Kimlik bilgileri yayma hakkında

mucahitsendinc

Yeni üye
20 Şub 2021
12
1
Merhabalar öncelikle , birisine küfür etmişim 7 8 ay önce sinirlenip ki haklı olduğum bir konu olduğunu düşünüyorum bu olayın neden olduğunu belirtmek istedim başta kendisi benim adıma soyadıma hakaret olarak bir telegram kanalı açmış ve soyadımdan olan kişilerin tc lerini adreslerini felan yayınlayıp duruyor orda. şikayet etmeli miyim bu kimlik bilgilerinden adres vs de var bir şey yapılabilir mi ve sonuçları vs nası olur bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi şimdiden teşekkürler

ek olarak kişiyi şikayet edeceğimi söylediğimde o da karşı küfür etmesiyle birlikte bir de olayın üstünden aylar geçmiş bir yöntem veya kimlik bilgileri sızdırıldığını düşünüyorum bir şekilde erişmiş bu bilgilere numarası elimde +90 fakat azerbaycandayım felan diyor biraz yalan gibi gelsede süreç hakkında bilgisi olanlar var mı

Son düzenleme:

Sneakyx

Yeni üye
16 Mar 2017
39
7
St.Louis
Korkma , korkulacak bir şey yok karakola gidip şikayet edebilirsin cumhuriyet başsavcılığına .. Emin ol kazanacaksın dır davayı..

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,375
1,985
Dinlenmede.
Korkum şu yönde ben kişiye küfür ettiğim için bende suçlu çıkar mıyım yani onu kestiremiyorum başıma bela almak da istemiyorum açıkcası

Daha önce mahkeme yüzü gordunmu ?
Ceza aldinmı hiç ?
Hayır ise bir kere küfürden birsey olmaz amaaa bu demek degilki almazsin hayir senin olayin başka sen 1 ay denetimlik alirsin ama karşındaki Cook Cook fazlasini alir anlatmak istedigim 3/1 sen bunu göze al ama 3 katı fazlası ona çünkü ayni sey degil yaptiginiz

mucahitsendinc

Yeni üye
20 Şub 2021
12
1
Daha önce mahkeme yüzü gordunmu ?
Ceza aldinmı hiç ?
Hayır ise bir kere küfürden birsey olmaz amaaa bu demek degilki almazsin hayir senin olayin başka sen 1 ay denetimlik alirsin ama karşındaki Cook Cook fazlasini alir anlatmak istedigim 3/1 sen bunu göze al ama 3 katı fazlası ona çünkü ayni sey degil yaptiginiz

teşekkür ederim hepinize abilerim yarın kişiyi son kez uyarıcam kaldırmadığı takdirde direk şikayette bulunucam saolun tekrardan

330dmintasfor00

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
918
118
Bir küfür etmek ile bir şey olmaz, ama bir insanın kimlik bilgilerini izinsiz paylaşmak suçtur. Çok bekleme git şikayet et, ayrıca kimliğini de değiştirmeni tavsiye ederim.

mucahitsendinc

Yeni üye
20 Şub 2021
12
1
Bir küfür etmek ile bir şey olmaz, ama bir insanın kimlik bilgilerini izinsiz paylaşmak suçtur. Çok bekleme git şikayet et, ayrıca kimliğini de değiştirmeni tavsiye ederim.

İşin enteresan tarafı da benim kimlik bilgilerimi bulamamış büyük ihtimal çünkü bulsa ilk onu yayınlar sadece soyadım ve memleketimin uyduğu kişileri yayıyor tek kanaldan

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.