Kendiniz için seçebileceğiniz en iyi Linux dağıtımları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Al Sa Her

Üye
23 Nis 2015
238
1
teşekkürler hocam çok güzel makale olmuş.

ben uzun süre Ubuntu kullandım şimdi ise KALI LINUX kullanıyorum gayette memnunum.

Arch ve Debian en çok merak ettiklerim arasında sanal olarak denemek istiyorum.

Son düzenleme:

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
teşekkürler hocam çok güzel makale olmuş.

ben uzun süre Ubuntu kullandım şimdi ise KALI LINUX kullanıyorum gayette memnunum.

Arch ve Debian en çok merak ettiklerim arasında sanal olarak denemek istiyorum.

Teşekkür ederim. Debian biraz sunucu amaçlı kullanılabilir belki. Ben denediğimde bir masaüstü kullanıcısı için pek uygun olmadığını gördüm. (Veya yanlış bir ayarlama yaptığımdan öyle oldu) Fakat Arch, her türlü bilgisayara yönelik olabilir. Hemde hafif. Arch dene istersen, eğer beğenirsen ve tam senlikse kur derim. En iyi dağıtımlardan biridir Arch Linux. :)

Al Sa Her

Üye
23 Nis 2015
238
1

Teşekkür ederim. Debian biraz sunucu amaçlı kullanılabilir belki. Ben denediğimde bir masaüstü kullanıcısı için pek uygun olmadığını gördüm. (Veya yanlış bir ayarlama yaptığımdan öyle oldu) Fakat Arch, her türlü bilgisayara yönelik olabilir. Hemde hafif. Arch dene istersen, eğer beğenirsen ve tam senlikse kur derim. En iyi dağıtımlardan biridir Arch Linux. :)

teşekkür ederim hocam şimdilik Kali'den memnunum isteklerime karşılık veriyor. Yeni şeyler öğrenmek ve kendimi geliştirmek için yüklemiştim.

Ama bu kadar övdüğüne göre bir bildiğin vardır, sanal olarak Arch deneyeyim bi bakalım :)

bwrkfkfkv

Katılımcı Üye
21 Mar 2015
626
0
Uzay
Kardeşim Linux da sadece bildiğim tek şey Kali linux bir de Backtrack 5 r3 biliyorum oda sadece wifi hack için :D

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122

Eklenecek :mml

Kardeşim Linux da sadece bildiğim tek şey Kali linux bir de Backtrack 5 r3 biliyorum oda sadece wifi hack için :D

Koskoca linux dünyasında bir tek Kali? Hakaret gibi valla. Bir kere çoğu dağıtım Kali'yi katlar, gerek performans, gerek destek vb. özellikler olarak. :) Arch dene bakalım :RpS_thumbup: Arch'ın yanında kali nedir ki? Arch, kali'yi gömer! :trl

Linux User

Üye
3 Eki 2015
76
0
root@bt:~#
Imzanızda kullanici adimin gecmesi buyuk bir onurdur hocam :trl Arch vazgecilmezdir, Ubuntu yu 3 yil once gayet rahat bir bicimde kullaniyordum, gecenlerde bir son surumunu tekrardan yukleyeyim dedim, yuklemez olaydim. Bol bol bug olustu, kurulum hatasindandir dedim baska bir usb ile tekrardan yazdirarak denedim yine ayni :) Eger Ubuntu kullanacaksaniz tavsiyem en son surumun 1 onceki surumunu kullanmanizdir.

Kali mi? Kali zaten Gnome ortamli Debian degil mi? Kali'yi gozunuzde cok buyutuyorsunuz. Usengecler icin yapilmis bir alet cantasindan farki yok. Hatta normal bir cantadan daha agir. Icinde gerekli gereksiz ne ararsan var. Linux'u Kali ile sinirlandirmak basli basina bir hata zaten :))

Son düzenleme:

Gr££D

Kıdemli Üye
27 Haz 2013
2,468
0
Monte Viere
arch kullamak zordur bende uzun suredir xubuntu kullaniryorum bir ara mint te kullandom en sevdigim sistem fedora ama cooook kasiyo benim pc baya eski

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
Imzanızda kullanici adimin gecmesi buyuk bir onurdur hocam :trl Arch vazgecilmezdir, Ubuntu yu 3 yil once gayet rahat bir bicimde kullaniyordum, gecenlerde bir son surumunu tekrardan yukleyeyim dedim, yuklemez olaydim. Bol bol bug olustu, kurulum hatasindandir dedim baska bir usb ile tekrardan yazdirarak denedim yine ayni :) Eger Ubuntu kullanacaksaniz tavsiyem en son surumun 1 onceki surumunu kullanmanizdir.

Kali mi? Kali zaten Gnome ortamli Debian degil mi? Kali'yi gozunuzde cok buyutuyorsunuz. Usengecler icin yapilmis bir alet cantasindan farki yok. Hatta normal bir cantadan daha agir. Icinde gerekli gereksiz ne ararsan var. Linux'u Kali ile sinirlandirmak basli basina bir hata zaten :))

Aynen, Kali'yi kullananların çoğu kendini hacker sanan lamerler. 1 araç için kali kuranlarda var. Kali kurarsın da, Arch kur birde istersen diyesim geliyor bazen :RpS_thumbup:

arch kullamak zordur bende uzun suredir xubuntu kullaniryorum bir ara mint te kullandom en sevdigim sistem fedora ama cooook kasiyo benim pc baya eski

Arch zordur ama bir süre sonra alışıyor insan. :)
En hafif sistemler Arch ve Debian'dır. Debian'ın kurulumu gayet kolay. Xubuntu hoştur, Fedora daha hoştur. :D

Centosdan vazgeçmem :)

Aynen CentOS'a laf yok :RpS_thumbup: Onu da boş bir zamanda uzun süre denerim :)

Konuyu sabite alıyorum istersen.

Tabii ki, olur. :)

Linux User

Üye
3 Eki 2015
76
0
root@bt:~#

Aynen, Kali'yi kullananların çoğu kendini hacker sanan lamerler. 1 araç için kali kuranlarda var. Kali kurarsın da, Arch kur birde istersen diyesim geliyor bazen :RpS_thumbup:

Arch zordur ama bir süre sonra alışıyor insan. :)
En hafif sistemler Arch ve Debian'dır. Debian'ın kurulumu gayet kolay. Xubuntu hoştur, Fedora daha hoştur. :D

Aynen CentOS'a laf yok :RpS_thumbup: Onu da boş bir zamanda uzun süre denerim :)

Tabii ki, olur. :)
Katilıyorum hocam. CMS Brute Force adlı yazılımı (Yazilimin ismi bile yanliş) kullanıp sıkılan herkes oradan buradan yarim yamalak, hic arastirmadan ogrendigi bilgilerle, baskalarinin verdigi gazla Kali kuruyor. Bir sey anlamayinca da o orada oylece kaliyor. Gecen Kali bir Linux mudur diye konu gördüm, aninda bilgisayari kapattim. Terminale sudo su yazan hacker kesiliyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.