Knock | Kelime Listesi ile Alt Alan Adı Tespiti

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,553
840
Semerkant
Herkese merhabalar Türk Hack Team ailesi,

Daha önce kaynak olarak açmış olduğum bir araçtan bahsedeceğim bugün. Kaynak konusuna buradan ulaşabilirsiniz:

Programımızın adı "Knock". Kelime listesi aracılığıyla hedef sitede alt alan adı "subdomain" araması yapıyor. Kendisiyle birlikte yaklaşık 10 bin kelime içeren bir wordlist ile de geliyor. Yavaşça başlayalım.

a3b2jeo.png

Kurulum

Öncelikle programımızı alalım. "sudo" kullanımına gerek yoktur.

Kod:
git clone https://github.com/guelfoweb/knock.git

g9jubt7.PNG

Klasörün içine girelim. Mevcut dosyaları resimde görebilirsiniz.

Kod:
cd knock

fbxd8at.PNG

Programın çalışması için gereklilikleri yüklememiz gerekmektedir. Bu kod ile yükleyelim. Program python3 ile çalışıyor. Sistemde python2 de bulunuyor. Bu sebeple yazarken sürümü belirtiyorum.

Kod:
pip3 install -r requirements.txt

gfz7a56.PNG

a3b2jeo.png

Kullanımı

Kullanımı basittir. Kaynaklarda mevcut olan resim ile buyrun. Ben forumu tarattım. Dediğim gibi mevcut listesi 10 bin kelimeye yakın kelime içeriyor.

Kod:
python3 knockpy.py site.com

or1z0ls.png

Sonucu hemen aynı klasörde knock raporları isimli klasörde bir json dosyası içine kaydeder. Tarama sonucunu içeren json dosyası burada bulunuyor. Bakabilirsiniz:

a3b2jeo.png

Sonucu Farklı Klasöre Almak

Bunun için -o parametresini kullanıyoruz. Görselde "mkdir" komutu ile yeni/ isminde dizin açtım. "-o yeni/" diyerek çıktıyı yeni/ isimli klasöre vermesini sağladım. En alttaki "ls" komutları ile kontrol edebilirsiniz.

Kod:
python3 knockpy.py -o dizin/ site.com

fycc998.png

a3b2jeo.png

Farklı Dizindeki Kelime Listesini Kullanmak

Bunun için "-w" parametresini kullanıyoruz. Ben mevcut kelime listenin adını değiştirdiğim için "a.txt" yazdım direkt. Uzun yol cinsinden de yazabilirsiniz tabii ki.

Kod:
python3 knockpy.py -w /home/kali/Desktop/knock/kelime.txt site.com

d18irnp.png

Burada ise programa ait diğer komutlar var.

-v : Sürüm numarasını döndürür. Kullanımı python3 knockpy.py -v
-t : Zaman aşımı süresi belirleme. Kullanımı python3 knockpy.py -t 10 (Saniye cinsinden.)
-th : Aynı anda kaç istek göndermeli. Kullanımı python3 knockpy.py -th 5 (Sdet cinsinden. Sayıyı yüksek girmek belki hızlandırır lakin dikkat edin sisteminize zarar verebilirsiniz.)

a3b2jeo.png

Yardım Menüsü ve Detayları

Şimdi diğer komutları vs. görebilmeniz adına yardım menüsünü çevirdim. Kötü çevirmiş olabilirim. Sorunuz olursa konu altına düşersiniz...

n3gt2yl.png

a3b2jeo.png

Ek Kelime Listesi

Bu kısmın özeti kaynaklar kısmında bulunuyordu zaten. Konuya ek bir kelime listesi indirip programı tekrar kullandığım kısım ile devam ediyorum.

Öncellikle alt dizine geçelim. "knockpy" dizinine.

Kod:
cd /home/kali/Desktop/knock/knockpy/

wget isimli programı kelime listesini indirmek için kullanacağız. Onu da indirelim.

Kod:
sudo apt-get install wget

1c10dio.PNG

wget ile funet.fi adresindeki "İngilizce kelimeler" kelime listesini indireceğiz. Aynı adreste farklı kelime listeleri de var. Bakabilirsiniz.

