Birdaha Açıklarmısın Tam Olarak Ne Demek İstediğini. Belkide Sizlere Yardımcı Olabiliriz.

Toolbrowser

Uzman üye
10 Tem 2021
1,064
649
42
Kardeşim Chrome Olarak mı açılıyor. Nedir Durum. Ekran Atarmısın. Ona Göre Yorumlayalım Durumunu

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
... Yani Google olarak algılıyor sizi kod kısmında body etiketinin içindedir büyük ihtimalle text veya tittle adında arasında kalır orayı düzeltmeniz ve güzel bir logo koymanız lazım

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
Kodlarınıza Gidin Ve Şu Kodu Yazın <li> <a href "dosya.html">Sufi</a></li>
bir html dosyası hazırlayın ve buraya kendi adınızı yazın title daha sonra bunu dosya.html olarak yada kendi istediğiniz ad olarak yazın sonra body gelin ve yukarıdaki kodu yazın çözümlenecektir.

aricantr5334

Yeni üye
12 Mar 2021
13
0
Merhaba,
Kodlarınıza Gidin Ve Şu Kodu Yazın <li> <a href "dosya.html">Sufi</a></li>
bir html dosyası hazırlayın ve buraya kendi adınızı yazın title daha sonra bunu dosya.html olarak yada kendi istediğiniz ad olarak yazın sonra body gelin ve yukarıdaki kodu yazın çözümlenecektir.
hocam kendisini python ile yaptım

Starzz

Üye
21 Haz 2015
238
58
Arkadaş gayet açık bir şekilde yazmış aslıda. Konuya uzak olduğunuz için anlayamadınız herhalde.

Eğer bir motor kullanıyorsan örneğin Chrome v8 gibi, burada edit yapabilirsin.

Veya bir kod örneği yazayım buradan fikir yürüt;

JavaScript:
Object.defineProperty(navigator, 'userAgent', {
    get: function () { return 'Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64;
    rv:28.0) Gecko/20100101 Firefox/28.0)'; }
});

aricantr5334

Yeni üye
12 Mar 2021
13
0
Arkadaş gayet açık bir şekilde yazmış aslıda. Konuya uzak olduğunuz için anlayamadınız herhalde.

Eğer bir motor kullanıyorsan örneğin Chrome v8 gibi, burada edit yapabilirsin.

Veya bir kod örneği yazayım buradan fikir yürüt;

JavaScript:
Object.defineProperty(navigator, 'userAgent', {
    get: function () { return 'Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64;
    rv:28.0) Gecko/20100101 Firefox/28.0)'; }
});
qtvebengine tabanlı kendisi ve ben javascript ile yapmadım tarayıcıyı python ile yaptım

19 May 2020
238
84
arkadaş gerekli cevabı vermiş ancak parantez kullanımında syntax hatası var. ayrıca useragent'ler sunucuya kullanıcı hakkında bilgi iletir, sunucuda buna göre istemciye yanıt verir. standartın dışında bi kullanım yaptığın için bazı sitelere girişin engellenebilir. örneğin bu veri, kullanıcının bir arama motorunun botu olup olmadığını veya gerçek kullanıcı olup olmadığı yönünde kullanılır.

tarayıcı ile ilgili bilgilerde HTTP_SEC_CH_UA buradan alınır. yani yanlış yoldasın sanırım. örnek olarak bir linux sunucuda, server içerisinde HTTP_SEC_CH_UA anahtarını belirttiğin zaman tarayıcı bilgileri döner;

" Not A;Brand";v="99", "Chromium";v="92", "Opera";v="78"

Starzz

Üye
21 Haz 2015
238
58
arkadaş gerekli cevabı vermiş ancak parantez kullanımında syntax hatası var. ayrıca useragent'ler sunucuya kullanıcı hakkında bilgi iletir, sunucuda buna göre istemciye yanıt verir. standartın dışında bi kullanım yaptığın için bazı sitelere girişin engellenebilir. örneğin bu veri, kullanıcının bir arama motorunun botu olup olmadığını veya gerçek kullanıcı olup olmadığı yönünde kullanılır.

tarayıcı ile ilgili bilgilerde HTTP_SEC_CH_UA buradan alınır. yani yanlış yoldasın sanırım. örnek olarak bir linux sunucuda, server içerisinde HTTP_SEC_CH_UA anahtarını belirttiğin zaman tarayıcı bilgileri döner;

" Not A;Brand";v="99", "Chromium";v="92", "Opera";v="78"
Katılıyorum. Başarılı açıklamış

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.