Kişisel Bilgilerin Korunması.

Wixstra

Katılımcı Üye
10 Mar 2021
311
184
Google
Merhabalar Değerli Tht Üyeleri,
İlk olarak ben telegram, Dc ortamlarında yıllarca bulundum bir cok şeye tanık oldum insanların aile bilgilerinin ifşalanması özel resimler ve s Bunların bir coğuda lamer olarak tabir etdiğimiz kişiler yapıyordu. Nasıl Yapıldığına Değineceğiz (Eğtim Amaclıdır)

Telegram Kanal Gruplar nasıl sıfırlanır ile ilgili bilgiler vermeye calışacağım(Eğtim Niteliğindedir kendinizi(Gruplarınızı Koruma Amaclıdır))

Aile Nasıl İfşalanıyor? Nasıl Kendimizi Koruya Biliriz?

Şimdi sanal ortamlarda kendi ismini yükseltmek için ve ya korkulan kişi olmak için düşman/sevmediği kişi ve ya zevk olarak Birilerinin ailevi bilgiler, resim tc no adres falan kanal acıp paylaşılıyor bunun cok fazla örneği vardır. Nasıl Yapıldığına gelince ise.

Şimdi sanal ortamda biri sizin isim, soy isim, adres, ve s biliyorsa ailenizi bula bilir.(Sadece isim soy isim bile yetiyor)
şimdi ilk olarak saldırgan sizi sosyal medyada araştırmaya başılyor Genel olarak facebook Kullanılır bunun için varsayalım ki sizi buldu
sonrasında kişilerden/arkadaşlardan sizin aile üyelerinizi arıyor aynı soy isimde olan kişileri falan filan buldu olarak varsayalım
resimleri, isim soy isim adres, yaş(Facebook Hakkında kısmı) ve s Buluyor.
sonra sanal ortamda cok yaygın olarak kullanılan ilegal datalar ile sorgulama yapılıyor:

datalar üzerinden isim ve soy isimden aile bilgileri bulunuyor resimden gördüğünüz tüm bilgiler buluna bilir.(Sadece isim soy isimden)
Bundan korunmak için telegram grupları dc sunucuları gibi ortamlara girdiğinizde kendinizi elinizden geldiğince anonim saklamaya calışın, Tanımadığınız insanlara güvenmeyin bulaşmayın.
rat yemeyin :D

Şimdi Telegram Grupları Nasıl Boşaltılıyor ona bakalım.
e53eyz6.jpg
obat8v2.jpg

Nasıl Yapıldığı ve korunma Yöntemlerine bakalım.(Saygisizlar Benim 3yılık Grubum Şu an Afk)
Şimdi Hedef gruba ya kendi yazdığımız Botu sokarak Boşaltacağız Yada güven kazanıp yetki alıp(Kolayca Boşaltmak için Kendi Botumuzu)
alıyoruz Botun tokeni vasıtası ile telegraph üzerinden botun içine giriyoruz(Not: Botda Kullancıcı banlama yetksi)
olması lazım bu işlemin nasıl olduğunu tam anlatmıycam İş Böyle yürüyor Gruplarınızdan dikkatli olun.
Korunma Yöntemleri
  • Gruplarınıza Resmi Olmayan(Kim tarafından Yapıldığı Bilmediğiniz Bot Almayın) Örnek olarak GroupHelpBot orjinal dır amma GrupHelpBot Orjinal değildir linke cok dikkat edin. Sadece Telegram resmi Botlarına Önem Verin(Combat, Rose, GroupHelpBot)
  • Tanımadığınız kişilere Yeni Yönetici Ve Banlama yetkisi vermeyin.
  • Botunuzun Tokenini Kimseye Vermeyin.
Bu konumda sizlere elimden Geldiğince Bilgiler vermeye calıştım umarım işinize yarar
Sanal Ortamda gizilik cok önemlidir bunu Kaybetmeyin.
iyi Formlar dilerim

Son düzenleme:

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,037
1,063
17
Konya Ovası Askeri Tesislerinde
Merhabalar Değerli Tht Üyeleri,
İlk olarak ben telegram, Dc ortamlarında yıllarca bulundum bir cok şeye tanık oldum insanların aile bilgilerinin ifşalanması özel resimler ve s Bunların bir coğuda lamer olarak tabir etdiğimiz kişiler yapıyordu. Nasıl Yapıldığına Değineceğiz (Eğtim Amaclıdır)

Telegram Kanal Gruplar nasıl sıfırlanır ile ilgili bilgiler vermeye calışacağım(Eğtim Niteliğindedir kendinizi(Gruplarınızı Koruma Amaclıdır))

Aile Nasıl İfşalanıyor? Nasıl Kendimizi Koruya Biliriz?

