Kişisel bilgileri ele geçirme

esoss

Yeni üye
17 Mar 2023
2
1
Selamlar ,
kardeşim tc nosu ,cep nosu,ve isim soyisim bilgisi ile bir kişinin hangi platformlarda hesabı var kaç tane sosyal medya hesabı var vs. Gibi bilgilere erişebileceğini iddia ediyor böyle bişey mümkün mü aceba 🤔

Selamlar ,
kardeşim tc nosu ,cep nosu,ve isim soyisim bilgisi ile bir kişinin hangi platformlarda hesabı var kaç tane sosyal medya hesabı var vs. Gibi bilgilere erişebileceğini iddia ediyor böyle bişey mümkün mü aceba 🤔

Malesef evet. Bazı durumlar nedeni ile senin bilgilerine ulaşabilir. Fakat bu bilgiler ile sana hiçbir şey yapamaz korkmana gerek yok. Öyle veletlerin saatlerini verdikleri bir iş bu aldırış etme ve kafaya takma :) Bu arada hangi platformlarda kaç tane hesabı var gibi bilgilere ulaşamaz. Tabi bazı araçlar var istihbarat toplamak için ama sen herşeyi fake yapar isen o hesaba hiçbir şekilde ulaşamiyacağını düşünüyorum. Tabi herhangi bir sosyal mühendisliği yemez isen.

esoss

Yeni üye
17 Mar 2023
2
1
Yaa mesela benim 2 tane fake hesabım vardı 2 sini de kendi kişisel hesabından engelledi bana kanıtlamak için bana ait fake hesapları nerden biliyor nasıl bulmuş olabilir .. telefonuma hiçbir fiziksel erişimi yok bu arada farklı şehirlerrdeyiz zaten ve onun bana attığı hiçbir linke de tıklamadım yanii 🙄 Nasıl bilebilir

telefona virüs bulaştırılabiliyor sanırım .. yani bunun için illaki bana gönderdiği bi linke tıklamış olmam mı gerekiyor ? Örneğin Sosyal medya dm si üzerinden gönderilmiş bir fotoğrafa tıklayıp açtığım zaman fotoğrafı kaydettiğim zaman, telefonuma virüs bulaşma ihtimali var mıdır 🤔🙄

MrR00T

Üye
13 Mar 2023
56
16
artık bu tc no dur telefon numaraları felan artık şu işe devlet bi el atması lazım cidden çoluk çocukdan tc dolaşıyor devlet yeni bir sistem getirmesi lazım artık

22 Mar 2018
245
16
telefona virüs bulaştırılabiliyor sanırım .. yani bunun için illaki bana gönderdiği bi linke tıklamış olmam mı gerekiyor ? Örneğin Sosyal medya dm si üzerinden gönderilmiş bir fotoğrafa tıklayıp açtığım zaman fotoğrafı kaydettiğim zaman, telefonuma virüs bulaşma ihtimali var mıdır 🤔🙄
knkim bu tc işi mernis datalarıyla oluyor

Criminal Laoin

Uzman üye
26 Mar 2021
1,044
812
Луна
Yaa mesela benim 2 tane fake hesabım vardı 2 sini de kendi kişisel hesabından engelledi bana kanıtlamak için bana ait fake hesapları nerden biliyor nasıl bulmuş olabilir .. telefonuma hiçbir fiziksel erişimi yok bu arada farklı şehirlerrdeyiz zaten ve onun bana attığı hiçbir linke de tıklamadım yanii 🙄 Nasıl bilebilir
Instagram'da şöyle bir şey var şifremi unuttum yerine telefon numarası ya da mail hesabı yazarsanız ona bağlı olan hesaplar çıkıyor bu yöntemle bulmuştur başka türlü bulamaz

cybertronhack

Yeni üye
21 Şub 2023
12
9
Selamlar ,
Evet bazı sanal korsanlar ülkemizin MERNİS veri sızıntılarını toplayıp bunları Deep Web'de satıyor bu Mernis sızıntıları ile kolaylıkla verilerine erişebilirler