Kod:
wget http://ftp.funet.fi/pub/unix/security/passwd/crack/dictionaries/american/dic-0294.tar.gz

dp1l5tp.PNG

Şimdi sıkıştırılmış dizinden kelime listesini ayıklayalım. Ardından mevcut kelime listesini siliyorum. Daha sonra ayıkladığım kelime listesinin ismini programın okuması adına eski kelime listesinin adıyla değiştiriyorum. "wordlist.txt". En son "ls" komutuyla işlemleri kontrol ediyorum. Komutlar:

Kod:
gzip -d words-english.gz

rm -rf wordlist.txt

mv words-english wordlist.txt

ls

Çıktı benzerse olmuştur.

f2htgzz.PNG

Kelime listesine girip bakabilirsiniz. 26 871 kelime bulunuyor. İlk kısmı düzenleyip açıklama ve diğer kısmını kaldırmış oldum. İlk 13 satırı yani.

ldp3iwg.PNG

Programı tekrar çalıştırıyoruz.

Kod:

28 buçuk dakika aldı bu işlem. Lakin verdiği sonuç kendi kelime listesine göre 1 sonuç daha az. Zaten olmayan alt alan adı "www.turkhackteam.org". Bizim için pek işe yaramadı lakin yarayacağı yerler de olacaktır.

2h94d1o.png

Sonucu burada:

a3b2jeo.png

Belki burada işinize yarar kelime listeleri olabilir: Index of /pub/unix/security/passwd/crack/dictionaries
Benzer şekilde "wordlist.txt" dosyasını değiştirerek veya -w ögesini kullanarak deneyebilirsiniz. "Rockyou.txt" de iyi bir kelime listesidir lakin kelime sayısı yüksektir "-th" ile adeti doğru şekilde ayarlamanızı öneririm.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

ocgh09a.gif

8 Şub 2022
83
25

Daha önce kaynak olarak açmış olduğum bir araçtan bahsedeceğim bugün. Kaynak konusuna buradan ulaşabilirsiniz:

Programımızın adı "Knock". Kelime listesi aracılığıyla hedef sitede alt alan adı "subdomain" araması yapıyor. Kendisiyle birlikte yaklaşık 10 bin kelime içeren bir wordlist ile de geliyor. Yavaşça başlayalım.

a3b2jeo.png

Kurulum

Kod:

g9jubt7.PNG

Kod:
cd knock

fbxd8at.PNG

Programın çalışması için gereklilikleri yüklememiz gerekmektedir. Bu kod ile yükleyelim. Program python3 ile çalışıyor. Sistemde python2 de bulunuyor. Bu sebeple yazarken sürümü belirtiyorum.

Kod:

gfz7a56.PNG

a3b2jeo.png

Kullanımı

Kullanımı basittir. Kaynaklarda mevcut olan resim ile buyrun. Ben forumu tarattım. Dediğim gibi mevcut listesi 10 bin kelimeye yakın kelime içeriyor.

Kod:

or1z0ls.png

Sonucu hemen aynı klasörde knock raporları isimli klasörde bir json dosyası içine kaydeder. Tarama sonucunu içeren json dosyası burada bulunuyor. Bakabilirsiniz:

a3b2jeo.png

Bunun için -o parametresini kullanıyoruz. Görselde "mkdir" komutu ile yeni/ isminde dizin açtım. "-o yeni/" diyerek çıktıyı yeni/ isimli klasöre vermesini sağladım. En alttaki "ls" komutları ile kontrol edebilirsiniz.

Kod:

fycc998.png

a3b2jeo.png

Bunun için "-w" parametresini kullanıyoruz. Ben mevcut kelime listenin adını değiştirdiğim için "a.txt" yazdım direkt. Uzun yol cinsinden de yazabilirsiniz tabii ki.

Kod:

d18irnp.png

-t : Zaman aşımı süresi belirleme. Kullanımı python3 knockpy.py -t 10 (Saniye cinsinden.)
-th : Aynı anda kaç istek göndermeli. Kullanımı python3 knockpy.py -th 5 (Sdet cinsinden. Sayıyı yüksek girmek belki hızlandırır lakin dikkat edin sisteminize zarar verebilirsiniz.)

a3b2jeo.png

Şimdi diğer komutları vs. görebilmeniz adına yardım menüsünü çevirdim. Kötü çevirmiş olabilirim. Sorunuz olursa konu altına düşersiniz...

n3gt2yl.png

a3b2jeo.png

Ek Kelime Listesi

Bu kısmın özeti kaynaklar kısmında bulunuyordu zaten. Konuya ek bir kelime listesi indirip programı tekrar kullandığım kısım ile devam ediyorum.