Şimdi sanal ortamlarda kendi ismini yükseltmek için ve ya korkulan kişi olmak için düşman/sevmediği kişi ve ya zevk olarak Birilerinin ailevi bilgiler, resim tc no adres falan kanal acıp paylaşılıyor bunun cok fazla örneği vardır. Nasıl Yapıldığına gelince ise.

Şimdi sanal ortamda biri sizin isim, soy isim, adres, ve s biliyorsa ailenizi bula bilir.(Sadece isim soy isim bile yetiyor)
şimdi ilk olarak saldırgan sizi sosyal medyada araştırmaya başılyor Genel olarak facebook Kullanılır bunun için varsayalım ki sizi buldu
sonrasında kişilerden/arkadaşlardan sizin aile üyelerinizi arıyor aynı soy isimde olan kişileri falan filan buldu olarak varsayalım
resimleri, isim soy isim adres, yaş(Facebook Hakkında kısmı) ve s Buluyor.
sonra sanal ortamda cok yaygın olarak kullanılan ilegal datalar ile sorgulama yapılıyor örnek olarak:

3q7d1om.png

Gördüğnüz gibi Buna benzer datalar üzerinden isim ve soy isimden aile bilgileri bulunuyor resimden gördüğünüz tüm bilgiler buluna bilir.(Sadece isim soy isimden)
Bundan korunmak için telegram grupları dc sunucuları gibi ortamlara girdiğinizde kendinizi elinizden geldiğince anonim saklamaya calışın, Tanımadığınız insanlara güvenmeyin bulaşmayın.
rat yemeyin :D

Şimdi Telegram Grupları Nasıl Boşaltılıyor ona bakalım.
e53eyz6.jpg
obat8v2.jpg

Nasıl Yapıldığı ve korunma Yöntemlerine bakalım.(Saygisizlar Benim 3yılık Grubum Şu an Afk)
Şimdi Hedef gruba ya kendi yazdığımız Botu sokarak Boşaltacağız Yada güven kazanıp yetki alıp(Kolayca Boşaltmak için Kendi Botumuzu)
alıyoruz Botun tokeni vasıtası ile telegraph üzerinden botun içine giriyoruz(Not: Botda Kullancıcı banlama yetksi)
olması lazım bu işlemin nasıl olduğunu tam anlatmıycam İş Böyle yürüyor Gruplarınızdan dikkatli olun.
Korunma Yöntemleri
  • Gruplarınıza Resmi Olmayan(Kim tarafından Yapıldığı Bilmediğiniz Bot Almayın) Örnek olarak GroupHelpBot orjinal dır amma GrupHelpBot Orjinal değildir linke cok dikkat edin. Sadece Telegram resmi Botlarına Önem Verin(Combat, Rose, GroupHelpBot)
  • Tanımadığınız kişilere Yeni Yönetici Ve Banlama yetkisi vermeyin.
  • Botunuzun Tokenini Kimseye Vermeyin.
Bu konumda sizlere elimden Geldiğince Bilgiler vermeye calıştım umarım işinize yarar
Sanal Ortamda gizilik cok önemlidir bunu Kaybetmeyin.
iyi Formlar dilerim
Evet dostum herkes eğitim amaçlı bunu okuyacak geçicek bence hiç hoş bir konu değil beğenmedim başka biri senin ailen hakkında ifşa ariyacak sende ona yardım etmek için bu konuyu yazıyorsun birde MERNİS yasak bir konu defalarca açıldı böyle konuları açmayalım birdaha iyi günler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.