Klavye Şifreleme Methodu

m9RCVr.png

Konu Klavye Şifresi

GJFMBZDMGDZK

Bu Şifre ilk Görüşte karışık gelebilir.Bir Websitesi üzerinde karşılaştım kişiler birbirlerine böyle mesaj veriyor.
Bu harflerin çözümü klavyedeki tuşlar üzerinden.Burda yazan GJFMBZDMGDZK anlamı Turk Hack Team
Nasıl Derksek ?

G tuşunun üstünde T var J tuşunun üstünde U var F tuşunun üstünde R var M Tuşunun üstünde K var Bunları birleştirdiğimiz Zaman
TURK kelimesi ortaya çıkıyor.
B nin üstünde H var Z tuşunun üstünde A var D nin altında C var. M nin tepsinde K var. Birleştirince
HACK kelimesi ortaya çıkıyor.
G nin tepsinde T var. D nin tepesinde E var Z nin tepesinde A var. K nın altında M var Birleştirince
TEAM
yazısı ortaya çıkıyor.

Herkesin kendine göre bir şifreleme yöntemi mevcut bir site üzerinde gezinirken buldum.Yararlı olması dileği ile.

ptx4z11.jpg

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,741
404
Kainat
Güzel yöntemmiş hocam, bu yöntem bana küçüklüğümdeki alfabe bilmecesini hatırlattı. Şuan tam hatırlayamadığım için söyleyemeyeceğim. Elinize sağlık

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,741
404
Kainat
Hocam şifreleme yönteminde bazı sıkıntılar var mesela klavyede bulunan harflerin 3. satırındaki harfler(zxcvbnmöç)in üstündeki tuşlara bakıldığında her iki harfide algılayabiliriz. Mesela "B" tuşuna baktığımızda hemen üstünde aynı uzaklıkta hem "H" tuşu hem de "G" tuşu bulunmakta. Bu sayılar içinde geçerli.

Klavyedeki harflerin 1. satırındaki harflere baktığımızda(qwertyuıopğü) eğer ki şifreli şekilde rakam kullanmak istediğimizde eğer W harfi yazarsak bu harf hem 2 rakamına hemde 3 rakamına denk gelmektedir.

Kısacası bu şifreleme türünün belirli bir yöntemi olmalı. Mesela Benim yaptığım şifreleme algoritması için: yazdığım tuşların sol üstündeki tuşlar gerçek kelimeyi ifade etmeli. Yani ben "C" harfine bastığımda normalde ya "D" harfi ya da "F" harfi anlaşılmalı ama ben yukarıda da dediğim gibi "şifreleme yazan harfin sol üstündeki tuş gerçek kelimeyi ifade ediyor" dediğim için benim şifreli harfim "F"değil "C" oluyor. Çünkü "C" harfinin sol üstünde "D" harfi var.

Umarım anlatabilmişimdir. Güzel bir şifreleme yöntemi ama :)

Hocam şifreleme yönteminde bazı sıkıntılar var mesela klavyede bulunan harflerin 3. satırındaki harfler(zxcvbnmöç)in üstündeki tuşlara bakıldığında her iki harfide algılayabiliriz. Mesela "B" tuşuna baktığımızda hemen üstünde aynı uzaklıkta hem "H" tuşu hem de "G" tuşu bulunmakta. Bu sayılar içinde geçerli.

Klavyedeki harflerin 1. satırındaki harflere baktığımızda(qwertyuıopğü) eğer ki şifreli şekilde rakam kullanmak istediğimizde eğer W harfi yazarsak bu harf hem 2 rakamına hemde 3 rakamına denk gelmektedir.

Kısacası bu şifreleme türünün belirli bir yöntemi olmalı. Mesela Benim yaptığım şifreleme algoritması için: yazdığım tuşların sol üstündeki tuşlar gerçek kelimeyi ifade etmeli. Yani ben "C" harfine bastığımda normalde ya "D" harfi ya da "F" harfi anlaşılmalı ama ben yukarıda da dediğim gibi "şifreleme yazan harfin sol üstündeki tuş gerçek kelimeyi ifade ediyor" dediğim için benim şifreli harfim "F"değil "C" oluyor. Çünkü "C" harfinin sol üstünde "D" harfi var.

Umarım anlatabilmişimdir. Güzel bir şifreleme yöntemi ama :)
evet bende gezinirken buldum yöntem benim değildir.Dediğnize katılıyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.