Kod:

wget isimli programı kelime listesini indirmek için kullanacağız. Onu da indirelim.

Kod:

1c10dio.PNG

wget ile funet.fi adresindeki "İngilizce kelimeler" kelime listesini indireceğiz. Aynı adreste farklı kelime listeleri de var. Bakabilirsiniz.

Kod:
wget http://ftp.funet.fi/pub/unix/security/passwd/crack/dictionaries/american/dic-0294.tar.gz

dp1l5tp.PNG

Şimdi sıkıştırılmış dizinden kelime listesini ayıklayalım. Ardından mevcut kelime listesini siliyorum. Daha sonra ayıkladığım kelime listesinin ismini programın okuması adına eski kelime listesinin adıyla değiştiriyorum. "wordlist.txt". En son "ls" komutuyla işlemleri kontrol ediyorum. Komutlar:

Kod:
gzip -d words-english.gz[/B][/SIZE][/COLOR][/CENTER]
[COLOR=rgb(243, 121, 52)][SIZE=4][B][CENTER]
rm -rf wordlist.txt

ls

Çıktı benzerse olmuştur.

f2htgzz.PNG

Kelime listesine girip bakabilirsiniz. 26 871 kelime bulunuyor. İlk kısmı düzenleyip açıklama ve diğer kısmını kaldırmış oldum. İlk 13 satırı yani.

ldp3iwg.PNG

Kod:

28 buçuk dakika aldı bu işlem. Lakin verdiği sonuç kendi kelime listesine göre 1 sonuç daha az. Zaten olmayan alt alan adı "www.turkhackteam.org". Bizim için pek işe yaramadı lakin yarayacağı yerler de olacaktır.

2h94d1o.png

Sonucu burada:

a3b2jeo.png

Belki burada işinize yarar kelime listeleri olabilir: Index of /pub/unix/security/passwd/crack/dictionaries
Benzer şekilde "wordlist.txt" dosyasını değiştirerek veya -w ögesini kullanarak deneyebilirsiniz. "Rockyou.txt" de iyi bir kelime listesidir lakin kelime sayısı yüksektir "-th" ile adeti doğru şekilde ayarlamanızı öneririm.

ocgh09a.gif
Aylardır kullanıp tavsiye ettiğim bir tool, anlatım harika olmuş ellerine sağlık.

Will Graham

Katılımcı Üye
14 Eki 2022
562
462

a3b2jeo.png

Kurulum

Kod:

g9jubt7.PNG

Kod:
cd knock

fbxd8at.PNG

Kod:

gfz7a56.PNG

a3b2jeo.png

Kullanımı

Kod:

or1z0ls.png

a3b2jeo.png

Kod:

fycc998.png

a3b2jeo.png

Kod:

d18irnp.png

a3b2jeo.png

n3gt2yl.png

a3b2jeo.png

Ek Kelime Listesi

Kod:

Kod:

1c10dio.PNG

Kod:

dp1l5tp.PNG

Kod:
gzip -d words-english.gz[/B][/SIZE][/COLOR][/CENTER]
[COLOR=rgb(243, 121, 52)][SIZE=4][B][CENTER]
rm -rf wordlist.txt

ls

Çıktı benzerse olmuştur.

f2htgzz.PNG

ldp3iwg.PNG

Kod:

2h94d1o.png

Sonucu burada:

a3b2jeo.png

ocgh09a.gif
elinize sağlık

Klaxxon

Katılımcı Üye
5 Şub 2022
774
783
toola bakıyoruz ki sitenin alt dallarını çıkarıyor ama deri.turkhackteam.org alan adının altında da url ler var olabilir onu çıkarmıyor gördüğümüz kadarıyla.
wayback bu işlerde en iyi olan wayback ı tavisye ederim sitenin herşeyini didik didik inceleyen ardından aktif pasif bütün linkleri bulan bir tooldur.

lolsec

Katılımcı Üye
21 Kas 2022
496
363
şu kali linux göre göre kaliden herhalde soğuyacağım.
program geliştirilebilir bu arada java ile gui yapabilirsiniz veya python

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.