gammaz

Yeni üye
16 Mar 2023
12
8
Sadece adını ve soy adını kullanarak senin t.c kimlik numaran dahil ailenin ve akrabalarının t.c kimlik numarası, ev adresi, üstlerine kayıtlı telefon numaraları, hastane kayıtları ve eğer eğitim görüyorsa vesikalık fotoğrafına ulaşabilir. Burada en tehlikeli kısım bence telefon numarası kötü niyetli insanlar ailenin numaralarına seninle alakalı yalan yanlış şeyler gönderebilirler. Kardeşin bu konuda haklı senin kişisel bilgilerine ulaşabilir ama sosyal medya hesaplarına ulaşmasının bu konuyla alakası yok. Ufak bir araştırmayla artık herkes 84 milyon vatandaşın ve mültecilerin özel bilgilerine ulaşabiliyor. İşin sıkıntılı kısmı yeni sızıntılar yüzünden sana ait bilgiler çok yüksek ihtimalle güncel oluyor.

fsKS

Üye
11 Şub 2023
137
74
Selamlar ,
Bu tür bilgilere erişebilmek için çeşitli araçlar ve teknikler kullanılabilir ancak bu işlem yasal bir süreç olmadığından ve kişisel verilerin gizliliği konusunda ciddi endişeler doğurduğundan kesinlikle önerilmez. Kişisel bilgilere izinsiz erişim, kişilerin haklarını ihlal edebilir ve ciddi hukuki sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle, bu tür faaliyetlerden kaçınmanız önerilir.

Evet, bazı kötü amaçlı yazılımlar telefonlara virüs bulaştırabilir ve bu yazılımların yardımıyla bir kişi telefonunuzdaki bilgilere erişebilir. Örneğin, bir kişi sizi hedef alıyorsa ve telefonunuza kötü amaçlı bir yazılım bulaştırmak istiyorsa, size bir fotoğraf veya belge gibi görünümlü bir dosya gönderebilir. Eğer bu dosyaya tıklarsanız ve açarsanız, telefonunuza kötü amaçlı yazılım bulaşabilir ve bu yazılım sayesinde birisi telefonunuzdaki bilgilere erişebilir.
Sadece adını ve soy adını kullanarak senin t.c kimlik numaran dahil ailenin ve akrabalarının t.c kimlik numarası, ev adresi, üstlerine kayıtlı telefon numaraları, hastane kayıtları ve eğer eğitim görüyorsa vesikalık fotoğrafına ulaşabilir. Burada en tehlikeli kısım bence telefon numarası kötü niyetli insanlar ailenin numaralarına seninle alakalı yalan yanlış şeyler gönderebilirler. Kardeşin bu konuda haklı senin kişisel bilgilerine ulaşabilir ama sosyal medya hesaplarına ulaşmasının bu konuyla alakası yok. Ufak bir araştırmayla artık herkes 84 milyon vatandaşın ve mültecilerin özel bilgilerine ulaşabiliyor. İşin sıkıntılı kısmı yeni sızıntılar yüzünden sana ait bilgiler çok yüksek ihtimalle güncel oluyor.
Maalesef, birçok kişisel bilginin sızıntıları sonucu internette kolayca bulunabilir hale gelmesi gerçek bir sorun haline gelmiştir. Bu nedenle, kişisel bilgilerinizi korumak için bazı adımlar atmanız gerekebilir. Örneğin, sosyal medya hesaplarınızda güçlü ve benzersiz şifreler kullanarak hesap güvenliğinizi artırabilirsiniz. Ayrıca, olası kimlik avı saldırılarına karşı dikkatli olmak ve tanımadığınız kişilerle kişisel bilgilerinizi paylaşmaktan kaçınmak da önemlidir. Son olarak, kişisel bilgilerinizin herhangi bir şekilde çalınması durumunda, hemen yetkililerle iletişime geçerek gereken önlemleri almalısınız.

Ancak, sadece bir fotoğrafı görmek veya kaydetmek size kötü amaçlı yazılım bulaşmasına neden olmaz. Genellikle, kötü amaçlı yazılım bulaştırmak için bir dosyayı indirmeniz veya bir linke tıklamanız gerekir.

Bu nedenle, telefonunuzu korumak için güvenilir bir antivirüs programı kullanabilirsiniz ve sadece güvenilir kaynaklardan dosya veya link indirmeye çalışın. Ayrıca, herhangi bir şüpheli etkinliği veya anormal davranışı fark ederseniz, hemen bir uzmana başvurmanızı öneririm.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.